Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto wyżej przylepi uchwyt do nawigacji?
Autor Wiadomość
Hukkle
Maestro GPS
Akira512

Wysłany: 2010-06-09, 17:09   Kto wyżej przylepi uchwyt do nawigacji?

... albo spuści dłuższego "wisiora" z lusterka? Ostatnio widziałem nawet 14" telewizor CRT zamontowany na przedszybiu. Niestety nie zdążyłem zrobić zdjęcia ;-)

dasior591 
Maestro GPS
GoClever 5065FMBT

Wysłany: 2010-06-09, 17:12   

W autach typu ford transit wygodnie jest mieć navi tuz pod sufitem.

marek216 
GPS instruktor
serwis elektroniki

Wysłany: 2010-06-09, 19:28   

Widziałem głupsze ulokowanie:

dokładnie na wprost kierowcy, niewiele powyżej kierownicy :!:

Innym durnym pomysłem jaki widziałem było umieszczenie laptopa na podszybiu samochodu osobowego.

Dlatego podziwiam czechów za radykalne przepisy - taki debilizm = się tam "pokuta"

Serwis elektroniki: www.soft-serwis.eu
Części i narzędzia: www.sklep.soft-serwis.eu
Projektowanie urządzeń: www.fenikstech.pl
Ogłoszenia dla elektroników: www.elektronika.sprzedawaj.eu

Nie pomagam na PW/GG/e-mail !

gojgien 
Navi Expert
kiedyś 2x MM- TOP

Wysłany: 2010-06-09, 23:55   

marek216 napisał/a:
Dlatego podziwiam czechów za radykalne przepisy

Słowaków kolego, bo to Oni taki przepis wprowadzili.
W Renault Scenic też szyba jest długa i moja manta wisi zaraz pod lusterkiem wstecznym, to najlepsze dla niej miejsce. Jest w zasięgu reki i słońce ma w "głębokim poważaniu", nie świeci jej na ekran. A jeśli kogoś to śmieszy to jego broszka. Mnie tak jest najwygodniej i najbardziej czytelnie. Nawiązując do tematu, to ja powiesiłem uchwyt nawigacji najwyżej i jeszcze się tym chwalę, a nawet polecam innym spróbować takiego zawieszenia. :-P

Fota wykonana w czasie wakacji 2008.

Wedrowca 
Maestro GPS

Wysłany: 2010-06-10, 05:48   

Rzecz gustu i co kto lubi widzieć w szybie. Mnie by wkurzało jakby jakiś klocek sterczał na środku szyby. Za najlepsze umiejscownienie navi uważam dolny lewy róg szyby. Nie przeszkadza, rzadko kiedy ten kawałek szyby jest potrzebny, jest pod ręką, nie trzeba daleko sięgać... Same plusy.
Niedawno przełozyłem navi na środek szyby (pasażerowie chcieli obserwować działanie GPS) to źle mi się jechało. Sprzęt zaraz po trasie trafił na "swoje" miejsce czyli na lewą stronę.
A wieszanie czegokolwiek na linii lusterka i do tego "w pionie" (lusterko, różaniec, GPS, komórka, misiaczek itp w jednej linii) uważam za niepoważne z uwagi na bezpieczeństwo. Vide zdjęcie powyżej.

marek216 
GPS instruktor
serwis elektroniki

Wysłany: 2010-06-10, 06:31   

Przepraszam - mój błąd masz rację Słowaków a nie Czechów.
Wędrowiec ma rację - lewy dolny róg jest najbezpieczniejszym miejscem jeśli chodzi o dostępność oraz widoczność.
Mam Windstara i mimo że to ma wielką szybę umiejscowienie nawigacji na środku uważam za niepoważne.

Serwis elektroniki: www.soft-serwis.eu
Części i narzędzia: www.sklep.soft-serwis.eu
Projektowanie urządzeń: www.fenikstech.pl
Ogłoszenia dla elektroników: www.elektronika.sprzedawaj.eu

Nie pomagam na PW/GG/e-mail !

waldek40 
Waypoint

Wysłany: 2010-06-10, 09:46   

marek216 napisał/a:

Mam Windstara i mimo że to ma wielką szybę umiejscowienie nawigacji na środku uważam za niepoważne.

na środku czego :?: ja ma voyagera i nawigację mam umiejscowioną po środku auta ,przyklejoną do szyby ale nisko że duł nawigacji opiera się o kokpit
natomiast uważam za niewygodne umiejscowienie nawigacji po lewej stronie kierownicy i klikanie w nią prawą ręką no chyba że ktoś jest leworęczny :mrgreen:
ale trzeba rozważyć jeszcze jeden aspekt sprawy
ja na przykład jestem dalekowidzem i wole mieć nawi daleko od siebie
natomiast mój znajomy ma wadę wzroku odwrotną niż ja, i w oplu omedze nawi czepia nad lusterko wsteczne, jak to zobaczyłem to też wydawało mi się dziwactwem

gojgien 
Navi Expert
kiedyś 2x MM- TOP

Wysłany: 2010-06-10, 12:40   

Fajnie, że takie zainteresowanie tematem ale może warto by przeczytać jak on brzmi. Tu nie padło pytanie o subiektywne oceny mocowania nawi.
Tytuł to: Kto wyżej przylepi uchwyt do nawigacji? Wiec wszystkie mocowania w środku, na dole, z lewej, czy też innej strony są poza konkurencją, (przegrywają rywalizację w przedbiegach) a posty chyba nie na temat. Czyż nie mam racji kol. Admin :?: :-P
W swoim poprzednim poście wstawiłem fotkę, że jak na razie to moja nawigacja wisi na najwyżej przyklejonym uchwycie (jak do tej pory) i umotywowałem taki sposób mocowania. (bez jego oceny)

(post niezwiązany bezpośrednio z tematem a tylko z uwagą techniczną, sam wygaszam jego ważność)
Dodano
Jako, że na tego posta odpowiedziano i to nie byle kto ale osoba funkcyjna, wypada mi wycofać wygaszenie by dziura w temacie nie powstała, a post następny nie był wyrwany z kontekstu. Niniejszym przywracam ważność bez limitu.
Ostatnio zmieniony przez gojgien 2010-06-12, 01:50, w całości zmieniany 2 razy  

Lark_50.2 
Waypoint

Wysłany: 2010-06-10, 17:05   

Jak dla mnie to lewy słupek najlepsze miejsce na GPS

Wedrowca 
Maestro GPS

Wysłany: 2010-06-11, 06:48   

gojgien, a ja podałem TYLKO swoją opinię o mocowaniu na środku. Poza tym, każdy maluje mieszkanie na kolor jaki mu się podoba :-)

Hukkle
Maestro GPS
Akira512

Wysłany: 2010-06-11, 17:09   

gojgien, pogratulować kolekcji :lol:
Co to jest za cudo przyklejone pod telefonem? Panel słoneczny?

Co do tematu, to zawiadamiam że przygotowałem się i trzymam w zanadrzu fotkę nawigacji przyklejonej do szyberdachu :-P

jacekp1313 
Maestro GPS
Navit.T700+NaviExpert

Wysłany: 2010-06-11, 17:16   

Rozpraszacz fal radarowych :mrgreen:

gojgien 
Navi Expert
kiedyś 2x MM- TOP

Wysłany: 2010-06-12, 01:22   

Hukkle, jacekp1313, tak poza tematem ale skoro do tablicy wezwany to odpowiadam: To pod telefonem to to samo co w moim podpisie czyli pełnowymiarowa tablica "rejestracyjna" z reklamą forum gdzie głównie przesiaduję i którego jestem modem. (na focie widziana od rewersu, awers w stronę szyby)
Jednocześnie identyfikator z nickiem, którym można mnie wywołać na CB.
Dodam, że w obserwacji drogi absolutnie nie przeszkadza, jedynie zasłania moje wycieraczki w stanie spoczynku, które i tak są mało ciekawe do oglądania.
A poza tym to moja choinka i guzik Wam do tego co sobie na niej powieszę :-P :lol: :lol: :lol:

Hukkle napisał/a:
Co do tematu, to zawiadamiam że przygotowałem się i trzymam w zanadrzu fotkę nawigacji przyklejonej do szyberdachu :-P

Mam nadzieję, że z zewnętrznej strony przylepiec a navka nad nim :?: Jeśli tak, to jesteś nie do pobicia. Wyżej nie da się przykleić jak do zewnętrznej strony szyberdachu. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ps. Hukkle, jacekp1313
Macie ciekawszy pomysł na reklamowanie forum poza netem :?: Jeśli tak jestem ciekaw Waszych pomysłów, może coś zaadoptuję. Nie wstyd mi oficjalnie pokazać swoją przynależność do społeczności, z która się identyfikuję. Nie sztuka chować się za kolorowymi nickami w necie i dokazywać, a na co dzień być szarym, grzecznym i anonimowym. :-P

dasior591 
Maestro GPS
GoClever 5065FMBT

Wysłany: 2010-06-12, 07:53   

gojgien napisał/a:
Nie wstyd mi oficjalnie pokazać swoją przynależność do społeczności, z która się identyfikuję. Nie sztuka chować się za kolorowymi nickami w necie i dokazywać, a na co dzień być szarym, grzecznym i anonimowym. :-P

To mi się podoba. Ja chciałem naklejkę na auto nakleić ale naklejek już niema i prawdopodobnie nie będzie. Chętnie wysłucham propozycji.

jacekp1313 
Maestro GPS
Navit.T700+NaviExpert

Wysłany: 2010-06-12, 08:28   

Chętnych było więcej, ale Navigator nie wykazał zainteresowania http://www.my-navia.pl/vi...p=137929#137929
Ale można sobie wydrukować http://www.my-navia.pl/vi...p=132088#132088 i nakleić - ja mam na pleckach nawi.

Odpowiedz do tematu