Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: dasior591
2011-03-10, 19:17
Poradnik 3540, 4340, 5040
Autor Wiadomość
firewater
Waypoint

Wysłany: 2010-11-10, 20:45   

ale ten skrypt nie zabija w całości działania klawisza power,
z paska zadań masz uśpienie nawigacji a po naciśnięciu klawisza power nawigacja się budzi do pulpitu

MarceL
Waypoint

Wysłany: 2010-11-10, 20:58   

W takim razie poproszę resztę pliczków bo jak to podpinam po inne zestawy to nie działa tak jak trzeba.

firewater
Waypoint

Wysłany: 2010-11-10, 21:12   

nie potrzeba ci innych pliczków
po naciśnięciu ikony start najedź na Suspend naciśnij nawigacja przejdzie w stan uśpienia,
po naciśnięciu przycisku Power obudzi się do pulpitu, tam stwórz skróty do programów nawigacyjnych jakie masz na karcie sd i tyle. No chyba, że to ci nie wystarcza.
w mojej nawigacji działa

MarceL
Waypoint

Wysłany: 2010-11-10, 21:39   

Jak jako plik nawigacyjny w menu wskażę ceDesktop.exe to faktycznie to mam explorera ale pulpitu już nie dlatego prosiłem o pozostałe pliczki. Bo te pulpity co sobie podpinałem niestety blokują klawisz power.

firewater
Waypoint

Wysłany: 2010-11-10, 21:45   

jako plik nawigacyjny podajesz podajesz mobilenavigator.exe z paczki pobranej z mojego chomiczka a nie cedosktop.exe
uruchomi ci się pulpit windows, który sobie skonfigurujesz, tzn. ustawisz tapete, stworzysz skróty do prog nawigacyjnych, jak zrobię jutro screena mojego pulpitu to wrzucę go tutaj

MarceL
Waypoint

Wysłany: 2010-11-10, 21:57   

Tak też próbowałem ale po wybraniu mobilenavigator.exe z paczki chomikowej uruchamia mi się pulpit, którego nie potrafię zmodyfikować. Oraz blokuje on klawisz power. Mogę przez suspend uśpić nawigację ale nie mogę jej całkowicie wyłączyć. Ponadto jak z załączonego explorera uruchomię np. z karty AM to klawisz power również jest nieaktywny. A chodzi o to żeby był aktywny zawsze i w funkcji sleep i w funkcji power off...

I jeszcze pytanie do dasior591a...
Czy istnieje już wersja nowego menu serwisowego dla biedronkowego 5040, które zastępuje oryginalne odtwarzacze lepszymi i z powrotem? Przy założeniu, że już raz (lub więcej razy) bawiłem się w podmianę tych plików z rożnym skutkiem. W każdym razie teraz mam stan z przywróconymi ręcznie oryginalnymi odtwarzaczami.

firewater
Waypoint

Wysłany: 2010-11-10, 22:11   

nie bardzo rozumiem po co ci te funkcje wyłącznika power
testuję od kilku dni czy po naciśnięci suspend navi mocno obciąża baterię
ale puki co nie jest to powód obaw
konfig. pulpitu to tak jak w win95, przygotuj sobie obrazek, wgraj na kartę i w zakładce settings/control panel/displej podaj ścieżkę do pliku, skróty przez my device jak w windołsie

MarceL
Waypoint

Wysłany: 2010-11-10, 22:39   

Ale suspend działa tylko w samym explorerze. Jak uruchomię jakiś program nawigacyjny za pośrednictwem explorera to suspend już nie działa. Żeby wyłączyć sprzęt trzeba najpierw opuścić program nawigacyjny a to już problem.

firewater
Waypoint

Wysłany: 2010-11-11, 08:03   

działa tylko program nawigacyjny musisz zminimalizować
sprawdź

MarceL
Waypoint

Wysłany: 2010-11-11, 10:00   

A co zrobić, żeby zminimalizować?
A ten sposób ze skrótami na pulpicie działa tylko do ponownego uruchomienia, bo po resecie pulpit przyjmuje domyślne ustawienia.
Pewnie mógłbym do tego dorobić jakiś skrypcik, który by przy starcie pulpitu kopiował na niego potrzebne skróty ale już nie będą poukładane po mojemu. Więc chyba nie tędy droga.

firewater
Waypoint

Wysłany: 2010-11-11, 12:59   

zastanawiam si po co ciągle resetujesz nawigację, wklej to:
XCopy ( "\SDMMC\AutoMapa EU\wceAm.lnk","\Windows\Desktop" )
XCopy ( "\SDMMC\Primo\iGO.lnk","\Windows\Desktop" )
do pliku mobilenavigator.mscr, tylko stwórz linki w katalogach z programami i będziesz miał skróty na pulpicie po resecie

MarceL
Waypoint

Wysłany: 2010-11-11, 14:11   

No będę ale będą się układały jak im się podoba a nie o to mi chodzi.
Już prawie sobie zrobiłem menu tylko jeszcze sobie nie radzę z wyjściem z niego.
Nie wiem jak ubić proces za pomocą pliku ini.
Plik Mobilenavigator.mscr uruchamia mi Menu.exe z parametrami w pliku Pulpit.ini i w tym pliku Pulpit.ini na końcu chciałbym dorobić do ikonki ZAMKNIJ polecenie zamykające mój pulpit. Co by skutkowało wyjściem z mojego menu. Dobrze myślę?

firewater
Waypoint

Wysłany: 2010-11-11, 14:29   

na chomiku w katalogu exite masz potrzebne pliki, edytuj plik exit.mscr i wpisz sweoje menu potem ikonka do wychodzenia z własnego menu i gotowe

MarceL
Waypoint

Wysłany: 2010-11-11, 15:19   

No nie bardzo to działa ale dzięki za poświęcenie.
A tak poważnie to z chęcią bym odblokował tą nawigację całkowicie.
I chyba wywalę wbudowany program, bo jest beznadziejny i jak się zmieści to upcham tam Navigo bo mam płytkę z gazety.
Kurde, robiłem już dla kogoś Manty, Larki, Mio i inne i jakoś się edukowały bez problemu a jak sobie Clevera kupiłem to zrobić nie mogę...

firewater
Waypoint

Wysłany: 2010-11-11, 16:36   

na chomika wrzucam menu adoptowane do gc 5040 bez ingerencji w ustawienia nawigacji, może ci się przyda

Odpowiedz do tematu