Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2015-03-07, 19:44
TMC w Polsce
Autor Wiadomość
colin23
Waypoint

Wysłany: 2014-05-16, 18:07   

Ale właśnie taką kompletną posiadam i niestety bez TMC w Polsce :) W Mercedesie nic nie wiedzą jak można to ewentualnie zmienić. Zresztą podobnie było w Audi gdzie RNE-E miał TMC i działał np. w Czechach a w PL był nieobsługiwalny. Tyle że w Audi nie było w nawigacji możliwości jakichkolwiek zmian. W mercedesie jest osobne urządzenie które możemy kablem USB podłączyć do kompa. I w ustawieniach są jakieś zaawansowane ustawienia TMC. Dlatego zacząłem całą dyskusję.

A tu info od Beckera z UK sprzed chwili: "Regarding your concern on the TMC function, we would like to inform you that at the moment TMC is not available in all countries. Currently, the service in available only in Belgium, Germany, Denmark, France, Italy, Great Britain, The Netherlands, Austria, Sweden, Switzerland and Spain."

Także temat oficjalnie nie do przeskoczenia. Miałem tylko nadzieję że ktoś będzie potrafił coś pomieszać i TMC z RMF-u zadziała ;)

jacekp1313 
Maestro GPS
T700+NE

Wysłany: 2014-05-16, 18:15   

Masz licencje na Polskę?
jestem_ktoś napisał/a:
A mozna sprawdzic w opcjach (tam, gdzie wersja programu i map)

sliski4 
GPS instruktor
Alga 5'' BT HD TMC

Wysłany: 2014-05-16, 18:56   

colin23,
Jest to kwestią licencji ale jeśli samo oprogramowanie Beckera na ich urządzeniach mobilnych jest klonem Igo Primo i tutaj można by uruchomić TMC z licencją TMC PRO to nie mam pojęcia czy coś podobnego jest w Twym urządzeniu
Skoro masz możliwość podpięcią od komp w celu aktualizacji to może podejrzyj foldery czy jest coś na wzór Primo
Inaczej jesteś niestety skazany na brak TMC w Polsce aż do czasu gdy ktoś to uruchomi oficjalnie
Myślę ,że to już wszystko w tym temacie i chyba ten temat nie będzie póki co rozwojowy

mbuszek
azymut

Wysłany: 2014-06-29, 14:50   Navigon 6310 i TMC

Przepraszam najmocniej jeżeli ten temat był już opisany, ale szukałem i...nie znalazłem.
Czy może mi ktoś poradzić, jak się zmienia częstotliwość stacji w tym urządzeniu? Mam wpisane 88 MHz i nie mogę tego niczym zmienić. Ta częstotliwość bez względu gdzie jeżdżę jest cały czas ustawiona tak samo. No i TMC nie działa.

jestem_ktoś 
Maestro GPS

Wysłany: 2014-06-30, 06:48   

1. Czy masz działający odbiornik TMC?
2. Czy urządzenie go widzi?
3. Jakie porty znalazły programy do szukania porów?
4. Co masz w sys.txt w sekcji TMC

prsp 
Waypoint

Wysłany: 2015-03-04, 18:47   

Witam.
Zastanawiam się jak często odświeżane są informacje TMC na serwerze, bo ustawiłem sobie w sys.txt promień wyszukiwania 1000km, żeby zobaczyć więcej zdarzeń w różnych kategoriach i ...
No własnie i... np w kategorii "wypadki" od 28.02.2015 są tylko trzy te same zdarzenia tj. 2x "zepsuty samochód" (koło Berlina i koło Potsdamu) i jeden "wypadek" (koło Dresden). Dziwne, że na niemieckiej autostradzie przez 5 dni stoją zepsute auta a z kolei w Warszawie nie ma zablokowanego mostu łazienkowskiego, który jest wyłączony z ruchu od dwóch tygodni.
Czy Wy też tak macie?

no_taki 
Maestro GPS

Wysłany: 2015-03-05, 21:45   

Spora część z nas ( w tym niżej podpisany ) traktuje TMC jako ciekawostkę , a jego uruchomienie wyłacznie jako swoiste wyzwanie techniczne i intelektualne.

Po półrocznych doświadczeniach, w dostarczane mi komunikaty nie wierze ni w ząb :mrgreen:

jacekp1313 
Maestro GPS
T700+NE

Wysłany: 2015-03-05, 21:49   

I tak TMC przez http jest lepsze od tego nadawanego przez radio... Tam proponowało objazd remontu, który skończył sie przed miesiącem

no_taki 
Maestro GPS

Wysłany: 2015-03-05, 22:12   

Generalnie - propnuje wyłaczyc podpowiadanie objazdu, a na pewno automatyczne jego obliczanie bo szkoda klikania w navi, jesli i tak nie wierzymy w to co nam pokazuje

piotrekcz 
GPS instruktor
to ściema.

Wysłany: 2015-03-07, 17:56   

prsp napisał/a:
w Warszawie nie ma zablokowanego mostu łazienkowskiego
jacekp1313 napisał/a:
Tam proponowało objazd remontu, który skończył sie przed miesiącem
no_taki napisał/a:
a jego uruchomienie wyłacznie jako swoiste wyzwanie techniczne i intelektualne.

Jest, jak jest. Czy można to poprawić > nie.

prsp 
Waypoint

Wysłany: 2015-03-07, 19:04   

Problem jest chyba również taki, że coraz większą funkcjonalność zyskują nawigacje online'owe, czyli różne Yanosiki, Google itp. a nawigacje offline nie będą już rozwijane i wspierane?!

jestem_ktoś 
Maestro GPS

Wysłany: 2015-03-07, 19:12   

A jaka to różnica off- czy on-line? I tak muszą być dawcy danych.

Największy problem w tym, że w Polsce każdy rozwija swój włąsny system - TomTOm, Automapa, MioMap+iGO, Garmin i mam wrażenie, że nie zawsze wymieniają się danymi - najlepiej to widać jak porówna się dane na stronach GoogleMaps, targeo (czyli AM), Emapi.pl czy livetraffic.tomtom.com/

prsp 
Waypoint

Wysłany: 2015-03-07, 19:36   

Zasadniczo będzie tylko jedna, istotna różnica - ilość użytkowników, czyli dawców informacji a to będzie bezpośrednio wpływało na częstsze aktualizowanie danych.

jestem_ktoś 
Maestro GPS

Wysłany: 2015-03-07, 19:42   

Użytkownicy nawigacji off-line tez wysyłaja dane, na przykład z programem Primo Android (jezlei włączysz tmc-http tp i odbierasz, i wysyłasz dane.
Albo uzytkownicy legalnej Automapy na urządzeniach z BT-Dun (np Modecom MX3)
Ostatnio zmieniony przez jestem_ktoś 2015-03-18, 11:59, w całości zmieniany 1 raz  

piotrekcz 
GPS instruktor
to ściema.

Wysłany: 2015-03-07, 19:58   

geranium napisał/a:
można pod warunkiem że duża liczba ludzi zacznie mieć włączone pakiety internetowe
prsp napisał/a:
ilość użytkowników, czyli dawców informacji a to będzie bezpośrednio wpływało na częstsze aktualizowanie danych.
jestem_ktoś napisał/a:
Użytkownicy nawigacji off-line tez wysyłaja dane, na przykład z programem Primo Android (jezlei włączysz tmc-http tp i odbierasz, i wysyłasz dane.

Oczywiście, ale cześć zdarzeń drogowych (info) - pochodzi z "innych źródeł". Informacja o zamkniętym moście (Most Łazienkowski), lub np. planowanym remoncie odcinka drogi są przekazywane przez - np. GDDKiA.
HERE
TomTom
Cytat:
Zatrzymany: ruch nie odbywa się lub droga jest zamknięta
Most Lazienkowski

P.S. Program iGO, dalej wyznacza trasę przez - Most Łazienkowski. Nie mogę sprawdzić w realu, informacja od użytkownika "który może" - byłaby wartościowa.

Odpowiedz do tematu