Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2016-01-24, 10:54
1% podatku PIT
Autor Wiadomość
wojakrob
azymut

Wysłany: 2010-02-22, 23:31   1% podatku PIT

Gdyby ktoś z szanownych forumowiczów zastanawiał się jeszcze na co przekazać 1% ze swojego podatku PIT za 2009 rok, to na prośbę znajomych zamieszczam poniższe ogłoszenie:

Zwracamy się z prośbą o wsparcie "1% podatku" dla Piotra Zawadziło - policjanta dolnośląskiego garnizonu Policji. Piotr ma 37 lat. Jest wspaniałym przyjacielem ojcem i mężem. Zdiagnozowano u niego stwardnienie rozsiane, w następstwie którego nastąpił niedowład spastyczny kończyn dolnych. Jego stan zdrowia wymaga leczenia oraz intensywnej rehabilitacji co wiąże się ze znacznymi wydatkami.

Do formularza PIT należy wpisać następujące dane:

Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia – Videocop

NR KRS 0000050135

Wszystkim ludziom dobrego serca bardzo dziękujemy!

Moderatora proszę o "przyklejenie" tego wątku. Ten policjant jest z naszej, "samochodowej" branży.

BladeX 
Maestro GPS
Kamil

Wysłany: 2010-02-23, 09:18   

Cytat:
Gdyby ktoś z szanownych forumowiczów zastanawiał się jeszcze na co przekazać 1% ze swojego podatku PIT za 2009 rok, to na prośbę znajomych zamieszczam poniższe ogłoszenie:

Zwracamy się z prośbą o wsparcie "1% podatku" dla Stowarzyszenia Wikimedia Polska

Do formularza PIT należy wpisać następujące dane:

Stowarzyszenie Wikimedia Polska
KRS: 0000244732

Moderatora proszę o "przyklejenie" tego wątku. Ta fundacja jest z naszej "internetowej" branży.

gienek121 
GPS instruktor

Wysłany: 2010-02-23, 16:11   

Ja od poczatku daje na WWF Polska na zwierzaki.Ludzie dadza sobie rade a one nie :arrow:

To Juz 3 raz

jacekp1313 
Maestro GPS
Navit.T700+NaviExpert

Wysłany: 2010-02-23, 16:36   

A ja na dzieciaki znajomych:
Cytat:
Martyna i Brygida chorują na mukowiscydozę – bardzo ciężką chorobę genetyczną, która systematycznie wyniszcza cały organizm, powoduje włóknienie narządów (np.: płuca, trzustka). Chorzy na tę chorobę są skazani na przedwczesną śmierć i każdy z nich żyje ze świadomością jej nieuleczalności, a mimo to dzielnie stara się o jak najpełniejsze i najdłuższe życie. Na jej długość wpływ ma wiele czynników: wiek chorego w momencie postawienia diagnozy (jakie zmiany nieodwracalne już zaszły); postawa rodziców i chorego wobec choroby (walka lub poddanie się); właściwe, okresowe, specjalistyczne leczenie; warunki socjalne rodziny (bytowe i finansowe). Zadaniem lekarzy, fizjoterapeutów i rodziców jest spowalnianie jej postępu, co jest równoznaczne z przedłużaniem życia osób dotkniętych tą chorobą. Nadzieją na dłuższe życie chorego można wiązać z transplantacją płuc, ale niestety taka operacja jest dla wielu polskich chorych na mukowiscydozę, jak na razie, nierealna.
Do pewnego czasu rodziny mogą samodzielnie sprostać kosztom leczenia ich najbliższych ale następuje taki moment, że nie mają na to żadnych szans. Nie mogą zgromadzić na to żadnych środków by zakupić sprzęt i prowadzić właściwą rehabilitację. Trudno jest stosować się do wszystkich zaleceń lekarskich i wykupić leki na które nie ma zniżki.
Dzięki Państwa pomocy w tamtym roku zakupiliśmy dziewczynkom kamizelkę do drenażu, zwracamy się do wszystkich ludzi o przekazanie 1% na rzecz naszych córek.

Aby dokonać wpłaty 1% na subkonto, należy w zeznaniu podatkowym w rubryce „Nazwa OPP” wpisać:
Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą Martyna i Brygida Lep
w rubryce „Numer KRS” wpisać
0000064892

Wedrowca 
Maestro GPS

Wysłany: 2010-02-24, 14:54   

Panowie, każdy wyśle na to na co sam uważa za najlepsze. Na nic agitacja w jednym kierunku :-)

Hukkle
Maestro GPS
Akira512

Wysłany: 2010-02-24, 19:54   

Wedrowca napisał/a:
Panowie, każdy wyśle na to na co sam uważa za najlepsze.

I to jest najwłaściwsze podejście. Reszta to już tylko próba wykorzystania popularności forum taka sama jak polecanie serwisów o "zarabianiu w internecie". Mimo najszlachetniejszych intencji autorów postów, żadnego przyklejania tematu nie będzie.

kriss941
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2011-02-06, 12:58   Prośba o przekazanie 1go %

Jeśli jeszcze nie macie planów co zrobić z tym jednym procentem proszę o wsparcie .
Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę
i inne Choroby Nowotworowe
W Szczecinie, ul. Unii Lubelskiej 1
71-344 Szczecin
KRS 120305
NIP 852-11-79-253
Konto bankowe Stowarzyszenia
Bank PEKAO SA II Oddział Szczecin
25 1240 3927 1111 0000 4100 0269
*Z dopiskiem Łukasz Berezak

Chłopak naprawdę wspaniały .
Oczywiście można wspomóc Stowarzyszenie bezpośrednio .
Pozdrawiam i dziękuję

tetrus
azymut

Wysłany: 2012-02-02, 18:29   1% podatku na OPP

Publicznego.

Brzmi strasznie, ale to prosta sprawa :) Wystarczy wypełnić odpowiednia rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym. W pole te należy wpisać numer KRS organizacji. Można tez 1 % podatku przekazać na konkretny cel. Wtedy w rubryce "INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE, cel szczegółowy 1%" wpisujemy cel (PIT-36 - poz. 307, PIT-36L - poz. 107, PIT-37 - poz. 126, PIT-38 - poz. 60, PIT-39 - poz. 53, PIT-28 - poz. 128).
I tu mam prośbę. Chciałbym prosić o przekazanie 1 % na Fundacje Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "SŁONECZKO" KRS 0000186434, a w rubryce "INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE, cel szczegółowy 1%" wpisać: 38/A Armudowicz Tomasz

W ten sposób pieniądze trafia do Fundacji "SŁONECZKO" na moje subkonto. Beda tam gromadzone środki, które będę mógł później wykorzystać, np. na przystosowane samochodu, zakup wózka inwalidzkiego, pionizatora, przeznaczyć na rehabilitacje i wiele innych rzeczy, które pomogą mi się usprawnić i usamodzielnić.

Nie jest, to żaden przekręt i wszystko można sprawdzić dzwoniąc do fundacji 67 263 25 96, na stronie www.fundacja-sloneczko.pl lub http://bazy.ngo.pl/search/info.asp?id=99917
Odpowiem również na każde pytanie, by rozwiać wątpliwości.

Bardzo dziękuję za wsparcie.

Wzór częściowo wypełnionego PIT-37 oraz ulotka fundacji.

http://imageshack.us/phot...czkoprocen.jpg/

vitay007 
azymut

Wysłany: 2012-02-26, 06:42   Pomoc dla Emilki

Witam chciałbym prosić was o pomoc w postaci 1% podatku dla mojej córki Emilki chorej na Mukowiscydozę. Więcej info na stronie - www.pomocdlaemilki.pl
Ostatnio zmieniony przez Hukkle 2012-02-26, 19:51, w całości zmieniany 1 raz  

mrc 
Navi Expert
- VIP -

Wysłany: 2014-01-23, 10:18   1% podatku - Tak wielki gest

Witam Was Koledzy,

wiem że już jeden taki temat jest i nie chcę robić "konkurencji" lecz w tej sytuacji to słowo musi być w dużych nawiasach, gdyż chodzi o pomoc.

Sprawa jest mi bardzo bliska, gdyż dotyczy mojego kuzyna, który stracił żonę w wyniku błędu lekarskiego i także w jego wyniku urodziło się dziecko z porażeniem mózgowym czterokończynowym. Hubert bo tak się nazywa ma 5 lat, lekarze myśleli że urodził się martwy, Hubert jednak żył, gdy lekarze się o tym przekonali było już za późno. Odratowali dziecko, lecz dzięki nim jest obecnie całkowicie sparaliżowane. Nie widzi, nie mówi...
Cały czas wymaga opieki 24h na dobę, musi być rehabilitowany.

Ojciec dziecka stracił żonę, do momentu porodu było wszystko OK, mają starszą córeczkę, niestety poród został źle odebrany.
Do pomocy ma jedynie starszą matkę, babcię Huberta. Rodzinie zawalił się świat, podwójna tragedia.

Pragnę pomóc rodzinie i stąd też mój apel na tym forum.
Mam nadzieję że znajdą się osoby o dobrych sercach, które zrozumieją dramat jaki przeżywa od 5 lat rodzina i przekaże im wsparcie w postaci swojego 1%.

Więcej informacji można uzyskać na specjalnych folderach stworzonych aby pomóc Hubertowi.
Są one do obejrzenia pod linkami:

1. http://chomikuj.pl/jdiwa/...,3504772173.pdf
2. http://chomikuj.pl/jdiwa/...,3504772140.pdf

Pobranie ich jest darmowe i nie wymaga rejestracji na chomikuj.pl są one bardzo małej wielkości. Niestety nie dysponuje własnym serwerem FTP stąd też udostępniam je przez serwis chomikuj.

Za wszelką pomoc dziękuję w imieniu Huberta!

petarda
azymut

Wysłany: 2014-03-01, 09:38   Ofiara wypadku w Gdańsku

1 lutego w Gdańsku na ulicy Kartuskiej był wypadek w którym młoda pasażerka Aneta Perłak doznała stłuczenia pnia mózgu.
Nie była to wielka katastrofa jednak najprawdopodobniej boczne uderzenie samochodu w słup doprowadziło do uderzenia głową i urazu mózgu.
Na skutek tego urazu dziewczyna zamiast przygotowywać się do matury do dziś leży w śpiączce.
Niestety szpital odmówił przeniesienia pacjentki na specjalny oddział zajmujący się takimi przypadkami i rehabilitacji refundowanej przez NFZ.
Rodzice dziewczyny mają wybór, zabrać ją do domu lub rehabilitować odpłatnie w Toruniu.
Niestety, taka rehabilitacja dużo kosztuje a rodzina nie należy do zamożnych, już w tej chwili cała sytuacja związana ze stanem córki wpłynęła na pogorszenie ich sytuacji materialnej.
Ci ludzie naprawdę nie mają skąd wziąć tych pieniędzy, taka tragedia może dotknąć każdego z nas.
Jeśli chcecie pomóc, dać szanse dziewczynie powrócić do zdrowia, wykonajcie drobny nic Was nie kosztujący gest.
Rozliczając PIT za rok ubiegły możecie przekazać 1 % z płaconego podatku wpisując numer KRS fundacji, która zbiera pieniądze na dalsze leczenie Anety.
Więcej informacji o całej sprawie w artykułach na stronie trójmiasto:

Co dalej z ofiarą wypadku

Wypadek na Kartuskiej

aby przekazać 1 % podatku w PIT należy wpisać numer KRS 0000069890 koniecznie z dopiskiem: DLA ANETY PERŁAK

*

Odpowiedz do tematu