Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
włączanie/czuwanie pantery
Autor Wiadomość
wampohl24 
Waypoint

Wysłany: 2010-02-09, 14:17   włączanie/czuwanie pantery

moja panterka nie zawsze włącza się za 1 razem, na ogół 3-4 próby i jest pulpit. myśle ze wtedy się resetuje bo np. ustawienie jasności "leci" na max głośnośc też na max. Czy to normalka? poza tym z tyłu jest ON/OFF a "z góry" też przycisk z symbolem zasilania. (nie mam manuala) może ja robie coś nie tak, a jak jest u Was?

imar42 
guru
GC 5066FMBT

Wysłany: 2010-02-09, 15:06   

wampohl24 napisał/a:
"z góry" też przycisk z symbolem zasilania
To jest przycisk "uśpienia" i działa tak, że w dowolnym momencie pracy urządzenia (przykładowo w trakcie nawigacji zatrzymujesz się przy sklepie i usypiasz zabawkę) można wcisnąć i przytrzymać chwilę ten przycisk aż do zgaśnięcia ekranu. Wtedy urządzenie jest uśpione - podobnie jak PC. Później w celu uruchomienia wystarczy tylko chwilę przytrzymać ten sam przycisk, do momentu pojawienia się obrazu i nawigujesz dalej bez potrzeby ponownego włączania urządzenia, włączania programu nawigacyjnego, ustawiania parametrów trasy itd.
wampohl24 napisał/a:
z tyłu jest ON/OFF
a to jest właściwy wyłącznik. Wyłącznik ON/OFF rozłącza baterię z urządzeniem i jest to faktyczne wyłączenie.
wampohl24 napisał/a:
nie zawsze włącza się za 1 razem, na ogół 3-4 próby
To z kolei może być oznaką uszkodzenia wyłącznika, albo... próby włączenia przez zbyt krótkie przytrzymanie włącznika, lub nawet niewłaściwej ich "zamiany" przez użytkownika :->
wampohl24 napisał/a:
(nie mam manuala)
Zdobądź go - pozwoliłby rozwiązać wiele problemów :-D
Pozdrawiam :-)

wampohl24 
Waypoint

Wysłany: 2010-02-09, 17:10   

Jest to pierwsza akira (mam jeszcze mm-517) która nie ma resetu, widze że chyba nie lubi włączania przy ładowaniu, ale mam ją dwa tygodnie i....się ucze. Czy jedne ustawienia jasności,głośności w urządzeniu powinna pamiętać? a ustawienia jasności i dzwięku w AM6 powinien pamiętac program AM?

imar42 
guru
GC 5066FMBT

Wysłany: 2010-02-09, 17:24   

wampohl24 napisał/a:
Czy jedne ustawienia jasności,głośności w urządzeniu powinna pamiętać
tak :-)
wampohl24 napisał/a:
ustawienia jasności i dzwięku w AM6 powinien pamiętac program AM?
tak :-)

[ Dodano: 2010-02-09, 17:26 ]
wampohl24 napisał/a:
która nie ma resetu
sprawdź! Nie słyszałem o urządzeniach bez resetu :roll: Znowu kłania się brak manuala :-)

wroncis
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2010-02-12, 00:14   

Panterka jest specyficzna pod tym względem. Owy ON/OFF z tyłu to nic innego jak trardy reset - nie trzeba używać żadnego długopisu i to chyba akurat nie jest wada :) Użytkownicy Pantery, którzy ją sobie odblokowali , wskazane dla nich jest zaznajomienie się z edytorem rejestru, choćby po to by utworzyć sobie nieznikające ikonki :) W trybie uśpienia pobór mocy jest dość znaczny z tego co zauważyłem, więc wyłączanie jej zupełnie to koniczność, a co za tym idzie każdorazowo większość ustawień idzie w las :) Dla osób którym nie uśmiecha się grzebanie w rejestrze rada: mając kilka aplikacji na SD możecie sobie utworzyć skróty do każdej z nich bezpośrednio w pierwszym katalogu karty :) wtedy dzielą was od nich tylko 2 kliknięcia My device > mmc . Miałem tak na początku, jednak z upływem czasu zaatakowałem rejestr. Jeszcze tylko wspomne co udało mi się odpalić : Mio Map , Auto Mapa, IGO, Auto pilot, Ozi , Destinator i ostatnio Garmin, a więc w panterze drzemie spory potencjał. Playery tcpmp81pl, core i iMusic. graficzne GQ, picture viewer 1 . myśle że dużo dużo więcej aplikacji nie powinno nastręczać problemów - zachęcam do próbowania. pozdr.

Odpowiedz do tematu