Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Odblokowanie / zablokowanie odcinka
Autor Wiadomość
mndino 
Waypoint

Wysłany: 2010-01-22, 22:15   Odblokowanie / zablokowanie odcinka

Jak to zrobić w iGO8? Jest zablokowany na mapie przez dostawcę ponieważ ruch dozwolony jest tylko jednokierunkowy. Czasowo (nie mniej niż pół roku) jest dwukierunkowy ze względu na remont sąsiedniej drogi.
Ostatnio zmieniony przez jacekp1313 2018-02-04, 10:17, w całości zmieniany 1 raz  

wizar
Waypoint

Wysłany: 2010-07-15, 09:45   

Czy w Primo jest możliwość blokowania odcinków dróg, jak w Igo 8.3 lub w Automapie?

wizar
Waypoint

Wysłany: 2010-07-15, 13:46   

janusz_40 napisał/a:

wizar napisał/a:
Czy w Primo jest możliwość blokowania odcinków dróg, jak w Igo 8.3 lub w Automapie
Jest taka mozliwosc..

Dzięki za odpowiedź. Dość pomocna...
Ale może masz jeszcze coś do dodania?

jacekp1313 
Maestro GPS
NavitelT700+NaviExpe

Wysłany: 2010-07-15, 16:59   

Pytałeś wyraźnie:
wizar napisał/a:
Czy w Primo jest możliwość ?
I dostałeś odpowiedź:
janusz_40 napisał/a:
Jest

Gdybyś zapytał "jak blokować odcinki" - na pewno dostałbyś dokładne wyjaśnienie. Kolega janusz zawsze dokładnie odpowiada na zadane pytania

wizar
Waypoint

Wysłany: 2010-07-15, 20:11   

Czy ktoś oprócz Janusza_40 wie jak zablokować odcinek drogi (do skrzyżowania do skrzyżowania) podobnie jak w IGO 8.3 lub w AM?
Wprawdzie jest to tylko pytanie i można zbyć to krótkim: "ja wiem", ale ponieważ zadaję takie zapytanie można domyślić się, że potrzebuję pomocy w tym zakresie. Będę wdzięczny jak ktoś podzieli się wiedzą.

janusz_40 
Maestro GPS
CM-7068, GC-5055+

Wysłany: 2010-07-15, 20:48   

wizar napisał/a:
Dzięki za odpowiedź. Dość pomocna...
Ale może masz jeszcze coś do dodania?
Poprostu nie boj sie klikania po opcjach - jakbys poszukal, pewnie sam bys znalazl..
Po wyznaczeniu trasy wchodzisz w menu > moja trasa > wykluczenia
Jesli chodzi Ci o zablokowanie okreslonego odcinka, mozesz tez zrobic to w taki sposob:
menu > wyszukaj > wprowadzasz adres, punkt itd.. po zatwierdzeniu pokazuje sie Twoj punkt na mapie i w tym oknie na dole klikasz "wiecej" > wyklucz odcinek trasy, aby ta "druga" opcja dzialala, musi byc w "dodatkowe opcje" zaznaczone "blokuj trase"
Co do drugiej opcji mogles nie znalezc, ale pierwsza - wystarczylo poszukac..

wizar
Waypoint

Wysłany: 2010-07-15, 22:00   

janusz_40 napisał/a:
Poprostu nie boj sie klikania po opcjach - jakbys poszukal, pewnie sam bys znalazl..
Po wyznaczeniu trasy wchodzisz w menu > moja trasa > wykluczenia
Jesli chodzi Ci o zablokowanie okreslonego odcinka, mozesz tez zrobic to w taki sposob:
menu > wyszukaj > wprowadzasz adres, punkt itd.. po zatwierdzeniu pokazuje sie Twoj punkt na mapie i w tym oknie na dole klikasz "wiecej" > wyklucz odcinek trasy, aby ta "druga" opcja dzialala, musi byc w "dodatkowe opcje" zaznaczone "blokuj trase"
Co do drugiej opcji mogles nie znalezc, ale pierwsza - wystarczylo poszukac..

Dzięki, chodziło mi o sposób 2. Ale musisz przyznać, że nie jest to prosty sposób: w jednych ustawieniach trzeba zaznaczyć, aby w zupełnie innym (dość dziwnym miejscu)można przeprowadzić akcję. A przecież opcja blokowania mogła być na głównym ekranie mapy, gdzie można postawić punkt, ale w opcjach "Więcej" brakuje: Wyklucz odcinek trasy.
OK. Dzięki!
Zdradź jeszcze jak odblokować, bo to też specjalnie proste nie jest. W blokadzie odptaszkowałem wszystkie godziny, a blokada pozostała.

[ Dodano: 2010-07-16, 09:52 ]
Może się komuś przyda:
ODBLOKOWYWANIE ODCINKÓW
Oczywiście jest w innym miejscu niż blokowanie.
1. w głównym oknie mapy klikamy na dół ekranu
- ukazuje się belka z ikonkami. Na końcu jest ikona przedstawiająca trasę.
Po kliknięciu pokazuje się menu Moja trasa.
- Klikamy na Więcej (nie na Wykluczenia, jakby można było się sugerować). Tam na samy końcu pokaże się Konfiguruj Zablokowane trasy. Po kliknięciu pokaże się spis zablokowanych odcinków.
- Po kliknięciu na wybrany odcinek - pokaże się status odcinka.
- Klikamy na Więcej (nie na Zmień). I tu dopiero jest Usuń.
Proste?

janusz_40 
Maestro GPS
CM-7068, GC-5055+

Wysłany: 2010-07-16, 09:51   

wizar napisał/a:
Zdradź jeszcze jak odblokować,
wizar napisał/a:
Może się komuś przyda:
ODBLOKOWYWANIE ODCINKÓW

wizar napisał/a:
Proste?

A widzisz.. jak sie troche poklika, to duzo mozna znalezc ;-)
wizar napisał/a:
w jednych ustawieniach trzeba zaznaczyć,
wizar napisał/a:
aby w zupełnie innym (dość dziwnym miejscu)można przeprowadzić akcję.
wizar napisał/a:
oczyywiście jest w innym miejscu niż blokowanie

i wlasnie dlatego dalem sobie spokoj z Primo - igo8.3.4 jest bardziej logiczne, Pozatym w Primo nie zauwazylem nic czego by mi brakowalo w iGO, a nawet iGo+ Gurjon oferuje wiecej..

jacekp1313 
Maestro GPS
NavitelT700+NaviExpe

Wysłany: 2010-07-16, 17:30   

Niestety, w primo z Girjonem dla 3,5 cala odblokowywanie nie działa.
Musiałem skasować cały plik ROADBLOCKS.sav z folderu SAVE

janusz_40 
Maestro GPS
CM-7068, GC-5055+

Wysłany: 2010-07-16, 18:17   

jacekp1313 napisał/a:
w primo z Girjonem dla 3,5 cala odblokowywanie nie działa.
To jednak nie Gurjon, tylko przerobka.. Oficjana wersje skina dla 320x240 Gurjon zapowiada po wakacjach - na Litwie chyba nie sa dluzsze niz u nas ;-)

martel11
Navi Expert

Wysłany: 2012-01-19, 13:16   

Zauważyłem takie oto zjawisko w primo 2.0. Mam ustawioną mapę - załóżmy NQ. Ustawiam sobie blokadę ulic (jednej w obu kierunkach, drugiej w jednym kierunku). Jest wszystko ok, tzn. przy wyznaczaniu trasy blokady są uwzględniane. Wyłączam program i włączam ponownie - blokady są w porządku. Zmieniam mapę na inną (np. EM), nie ustawiam w niej blokad, wracam do mapy NQ i też jest wszystko ok. Ale chciałbym blokady z NQ mieć także w EM, więc zmieniam mapę na EM i ustawiam te same blokady w EM. Niby jest dobrze, ale po powrocie w takim wypadku do NQ blokad na mapie już nie ma. Z powrotem wracam do EM i tu też ich nie ma. Dziwna rzecz, bo blokady znikają z map, tzn. nie ma fioletowych zaznaczeń i przy wyliczanu trasy nie są brane pod uwagę, ale pozostają ich wpisy, które widzę w zakładce "configure blocked roads" - są podwójne z obu map. Robiłem różne eksperymenty przez parę godzin i ciągle to samo. Czy ktoś może mnie oświecić, czy to normalne, że blokady znikają po zmianie map? Jeśli tak to dlaczego pozostają po nich wpisy? Nie jestem zbyt zorientowany w tej kwestii, bo mimo że to już moja "któraś tam" wersja igo to nigdy wcześniej nie korzystałem z tej opcji.A może tylko ja tak mam? Sprawdźcie u siebie.

martel11
Navi Expert

Wysłany: 2012-02-19, 16:51   

Proszę o jakieś wskazówki w sprawie ustawień blokowanych odcinków. Mogę blokować odcinki w dowolnych kierunkach na mapie danego dostawcy. Jednak po ustawieniu blokady na mapie nowego, innego dostawcy (po zmianie dostawcy) i powrocie do poprzedniego dostawcy zablokowane odcinki znikają z map obu dostawców i nie są brane pod uwagę przy wyznaczaniu trasy. Dziwne, bo w konfiguracji blokad widoczne są wszystkie blokady ze wszystkich map. Co zrobić, żeby primo zapamiętało blokady na wszystkich mapach nawet po zmianie dostawcy?

janusz_40 
Maestro GPS
CM-7068, GC-5055+

Wysłany: 2012-02-20, 14:32   

martel11 napisał/a:
czy to normalne, że blokady znikają po zmianie map

normalne..
martel11 napisał/a:
Co zrobić, żeby primo zapamiętało blokady na wszystkich mapach nawet po zmianie dostawcy?
Nie ma takiej mozliwosci...

jestem_ktoś 
Maestro GPS

Wysłany: 2014-02-27, 21:46   

A jak wygląda sprawa przenoszenia blokad między wydaniami mapy tego samego dostawcy? Lada godzina bedą nowe mapy NQ i nie wiem, czy musze spisac zablokowane odcinki, czy po wkopiowaniu nowego pliku mapy blokady zostaną

Arturek 
guru

Wysłany: 2014-02-28, 13:51   

jestem_ktoś napisał/a:
[...]
czy po wkopiowaniu nowego pliku mapy blokady zostaną

Witam

Kiedyś wymieniałem (aktualizowałem) jedną mapę Navteq na drugą i blokady dróg NIE przeniosły się

pozdrawiam
Arturek

Odpowiedz do tematu