My Navia Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
AM 6.x radary - instalacja, ostrzeganie
Autor Wiadomość
ako81 
azymut

Wysłany: 2008-09-25, 03:10   JAK WGRAĆ FOTORADARY DO aUTOMAPY 5.0.5

MAM PLIKI UAM I NIE ZA BARDZO WIEM CO Z NIMI ZROBIC,ZEBY WGRAC DO AUTOMAPY FOTORADARY.Początkuje wiec jest troszke lipa..........

Hukkle
Maestro GPS
Akira512

Wysłany: 2008-09-25, 04:19   

Fakt, troszkę lipa... Nie pisz na forum wersalikami.
Polecam uwadze dział forum o POI a szczególnie "POI - Automapa" oraz podstawy czyli "O POI - czyli co i jak"

kuleszag 
Navi Expert

Wysłany: 2008-09-25, 07:19   

ako81, Menu->POI ->Zarządzanie - Należy wybrać kategorię POI (np. Fotoradar) Usuń->Zaznacz wszystkie->Usuń->Zaznaczone (usuwa poprzednie POI) Potwierdzamy pytanie czy na pewno chcemy usunąć wszystkie elementy. Następnie klikamy “Kartka”->Importuj-> Wskazujemy lokalizację pliku *.uam(np. Fotoradar.uam). Odpowiadamy Nie(X) na pytanie o utworzenie osobnego pliku dla importowanych POI. AM wczytuje nowe POI. Czynności powtarzamy jeśli mamy do zimportowania więcej plików uam. Na zakończenie klikamy OK.
A na przyszłość podobnie jak Hukkle polecam "POI - Automapa" oraz podstawy czyli "O POI - czyli co i jak"

fubus84 
azymut

Wysłany: 2008-09-26, 14:47   

a pochwal się z kiedy masz ten plik z fotoradarami ??
Mozesz go uploadowac ??
jakiś mod umieściłby linka w stosownym dziale dla innych :mrgreen:

www.KTK.pl

kuleszag 
Navi Expert

Wysłany: 2008-09-26, 14:53   

fubus84, pobierz choćby STĄD . Datowane na 13.09... a przecież fotoradary nie rosną jak grzyby po deszczu ;-)

Krzychuzzz
Waypoint

Wysłany: 2008-11-16, 20:55   Fotoradary - komunikaty głosowe

Witam
Jak to jest z komunikatami głosowymi w AM 5.2 beta odnośnie fotoradarów.
Dziś przejechałem trase Lublin - Puławy, praktycznie w każdej przejeżdzanej miejscowośći jest fotoradar, wszystkie były zaznaczone (wyświetlone) na mapie lecz nie do wszystkich pojawił się komunikat głosowy (baza radarów oczywiście aktualna) o co kaman?

bigrazor 
Waypoint

Wysłany: 2008-11-16, 21:00   

bo pewnie nie skopiowałeś głosów do katalogu voices - o ile ściągnąłeś paczkę z http://poi4am.ovh.org/- tam masz paczkę a w niej wszystko wytłumaczone...

Krzychuzzz
Waypoint

Wysłany: 2008-11-16, 21:35   

Nie chodzi o to. Nie instalowałem paczki z tej strony z komunikatami wizualnymi i głosowymi a sam plik Fotoradar.uam
Tak jak pisałem wczesniej przy większości fotosyfów było ostrzeżenie głosowe a przy dwóch nie, mimo pokazania na mapie.

Adam-T 
Waypoint

Wysłany: 2008-11-17, 06:34   

Krzychuzzz napisał/a:
Tak jak pisałem wczesniej przy większości fotosyfów było ostrzeżenie głosowe a przy dwóch nie, mimo pokazania na mapie.

Na 99% brakuje Ci dźwięku w folderze Voices. Musisz tam wrzucić coś (co chcesz) o nazwie Fotoradar.wav

Pozdrawiam
Adam

lelek
Navi Expert

Wysłany: 2008-11-17, 13:10   

Krzychuzzz napisał/a:
przy większości fotosyfów było ostrzeżenie głosowe a przy dwóch nie, mimo pokazania na mapie.

Z tego wynika, że masz w POI dwa rodzaje fotoradarów. Do jednych są przypisane dźwięki, do drugich nie. Jeżeli oba rodzaje mają taką samą ikonkę to na mapie ich nie odróżnisz wzrokowo tylko "słuchowo". Wejdź do Menu > POI > Zarządzanie i sprawdź czy nie masz dwóch kategorii z fotoradarami (uwaga: nazwy kategorii mogą być mylące ;-) )

MazikXxX
młodszy inspektor GPS
MAZIK LARK 43.0

Wysłany: 2009-04-15, 23:49   Nie ostrzega o fotoradarach głosem!!!:/ a widzi je na mapie

Mam problem z wgraniem głosów ao Auto Mapy 5.3 :/ Wszedłem do głównego folderu automapa na karcie mapięci, następnie w nim utworzyłem folder Voices i do tego folderu dałem głosy jakie miałem w paczce z punktami poi o fotoradarach..... Punkty poi zaimportowałem i włączyłem dane dźwieki takie jakie chciałem MENU __ POI___OSTRZEGANIE___ i załączyłem to co chciałem.... po wyjściu sprawdzam jadąc drogą gdzie jest fotoradar... i nie mówi nic o fotoradarze, widzi go,, ostrzega o nim ale graficznie pokazuje 50 ale nie mówi :/ co robie źle? albo czy jest paczka gdzie są wszystkie fotoradary i głosy do mapy EU co wystarczy skopiować i importować i być pewnym ze mam dobre pliki?
Ostatnio zmieniony przez muzior 2009-04-16, 06:33, w całości zmieniany 1 raz  

Sance 
Maestro GPS
Pulpit maniac

Wysłany: 2009-04-15, 23:50   

Nazwa plików w katalogu voice musi być identyczna jak nazwa POI czyli np fotoradar 50

MazikXxX
młodszy inspektor GPS
MAZIK LARK 43.0

Wysłany: 2009-04-15, 23:57   

Skopiowałem Fotoradary z paczki do katalogu poi następujące: PL-FotoradarSuszarki_ZZ.poi oraz PL-FotoradarSuszarki_ZZ.poipts a głosów mam pełno.... np PL_Fotoradar_50 PL_Fotoradar_90 PL_Fotoradar_110 itd... więc jak to pozmieniać? albo złe poi wgrałem?

Sance 
Maestro GPS
Pulpit maniac

Wysłany: 2009-04-15, 23:59   

Gdzie wrzuciłeś katalog voice?

MazikXxX
młodszy inspektor GPS
MAZIK LARK 43.0

Wysłany: 2009-04-16, 00:00   

Wszedłem do katalogu AutoMapa EU i gdy go otworzyłem tam dałem folder z poi i obok niego dałem VOICES

Odpowiedz do tematu