Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
ZAREJESTRUJ MAPAMAP ZANIM ZACZNIESZ COKOLWIEK ROBIĆ!
Autor Wiadomość
harry 
Maestro GPS
Szukaj-czytaj-pytaj

Wysłany: 2008-05-10, 17:38   Jak efektywnie zarejestrować Mapamap w firmie Imagis

Czabu napisał/a:
Miałem ten sam problem z rejestracją mapy. Telefonicznie nie dało się skontaktować.
Napisałem maila na pomoc@mapamap.pl z opisem sytuacji i numerem seryjnym mapy. 24 godziny później dostałem maila zwrotnego z prośbą o przesłanie:
- dowodu zakupu i
- nr telefonu kontaktowego.

Po dwunastu godzinach oddzwoniła do mnie pani z helpdesku i poprosiła jeszcze o numer seryjny urządzenia.
Po 5 minutach miałem wygenerowany nowy numer seryjny mapy - działający. ;-)

Kolega nauczony moim doświadczeniem wysłał maila ze wszystkimi informacjami, które wcześniej wymieniłem i nowy numer seryjny miał po kilku godzinach :-)

Zapytałem nawet co się dzieje, bo kilku znajomych ma ten sam problem i to już nie może być przypadek. Podobno fabryka wypuściła partię urządzeń z raz już wykorzystanymi numerami seryjnymi i stąd całe zamieszanie.

Mała redakcja

diego6: Proponuję zmienić temat na "Jak aktywować zablokowaną mapę preinstalowaną"

chris_m:
"Jak aktywować zablokowaną mapę preinstalowaną" - ja bym się w tych słowach pogubił, takie górnolotne że aż łuna od nich bije :D
...a może zwyczajnie - "Gdy aktywacja twojego urządzenia na stronce Imagisu nie powiodła się" albo coś w te klocki...hmm? ;)

Ostatnio zmieniony przez chris_m 2008-05-11, 10:51, w całości zmieniany 5 razy  

Hukkle
Maestro GPS
Akira512

Wysłany: 2008-07-22, 21:36   Jak odczytać numery MapaMap

Jak odczytać numery (nr urządzenia, nr seryjny oraz klucz aktywacyjny) MapaMap gdy aplikacja się nie uruchamia.

http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?p=30379#30379

walek75 napisał/a:
Jeżeli posiadasz w katalogu MobileNavigator plik MapaMap3.lic to z niego możesz wyczytac wszyustkie numery. na załączony obrazku jest przykład:

i tak począwszy od adresy 11h (dziesiętnie 17) jest 8 bajtów czyli szesnaście znaków
ABB4FA5EF2483213 - i to jest nr urządzenia
następnie 6 bajtów - 12 znaków
36A3974347A1 - to jest nr seryjny
i kolejne 8 bajtów (16 znaków)
55686433702CEFC9 - to klucz aktywacyjny.

i tak dokładnie wygląda to po rejestracji na stronie imagisu
Nr urządzenia: ABB4FA5EF2483213
Nr seryjny: 36A3974347A1
klucz: 55686433702CEFC9

Plik mapamap3.lic przedstawiony na obrazku ma 128 bajtów i jest plikiem dla 1 mapy, gdyby były zarejestrowane 2 mapy to od adresu 91h (dziesiętnie:128+ 17) znajdują się nr do kolejnej mapy itd.

Czyli wniosek jest taki, że jak posiadasz plik mapamap3.lic ze swojego urządzenia (to ważne bo w numerach jest podany nr urządzenia i tylko dla niego klucz jest ważny), to możesz z niego odczytać pozostałe nr. Jeżeli nie zarejestrowałeś mapy, to możliwa jest jej rejestracja na stronie, wystarczy z pliku podać nr urządzenia i nr seryjny.
Ostatnio zmieniony przez Wedrowca 2008-12-07, 19:36, w całości zmieniany 2 razy  

Wedrowca 
Maestro GPS

Wysłany: 2008-07-31, 12:13   ZAREJESTRUJ MAPAMAP ZANIM ZACZNIESZ COKOLWIEK ROBIĆ!

Jeśli jesteś nowym nabywcą nawigacji która ma w sobie preinstalowany program nawigacyjny MAPAMAP, pierwszą rzeczą jaką powinieneś (a kto wie czy nie musisz!) zrobić, to zarejestrować MapęMap w serwisie producenta.

Dlaczego? Otóż:
1. Program MAPAMAP jest zainstalowany przez producenta (sprzedawcę sprzętu) a nie masz kopii która przyda Ci się, gdy coś zepsujesz dłubiąc w sprzęcie. Zeby móc ściągnąć kopię MapaMap taką jaką masz (miałeś, jesli juz zepsułeś) z serwisu, wymagane jest zarejestrowanie się - otrzymasz automatycznie link do softu.
2. Samo sciągnięcie programu spod linka nic Ci nie da - MAPAMAP nie da się uruchomić! Do tego potrzebujesz wpisania numeru seryjnego Twojej MapyMap jaką posiadałeś. Jest ten numer w MENU>USTAWIENIA, na dole pod ikonką INFO. Ten numer musiałeś podać podczas rejestracji na stronie producenta. Gdy zainstalujesz na nowo MapęMap, będziesz poproszony o ten właśnie numer. A skąd go wziąć? Właśnie z serwisu producenta, bo tam go zostawiłeś podczas rejestracji! :-) . Proste?

Po to nalezy sie zarejestrować w serwisie, żeby potem nie płakać na forum, że "nie mam numeru - pomóżcie!".

NIE REJESTRUJĄC MAPYMAP SAMI WPĘDZACIE SIĘ W PÓŹNIEJSZE PROBLEMY Z ODTWORZENIEM PROGRAMU ZA KTÓRY ZAPŁACILIŚCIE.

-================================================-
Ostatnio zmieniony przez Wedrowca 2009-01-04, 22:51, w całości zmieniany 2 razy  

wisba
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2008-12-19, 18:37   

a jak ktos nie zarejestrowal produktu i usunal ta nawigacje to co ma zrobic?

Hukkle
Maestro GPS
Akira512

Wysłany: 2008-12-19, 19:18   

wisba napisał/a:
a jak ktos nie zarejestrowal produktu i usunal ta nawigacje to co ma zrobic?

Skoro usunął to chyba wiedział co robi. Skoro wiedział to go to nie dotyczy.

macu
azymut

Wysłany: 2009-01-04, 13:35   Re: ZAREJESTRUJ MAPAMAP ZANIM ZACZNIESZ COKOLWIEK ROBIĆ!

Wedrowca napisał/a:

Okazuje się, ze jest jednak metoda na odzyskanie numerów.

@WĘDROWCA:
Żeby nie mącić poprawiam: niestety nie ma innej możliwości.

Na stronie producenta urzadzenia czy mapy ? Na stronie producenta mapy mozna podac tylko nr seryjny.

Ktos kozystal z tej porady Wedrowca?
Ostatnio zmieniony przez Wedrowca 2009-01-04, 22:53, w całości zmieniany 1 raz  

Wedrowca 
Maestro GPS

Wysłany: 2009-01-04, 22:51   

Fakt, nie sprawdziłem. Wymagany jest faktycznie nr seryjny a nie ID. Kasuję tamten wpis.

jacekp1313 
Maestro GPS
Navit.T700+NaviExpert

Wysłany: 2010-07-24, 20:32   

Może bardziej łopatologiczny poradnik dla osób, które nie miały do czynienia z kodami 16-kowymi (z obrazkiem, bo linki we wskazanym poście padły):

1. Instalujemy dowolny program do edycji HEX - ja używam darmowego HexEditorNeo (TUTAJ)

2. Włączamy edytor, otwieramy nim plik mapamap.lic

3. Widzimy obrazek jak niżej

Na żółto zakreśliłem 16-znakowy numer urządzenia (device ID), na czerwono - 12-znakowy serial

[ Dodano: 2011-06-27, 19:31 ]
Dyskusja w wątku http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=28972

Mapamap.lic_hex.jpg
Plik ściągnięto 157 raz(y) 16,45 KB

Odpowiedz do tematu