Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2011-08-23, 16:19
Lark 35.1 Problem
Autor Wiadomość
kaer 
azymut

Wysłany: 2008-12-11, 14:47   Lark 35.1 Problem

Witam forumowiczów, przewertowalem wiele postow i nie moge sobie poradzic z 2 problemami...
1. Nie wiem dokladnie jak to zrobilem, probowalem Ceromote i innymi rzeczami odblokowac nawigacje, tak nakopalem, ze w koncu nie mam ekranu startowego (Navi mp3 video...). Pokazuje mi sie od razu Windows. Zmienilem takie rzeczy jak nazwy ikon, dodalem skrot do automapy, tapete, za kazdym razem gdy zresetuje larka, wszystkie te rzeczy przepadaja, ustawienia, tapeta itd. Nie wiem co teraz zrobic ;/
2. Wrzucilem na karte Automape ver bezinstalacyjna z forum (5.0.5), wrzucilem mape, odpalilem. Wszystko dziala ok, odnajduje sygnal GPS, zmieniam ustawienia, az do momentu gdy wprowadzam adres pod Prowadz Do, wtedy przy wpisywaniu program sie zacina i nie reaguje, raz udalo mi sie wprowadzic adres i zaczal mnie kierowac, po 10 s znowu automapa sie zaciela i kolejny restart... Zwracam sie z prozba o pomoc i dziekuje z gory za kazda rade.
Pozdrawiam!

adas01 
GPS instruktor

Wysłany: 2008-12-11, 15:05   

1. wszystko dobrze, tak miało być, przecież na tym polega odblokowanie windowsa - a nakładkę, za którą tęsknisz, znajdziesz tu: \Windows\YFLoader.exe
2.
a.sformatuj kartę pamięci i wrzuć tam AM
b.ściągnij sobie AM z innego źródła i wykonaj punkt a
c.sprawdź ustawienia GPS - dla lfb 35.1 to com1, 4800bps

ad2122 
GPS instruktor

Wysłany: 2008-12-11, 15:16   

Z tego co opisałeś, to masz już odblokowaną navi - zgadzam się z adas01.

Ad. 1 Możesz spróbować rozwiązania opisanego w kilku wątkach (przykład1 przykład2). Są to metody dla Akiry 517 i Gueparda, ale może dadzą się zastosować. Konieczna jest w tym rozwiązaniu odpowiednia modyfikacja rejestru - odwołania do katalogu Desktop. Poniżej recepta dla Akiry, ale możesz spróbować adaptować na Larka podmieniając występujący tu identyfikator pamięci wewnętrznej (flash_storage) na larkowy (nie sprawdzone przeze mnie):
cyt. za chris_m
"Instalujemy CeRegEditor na komputerze.
Możemy zmienić sobie w Menu język na ojczysty: Language>Polski
Łączymy się z Navią: Połączenie>Połącz

Działamy:
-Hkey_Current_User\ControlPanel\Desktop
klikamy dwa razy w Wallpaper
w polu Dane zmieniamy wartość na: \flash_storage\Windows\

(przyp. ten fragment chyba nie jest konieczny)

Przechodzimy teraz do:
-Hkey_Local_Machine\System\Explorer\Shell Folders
klikamy dwa razy na Desktop
w polu Dane zmieniamy wartość na : \flash_storage\Windows\Desktop

Jeżeli zmiany przeszły bez bólu to zakańczamy edytor: Połączenie>Wyjście.
Po użyciu tylnego przełącznika RESET ujrzymy na razie czysty pulpit jedynie z trzema systemowymi ikonkami, ale katalogi dla naszych ikon i tapetek czekają juz grzecznie na nas w Akirce (przyp.: tu Larku).

:arrow: Do folderu \flash_storage\Windows\Desktop możecie wrzucać swoje skróty i pojawią się na pulpicie.
"

Zabawa z rejestrami jest ryzykowna i może "zabić" navi. Dlatego najpierw należy zabezpieczyć się robiąc kopie zapasowe wszystkiego co masz (rejestru, danych, kluczy odblokowujących itd.).

No i oczywiście: wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność. Może ktoś zaproponuje mniej inwazyjne rozwiązanie i mniej ryzykowne.

Ad. 2 Przy opcji Prowadź do navi powinna najpierw złapać sygnał GPS, gdyż aktualna pozycja jest wówczas punktem startowym. Możliwe, że się nie wiesza, tylko szuka sygnału.

Odpowiedz do tematu