Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
AM 5.9 Android vs AM WinCE
Autor Wiadomość
biuro74
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2021-02-08, 16:18   AM 5.9 Android vs AM WinCE

Pany,

Korzystalem z Automapy na nawigacji z WinCE i bylem mocno z niej zadowolony, chociaz duet procesor-pamiec juz zaczal niedomagac przy rozjazdach, wiekszych aglomeracjach itd. Wersja 6.24 i mapy 1706.

Pytanie: czy da sie juz uzywac wersji na Androida z tym samym komfortem, co tej z WinCE ?

Z checia bym sobie kupil, ale jakos tak z rok temu chyba zainstalowalem wersje probna na Adroida i to byla kompletna porazka. Malo co przypominalo mi te nawi z WinCE, dlatego korzystam z Waze. Z tym, ze wowczas to byla jakas smiesznie niska wersja, a teraz widze, ze programisci co chwila robia update'y i wersja juz jest 5.9.22.

Dlatego pytanie - o ile ktos pamieta jeszcze WinCE - czy to juz, czy wersja 5 to jeszcze nie to ? Chodzi mi glownie o:
* rozmieszczenie elementow na ekranie (plus oczywisc ie konfiguracja, ktore panele wlaczyc.wylaczyc)
* koniecznie podglad do kolejnego manewru (nie tylko biezacego)
* asystent pasa
* podobna konfiguracja, a wiec ustawienia kolorystyki, glosow itp
* moze byc narzedzie do korkow, choc w CE tego nie mialem - no ale jak juz placic, to dobrze, aby ta funkcja dzialal poprawnie, bo z recenzji widze, ze korkow ona nie omija za czesto.

Dzieki za opinie.

wojtek1234321
GPS instruktor

Wysłany: 2021-02-08, 16:42   

Mam, używam (choć też miałem podobne dylematy jak Ty) i nie narzekam. Jest to tylko kwestia przyzwyczajenia i nauczenia się "obsługi", a nie jest tak drogo i nie ma żadnych zmartwień z aktualizacją map i innymi elementami aktualizacji. Powiem tak - za tą cenę warto kupić i zainstalować...
Żadnych "dodatków" nie używam, ale raczej mi nie potrzebne. Asystent pasa ruchu jest, nawet nie pamiętam czy pokazuje następny manewr oprócz bieżącego, ale ustawienia sekwencji komunikatów są "regulowane" i można ustawić pierwszy komunikat nawet do minuty przed manewrem, więc nie jest źle. Bardzo dużo ustawień jest podobnie jak w WinCE, ale interfejs jest trochę inny i trzeba "przywyknąć".
"Narzędzie korków" jakieś tam jest, ale nie korzystam, wiem że jakoś coś tam dział, bo raz w Poznaniu, gdy remontowali Most Lecha to chciało prowadzić inną drogą, chociaż ta normalna też była przejezdna, tylko dużo wolniej...

biuro74
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2021-02-08, 19:24   

Dzieki za odpowiedz.
No wlasnie przyzwyczajenie jest nie po przeskoczenia, bo korzystam z Waze (darmowy) i jakbym musial sie przyzwyczajac do kolejnegoi widoku - ktory mi nie lezy - i jeszcze za to placic, to wysiadam. Jesli bedzie to tak, jak w WinCE - to kupuje, ale kompromisy "cos za cos" mam obliczone na troche inne parametry tego oprogramowania :)

wojtek1234321
GPS instruktor

Wysłany: 2021-02-08, 20:40   

AM w tej chwili z wyglądu i z funkcji programu to czy Windows, czy "anddrut" to prawie "identiko". W andrucie jest nawet kila funkcji więcej (choćby pierwsza lepsza z brzegu - wybieranie głosowe), Używam "płatnej" od trzech lat i w tej chwili to praktycznie nie widzę różnicy.
Druga sprawa to moim zdaniem "windowsowa" to już jest na liście "do wymarcia"... Świadczy o tym choćby coraz większy "niedorozwój" nowych, nowocześniejszych urządzeń na WinCE i coraz większe problemy z działaniem windowsowych nowych wersji na urządzeniach...

Odpowiedz do tematu