Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
AM Android vs iGO - czyli, czy aby król nie jest nagi ?
Autor Wiadomość
Zeit Geist 
Waypoint

Wysłany: 2020-09-07, 08:40   

prenrzyk napisał/a:
Ok.
To u mnie Tom Tom NDS wygrywa i aktualnością map i traffikiem.

Powiem tak. Z kierownicą i nawigacjami jestem "związany" od początku pojawiania się PNA/PDA
W wielkiej Brytanii nic nie przebije TomTOMA. Używałem różnych systemów nawigacyjnych (w UK) Niezły był "Destinator" w wersji pod PDA - jednak T.T w starym interfejsie - zdecydowanie wg mnie wygrywał.
Od czasu kiedy zmieniono interfejs na obecny (uważam, że totalnie kretyński) skończyła się "magia" Tom-Toma. Dobijają go również takie mankamenty jak brak (w PL, SK, i nie wiem czy nie w pozostałych krajach - nie sprawdzałem) numeracji budynków w niewielkich miasteczkach i miejscowościach. Po 2 dniach testowania nowego Tom-Tom z rodziny START z tzw "dożywotnimi mapami" odniosłem go do sklepu w PL jako towar "niespełniający moich oczekiwań"
Po prostu to co ta nawigacja proponuje na PL - jest porównywalne obecnie z MAPĄ-MAP
W UK i EU zachodniej - wciąż jest to niezastąpiony system - wg mnie.

Odnośnie IGO - to dobre i szybkie systemy, jednak "zostawiłem" je "porzuciłem" ponad dekadę temu - ze względu na "stare mapy"... (do zakręconego interfejsu w IGO można się szybko przyzwyczaić)
Teraz od kilku dni testuję (dzięki koledze RAWID) nowe "konstrukcje" od braci Węgrów - czyli LUNĘ i ISRAEL 2020 Q2 od IGO
Tam też w pierwszej chwili "osłupiałem" bo nie widziałem odwzorowania numerów budynków na mapie... Jednak "zostałem uświadomiony" :lol: że numer pojawia się w chwili kliknięcia w ulicę - w belce u góry... Mapy w PL wyglądają (NIE) na bardzo stare myślę że tak na ok max pół roku może 10 miesięcy ze względu na stan dróg...
Obliczanie trasy to sekundy - reakcja na błędy nawigowania kierowcy - błyskawiczna, komunikaty czytelne i odpowiednio wyprzedzone.

Oczywiście, nic nie przebije w PL sprawnej, dobrze działającej AM - jednak jak wiemy, cały szereg utrudnień dla idących w kierunku LP ;) (jak choćby Root w Androidzie, lub zasobożerność w urządzeniach z WINCE i brak skutecznego LP pod tę platformę) spowodowały skuteczny spadek zainteresowania tym systemem - od ponad roku...
A.M wcale nie jest bez błędów i ma ich sporo - wg mnie ogromną zaletą AM jest jednak dobrze (nawet b dobrze) obmyślony interfejs - w praktyce ten sam od dekad - co jest BARDZO POWAŻNĄ zaletą... Ludzie nie powinni tracić czasu na KLUCZOWĄ NAUKĘ OBSŁUGI urządzenia - skoro raz się jej nauczyli. Można dodawać jakieś funkcje - jednak tak - by użytkownik po włączeniu czuł się jak "w domu" - by nagle nie został sparaliżowany i zagubiony sam na sam z urządzeniem "w obcym mieście" jak w jakimś "nocnym koszmarze" :) AM tego nie robi swoim wiernym klientom, daje częste akt map i genialny wynalazek dostępny z poziomu "touch screen" opcję VIA - rozbitą alternatywnie na "via punkt" lub "via okolica"
I właśnie ta ostatnia opcja - jej algorytm, razem z interfejsem powodują, że uważam AM za SATNAV NR1 w PL

Zmianę interfejsów różnych urządzeń (mówię o rewolucyjnych zmianach) uważam, za coś w rodzaju powiedzenia użytkownikom "Mamy was w dupie jełopy, uczcie nowego interfejsu albo spadajcie na drzewa... zmieniamy interfejs bo nasze działy developerskie MUSZĄ wykonywać pracę ZMIAN - dla ZMIAN. za którą to - taką pracę - i tak zapłacicie wy - gamonie"

Takie podejście do klienta reprezentuje dziś większość producentów oprogramowania. I to jest BRAK SZACUNKU DLA STAŁYCH KLIENTÓW - TOTALNY.

Robią tak zarówno "geniusze" marketingu z Redmont (vide zmiana interfejsu WIN7 ws WIN10
i kolejnych wersji Office`a szczególnie po 2003r) robi tak wielu producentów SATNAV`ów
Zrobił to niedawno TOM-TOM.... "choruje" na ten idiotyzm również i IGO
Ale - jak powiedziałem do zmian w IGO "można się szybko przyzwyczaić"

Generalnie, ponieważ MOD utworzył z naszych wpisów osobny wątek - "o porównaniu AM 4.5.0 AND z alternatywnymi systemami" - muszę powiedzieć na koniec tak:
4.5.0 ze względy na mapy - nie wytrzymuje żadnego porównania... z LUNĄ czy wersją ISRAEL
Używanie 4.5.0 to anachronizm.
Jedak, jeżeli ktoś nie ma Roota w AND - i zainstaluje nową AM to z pewnością będzie to NAJLEPSZY WYBÓR. Dla urządzeń bez Roota - rozsądną alternatywą dla AM wydaje się być właśnie LUNA/Israel/NEXTGEN

[ Dodano: 2020-09-07, 17:58 ]
Ktoś może wie skąd wziąć mapy GERMANY do iGO_ISRAEL_9.18.27.687519
bo z całej paczki na którą link dostałem od kolegi RAWID - akurat tych map nie mogę "zobaczyć"
Ewentualnie co zrobić - zmienić któryś w plików licencji czy może jakiś inny???

Odpowiedz do tematu