Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2010-02-03, 22:14
Jaki program nawigacyjny uważasz za najlepszy?

Który program GPS uważasz za najlepszy?
Mapamap
9%
 9%  [ 65 ]
Miomap
1%
 1%  [ 10 ]
TomTom
6%
 6%  [ 48 ]
Automapa
53%
 53%  [ 366 ]
Destinator
0%
 0%  [ 0 ]
IGO
21%
 21%  [ 147 ]
Autopilot
0%
 0%  [ 0 ]
Navigon
2%
 2%  [ 18 ]
Sygic Drive
1%
 1%  [ 8 ]
Route 66
0%
 0%  [ 3 ]
Inny
3%
 3%  [ 21 ]
Głosowań: 686
Wszystkich Głosów: 686

Autor Wiadomość
prenrzyk 
GPS instruktor

Wysłany: 2020-09-06, 11:38   

Ok.
To u mnie Tom Tom NDS wygrywa i aktualnością map i traffikiem.

Zeit Geist 
Waypoint

Wysłany: 2020-09-07, 07:40   

prenrzyk napisał/a:
Ok.
To u mnie Tom Tom NDS wygrywa i aktualnością map i traffikiem.

Powiem tak. Z kierownicą i nawigacjami jestem "związany" od początku pojawiania się PNA/PDA
W wielkiej Brytanii nic nie przebije TomTOMA. Używałem różnych systemów nawigacyjnych (w UK) Niezły był "Destinator" w wersji pod PDA - jednak T.T w starym interfejsie - zdecydowanie wg mnie wygrywał.
Od czasu kiedy zmieniono interfejs na obecny (uważam, że totalnie kretyński) skończyła się "magia" Tom-Toma. Dobijają go również takie mankamenty jak brak (w PL, SK, i nie wiem czy nie w pozostałych krajach - nie sprawdzałem) numeracji budynków w niewielkich miasteczkach i miejscowościach. Po 2 dniach testowania nowego Tom-Tom z rodziny START z tzw "dożywotnimi mapami" odniosłem go do sklepu w PL jako towar "niespełniający moich oczekiwań"
Po prostu to co ta nawigacja proponuje na PL - jest porównywalne obecnie z MAPĄ-MAP
W UK i EU zachodniej - wciąż jest to niezastąpiony system - wg mnie.

Odnośnie IGO - to dobre i szybkie systemy, jednak "zostawiłem" je "porzuciłem" ponad dekadę temu - ze względu na "stare mapy"... (do zakręconego interfejsu w IGO można się szybko przyzwyczaić)
Teraz od kilku dni testuję (dzięki koledze RAWID) nowe "konstrukcje" od braci Węgrów - czyli LUNĘ i ISRAEL 2020 Q2 od IGO
Tam też w pierwszej chwili "osłupiałem" bo nie widziałem odwzorowania numerów budynków na mapie... Jednak "zostałem uświadomiony" :lol: że numer pojawia się w chwili kliknięcia w ulicę - w belce u góry... Mapy w PL wyglądają (NIE) na bardzo stare myślę że tak na ok max pół roku może 10 miesięcy ze względu na stan dróg...
Obliczanie trasy to sekundy - reakcja na błędy nawigowania kierowcy - błyskawiczna, komunikaty czytelne i odpowiednio wyprzedzone.

Oczywiście, nic nie przebije w PL sprawnej, dobrze działającej AM - jednak jak wiemy, cały szereg utrudnień dla idących w kierunku LP ;) (jak choćby Root w Androidzie, lub zasobożerność w urządzeniach z WINCE i brak skutecznego LP pod tę platformę) spowodowały skuteczny spadek zainteresowania tym systemem - od ponad roku...
A.M wcale nie jest bez błędów i ma ich sporo - wg mnie ogromną zaletą AM jest jednak dobrze (nawet b dobrze) obmyślony interfejs - w praktyce ten sam od dekad - co jest BARDZO POWAŻNĄ zaletą... Ludzie nie powinni tracić czasu na KLUCZOWĄ NAUKĘ OBSŁUGI urządzenia - skoro raz się jej nauczyli. Można dodawać jakieś funkcje - jednak tak - by użytkownik po włączeniu czuł się jak "w domu" - by nagle nie został sparaliżowany i zagubiony sam na sam z urządzeniem "w obcym mieście" jak w jakimś "nocnym koszmarze" :) AM tego nie robi swoim wiernym klientom, daje częste akt map i genialny wynalazek dostępny z poziomu "touch screen" opcję VIA - rozbitą alternatywnie na "via punkt" lub "via okolica"
I właśnie ta ostatnia opcja - jej algorytm, razem z interfejsem powodują, że uważam AM za SATNAV NR1 w PL

Zmianę interfejsów różnych urządzeń (mówię o rewolucyjnych zmianach) uważam, za coś w rodzaju powiedzenia użytkownikom "Mamy was w dupie jełopy, uczcie nowego interfejsu albo spadajcie na drzewa... zmieniamy interfejs bo nasze działy developerskie MUSZĄ wykonywać pracę ZMIAN - dla ZMIAN. za którą to - taką pracę - i tak zapłacicie wy - gamonie"

Takie podejście do klienta reprezentuje dziś większość producentów oprogramowania. I to jest BRAK SZACUNKU DLA STAŁYCH KLIENTÓW - TOTALNY.

Robią tak zarówno "geniusze" marketingu z Redmont (vide zmiana interfejsu WIN7 ws WIN10
i kolejnych wersji Office`a szczególnie po 2003r) robi tak wielu producentów SATNAV`ów
Zrobił to niedawno TOM-TOM.... "choruje" na ten idiotyzm również i IGO
Ale - jak powiedziałem do zmian w IGO "można się szybko przyzwyczaić"

Generalnie, ponieważ MOD utworzył z naszych wpisów osobny wątek - "o porównaniu AM 4.5.0 AND z alternatywnymi systemami" - muszę powiedzieć na koniec tak:
4.5.0 ze względy na mapy - nie wytrzymuje żadnego porównania... z LUNĄ czy wersją ISRAEL
Używanie 4.5.0 to anachronizm.
Jedak, jeżeli ktoś nie ma Roota w AND - i zainstaluje nową AM to z pewnością będzie to NAJLEPSZY WYBÓR. Dla urządzeń bez Roota - rozsądną alternatywą dla AM wydaje się być właśnie LUNA/Israel/NEXTGEN

[ Dodano: 2020-09-07, 17:58 ]
Ktoś może wie skąd wziąć mapy GERMANY do iGO_ISRAEL_9.18.27.687519
bo z całej paczki na którą link dostałem od kolegi RAWID - akurat tych map nie mogę "zobaczyć"
Ewentualnie co zrobić - zmienić któryś w plików licencji czy może jakiś inny???

navigator2020 
Waypoint

Wysłany: 2020-11-06, 19:23   Czy to koniec pewnej epoki?

Mapy 2010 z uwagą: Kompatybilna od wersji 5.8.4

co teraz będzie? :)

1. Crack do wersji 5
2. Crack do map
3. AM przejdzie do historii w wersji free

Wiadomo niektórzy mają root, ale to jakiś mały odsetek.
Moim zdaniem jest to najlepszy program do nawigacji. Kilka razy próbowałem przejść na inny, ale zawsze wracałem.

Mancjusz 
Waypoint
Manta 430

Wysłany: 2020-11-06, 19:48   Re: Czy to koniec pewnej epoki?

navigator2020 napisał/a:
Moim zdaniem jest to najlepszy program do nawigacji. Kilka razy próbowałem przejść na inny, ale zawsze wracałem.

Nie wiem czy najlepszy, ale ma parę patentów, których nie mają inne. Jednak można pożenić nawi google + yanosik i zaczyna być jak z am bez opłat. Mało tego am nie informuje o radarach odcinkowych, a yanosik tak :) Przywiązani do tradycji zapłacą, inni zapłaczą ;)

jacekp1313 
Maestro GPS
T700+NE

Wysłany: 2020-11-06, 20:28   

1. Dołączyłem do istniejącego wątku
2. A dla mnie najlepszy to NaviExpert - ale każdy ma spoje preferencje i pojęcie "najlepszy" to absolutna abstrakcja

[ Dodano: 2020-11-06, 20:31 ]
navigator2020 napisał/a:
Moim zdaniem jest to najlepszy program do nawigacji.
Jeszcze niedawno pisałeś:http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?p=490029#490029

Odpowiedz do tematu