Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
tworzenie map z geoportalu
Autor Wiadomość
krakuser
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2020-07-28, 16:16   

Dzięki wielkie za tak szczegółową instrukcję. W qGISie udało mi się za nią podążyć - wszystko OK, ale ma to jednak dla mnie wadę - potrzebuję dużych map (typu kilkadziesiąt km2 w rozdzielczości np. 1m/piksel) i tam się to robi niewygodnie - nie ma jak podejrzeć efektu finalnego przed eksportem, tzn. trzeba dopasowywać rozdzielczość na czuja, tak, żeby uzyskać żądaną końcową. Dla małych OK. W Kafelkarzu pobieram jakiś obszar dla danego zooma razem z .map, a potem to sklejam np. Global Mapperem.

Co do .kaf - to zrobiłem tak jak napisałeś i niestety ten sam error, mimo zmiany na przecinki.

I tu zasadnicza prośba - o podpowiedź jak skorygować pobierane Kafelkarzem mapy OSM. Tak jak pisałem, są one przesunięte o ok. 20,6km na północ.

AAA222 
Waypoint

Wysłany: 2020-07-29, 17:25   

Czy skopiowałeś i wczytałeś do Kafelkarza definicję, która podałem w poprzednim poście ? U mnie działa.
Tu definicja w pliku OpenStreetMap_PL OSM.kaf: https://mega.nz/file/idB03CwB#3CZX8zG_oEDE7c6zU-JvfAWqfm9t43kSgmJNkC_lAVM
(definicję trzeba wczytać: Źródła map/Importuj i w oknie dialogowym wskazać plik OpenStreetMap_PL OSM.kaf)
a tu mapa z OSM, którą za jej pomocą przed chwilą zrobiłem: https://mega.nz/file/KVRQWa5J#h6NlYvXv4qESEm2AmEF6Vic4V9dAI9k_w8foKe2pokA
- wszystko gra.

Odpowiedz do tematu