Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
iGO primo - różne pytania
Autor Wiadomość
no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2020-01-02, 21:40   

To nie kwestia wersji, a tego co WSPÓLNE masz dla wszystkich wersji.Skoro ja takiego komunikatu nie mam , a Ty masz to chyba jasne.
Zrozum to

szymon1978
Waypoint

Wysłany: 2020-01-02, 21:43   

Za każdym razem wywalam cały główny folder z podfolderami i wrzucam inne pliki. Tak więc wspólnego nie mam w zasadzie nic.

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2020-01-02, 21:59   

Niemozliwe.
Jak to zrobiles np. w przypadku mojej wrzutki, w ktorej był tylko .exe i data.zip ?

szymon1978
Waypoint

Wysłany: 2020-01-03, 09:16   

W tym przypadku zrobiłem nieco inaczej. Nadpisałem otrzymanymi od Ciebie plikami to co miałem. Ale próbowałem różnych wstawek (w tym przewijający się gdzieś tutaj Igo Primo TruckCaravan 9.8.26.173202). I niestety wciąż był problem.
Znalazłem wersję Primo 9.6.2.209584 multi.rar która wreszcie jako jedyna wersja Primo się uruchomiła (choć nadal zapisuje błędy do crash.txt).

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2020-01-06, 10:45   

Jako, że często pojawia się na forum kwestia błędow w programach , kilka slów na ten temat w najprostszym ujeciu. Może komus się to minimum teorii przyda.

Kazda aplikacja może zawierać bląd, tak w samym kodzie , jak i dostarczonych programowi nieodpowiednich, czy blędnych danych, czy składnikow , jak rowniez ich braku.
Jest wiele podziałow rodzai błędow, tu istotny jest podział na dwie podstawowe kategorie: tzw blędow fatalnych i błędow obslugiwalnych. Te fatalne ZAWSZE koncza sie zamknieciem aplikacji, te obslugiwalne czasem pozwalaja na dalsze jej dzialanie.
Kazdy rozwinięty jezyk programistyczny pozwala na tzw. obslugę bledow. Co to jest ? . Mowiąc najprościej część języka pozwalajaca programiscie przewidzieć reakcję programu na jakiś bład.
Tu ważna uwaga: KAŻDY nieobsłuzony w programie błąd, jest zawsze błędem fatalnym.
Na przykład każemy programowi dzielić przez zero. JEŚLI programista przewidział taka mozliwość to umiesci w programie kod powodujacy, ze w przypadku bedu dzielenia przez zero pojawi się na przykład komunikat "cholero nie dziel przez zero" po czym program bedzie czekal na powtorne wprowadzenie danej, lub cokolwiek innego.
W IGO klasycznymi obsługiwanymi błędami sa błędy nieobslugiwanych rozdzielczosci, blad braku wymaganych grafik etc.. etc.. Zazwyczaj powodują one zamknięcie programu, ale to już decyzja programisty, który uznał, ze dalsze działanie programu w takiej sytuacji jest niemozliwe. Pojawia się także komunikat precyzujący rodzaj błędu i pozwalający uzytkownikowi na dokonanie zmian, czy napraw.
Bardzo wiele blędow jest obslugiwanych " w tle " i uzytkownik nie otrzymuje żadnych komunikatow. Np. Jesli wrzucimy niepoprawny/uszkodzony plik speedcam.txt to program po prostu nie wygeneruje speedcam.spdb i bedzie spokojnie działał, tyle, ze bez radarów.
Istnieje takze obsługa blędow nieznanych , gdzie pojawi się komunikat dokąłdnie taki jak w tym temacie , czyli "Pojawił się powazny/fatalny bład w module xxx i program zostanie zamkniety." Wbrew pozorom to także bład obsłuzony, bowiem przed zamknięcie programu zostaną zapisane wszelkie dane, ustawienia etc.. a program zostanie zamknięty poprawnie z z zamknięciem otwartych plików, zwolnieniem pamieci itd , tak by nic nie uległo uszkodzeniu, a samo zamkniecie nastapi z poziomu aplikacji.
Nie ma tu tylko precyzyjnego komunikatu błedu, więc szukanie jego przyczyn jest mocno utrudnione .
Zdarza się jednak czasem, ze w trakcie dzialania programu następuje nagłe jego wylaczenie , czy restart bez żadnego komunikatu. Tu pojawił się bład nieobsłuzony, nie przewidziany w żaden sposob przez tworców aplikacji i zareagował nie sam program, a system operacyjny, zamykajac aplikacje by nie dopuścić do uszkodzenia systemu , czy urządzenia.
Takie zamknięcie w trybie "alarmowym" może prowadzić do utraty danych , uszkodzeń otwartych plików etc, bo ma chronić system, a nie pojedyncza aplikację .
Tyle absolutnych podstaw :-)

Odpowiedz do tematu