Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
iGO Nextgen - rózne problemy - dyskusja
Autor Wiadomość
pakob
Waypoint

Wysłany: 2019-09-29, 21:41   

iGO PAL-content-poi i tam 3 pliki poi Here,poi Here Extended i Tom Tom poi tak to wygląda- jest źle?

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2019-09-29, 22:27   

Twoja sprawa, czy źle , czy dobrze.
Ławiej znaleźć szukając wg POI, trzeba się liczyc z podwójnymi ikonami POI na mapie zaznczonymi do wyświetlania w znacznikach miejsc.
I - jak sam piszesz - "dziwnymi " wynikami przy wybraniu opcji "all"
Co kto lubi.
Ostatnio zmieniony przez no_taki 2019-09-29, 22:30, w całości zmieniany 1 raz  

pakob
Waypoint

Wysłany: 2019-09-29, 22:29   

rozumiem,że tak być musi i nic tu nie wskóram

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2019-09-29, 22:31   

Jesli chcesz mieć stale dostepne wszelkie POI obu dostawców - to , jak pisaleś - nic nie wskórasz

pakob
Waypoint

Wysłany: 2019-09-30, 00:07   

jasne,bardzo dziękuję za pomoc :-)

sliski4 
GPS instruktor
Alga 5'' BT HD TMC

Wysłany: 2019-10-03, 20:05   

A ja mam pytanko czy na nawigacji pod androidem (mam Primo NextGen 9.18.27.658108) można pokombinować z automatycznym przyciemnianiem w widoku nocnym tak jak to było na urządzeniach na wince ? Obecnie korzystam z apki filtr nocny ze sklepu ale przydało by się by można było wyznaczyć ścieżkami kiedy ma się włączać i wyłączać . Obecnie korzystam z opcji filtra (harmonogram) gdzie definiuję godziny włączania i wyłączania ale przecież wschód i zachód słońca nie są stałymi wartościami a urządzonko jest na tyle ubogie że nie ma czujnika światła (tak jak w większości smartfonów)
Jeszcze jedna rzecz to wielkość pola z km, czasem i dystansem ... jak ustawię DPI na 320 to jest to jeszcze małe a jak na 480 to już za duże i czy da się tę wielkość samemu jakoś edytować oczywiście grzebiąc w plikach (może ktoś już coś kombinował ??

wojtek1234321
GPS instruktor

Wysłany: 2019-10-04, 10:14   

Zmiana trybu dzienny/nocny zależy od programu i "rządzi" tym (chyba) sygnał i czas GPS.

Ja mam zainstalowane IGO primo NextGen 9.18.27.687519, skin by pongo version 27 November 2018 i w "Widok nawigacji > Wygląd mapy" mam tak:

Po wybraniu "Tryb kolorowy" mam listę wyboru ustawień na zmianę trybu wyświetlania.

Po wybraniu "Automatyczny" samoczynnie zmienia tryb wyświetlania na Dzienny/Nocny zgodnie chyba z zachodem/wschodem słońca.

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2019-10-04, 13:05   

Nie w tym rzecz wojtek :-)
W skinie pongo, w ustawienia skina >kokpit jest opcja "zastosuj filtr nocny"
Po jej waczeniu masz aktywną opcję "przezroczystość filtra nocnego" i nim możesz sobie poregulować.

wojtek1234321
GPS instruktor

Wysłany: 2019-10-04, 14:52   

no_taki napisał/a:
jest opcja "zastosuj filtr nocny"
Po jej waczeniu masz aktywną opcję "przezroczystość filtra nocnego" i nim możesz sobie poregulować.

No rzeczywiście jest, nawet po pierwszej instalacji coś tam "grzebałem", ale i tak pozostało na ustawieniach standardowych bo to praktycznie do niczego mi to niepotrzebne. Mam tylko trochę zmienione w skinie ustawienia przezroczystości.

geranium 
Waypoint

Wysłany: 2019-10-04, 20:20   

sliski4 napisał/a:
można pokombinować z automatycznym przyciemnianiem

opisz jak to sobie wyobrażasz ?
bo na tą chwilę bez najmniejszych problemów ustawiasz sobie jasność ekranu oraz przełączanie dzień/noc na automat i w trybie nocnym ustawiasz sobie dodatkowe ściemnienie w filtrze

czy po przełączeniu w tryb nocny chcesz aby się zmieniało ściemniane np.co godzinę ?
bo bez czujnika oświetlenia o innym sposobie możesz sobie tylko pomarzyć

sliski4 napisał/a:
Jeszcze jedna rzecz to wielkość pola z km, czasem i dystansem

chodzi ci o wielkość czcionki ?
o wielkość "okienka" z zachowaniem czcionki ?
czy to i to ?

no i najważniejsze czy w widoku poziomym?
a może pionowym ?
bo to całkowicie różne zagadnienia

PS. oczywiście jesteś świadomy tego że zmieniając tylko jeden element pozostałe mogą zachodzić na siebie?

======================================================
val24 napisał/a:
Z gówniarzem, pajacem, mendą i chorym człowiekiem

widać wysoki poziom kultury i wiedze merytoryczną

sliski4 
GPS instruktor
Alga 5'' BT HD TMC

Wysłany: 2019-10-06, 18:19   

Filtr kolorów nocnych w skinie to nie to samo co filtr nocny z apki . Różnica jest w tym że filtr nocy w skinie przyciemnia tylko ekran bieżącej nawigacji a gdy już np wchodzę w menu to ekran mi wali po oczkach . Filtr nocny z apki przyciemnia całą nawigację i obojętnie w które menu Primo wejdę to mam ekran przyciemniony . Coś takiego zawsze miałem w Primo na urządzeniach pod wince (sekcja power w sys.txt mi to umożliwiała). Obecnie tak jak pisałem wcześniej w opcjach filtra nocnego z apki mam harmonogram i tam ustawiam godzinę przyciemniania czyli włączenia filtra i godzinę dezaktywacji ale przydało by się by tymi procesami sterowało coś takiego w Primo bo przecież nawigacja przechodzi w tryb nocny tzn zmienia się ten tryb kolorowy automatycznie ( nie wiem kto tak to przetłumaczył bo kiedyś chyba nazywało się tryb dzień/noc ) oczywiście chodzi mi o to by także mi zadziałał filtr nocny z apki .
Odnośnie tej wielkości czcionki i wielkości okienka to w widoku poziomym bo urządzonko ma chyba autoobrót zablokowany co mi nie przeszkadza . Jestem świadom zachodzenia elementów ale przecież można eksperymentować aż do uzyskania efektu zadowalającego . Zawsze używam przeźroczystości tego pola i nie tylko tego zresztą ale nie bardzo wiem gdzie i co można pogrzebać ..??

piotrekcz 
GPS instruktor
to ściema.

Wysłany: 2019-10-06, 21:32   

sliski4 napisał/a:
...wielkość pola z km, czasem i dystansem...

Dostosuj pod własne potrzeby / Link

sliski4 
GPS instruktor
Alga 5'' BT HD TMC

Wysłany: 2019-10-07, 10:56   

Fajnie Dzięki ... ale poproszę jeszcze instrukcję czy to w czystym programie działa czy pod skinem i w którym menu szukać ustawień ?
Na szybko na smartfonie przeleciałem opcje i nie znalazłem nowych ustawień ale tu mam igo israel 9.18.27.681611 i zestaw UX Pongo

piotrekcz 
GPS instruktor
to ściema.

Wysłany: 2019-10-07, 15:04   

sliski4 napisał/a:
...ale tu mam igo israel 9.18.27.681611 i zestaw UX Pongo...

Ups... wcześniej takich informacji nie podałeś,
sliski4 napisał/a:
...(mam Primo NextGen 9.18.27.658108)...

zwiększenie wielkość pola z danymi, nie będzie działać - dla skina Pongo, muszę wprowadzić zmiany.
sliski4 napisał/a:
...przeleciałem opcje i nie znalazłem nowych ustawień...

Takich ustawień - nie jestem w stanie zrobić. Mogę tylko dodać aktywację i dezaktywację dodatku (jeśli będzie to możliwe). Zmiany musisz wprowadzić samodzielnie np. (wielkość czcionki):
- mod_datafield.zip/ ui_nextgen/ common/ui/ mod_datafield_landscape.css:
Kod:
HBOX.datafields > .valuetext{
    fontsize:(fontsize_main + 5);
}

zmień na wartość + 20 i testuj.

sliski4 
GPS instruktor
Alga 5'' BT HD TMC

Wysłany: 2019-10-07, 15:24   

O takie info mi chodziło ..... Dzięki będę się bawił. Już z auta piszę a tu mam tę drugą nawkę i na niej będę to testował z Primo NextGen 9.18.27.658108 oczywiście jak się za ze skinem Pongo . Jeszcze raz dzięki i dam znać odnośnie efektów

[ Dodano: 2019-10-07, 22:07 ]
Pierwsza opinia to działa mi z UX Pongo . Zmieniłem wartość na + 20 i czcionka w ramce jest już dużo większa choć sama ramka nie zmieniła rozmiaru a mogła by być ciut większa i nie zachodziła by na prędkość którą mam tuż nad ramką.
Podoba mi się to ale też przydało by się by cyferki miały otoczkę w innym kolorze ...

Odpowiedz do tematu