Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
iGO Nextgen - rózne problemy - dyskusja
Autor Wiadomość
wal24 
GPS instruktor

Wysłany: 2019-09-11, 19:16   

Zgadza się.

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2019-09-11, 19:20   

satman napisał/a:

Ale wazniejsza sprawa to dlaczego nie dziala mi wyszukiwanie POI w Gift? mam mapy i POI z HERE 2019 i nie znajduje mi punktow o ktorych wiem na pewno, ze są w wybranym miescie. Na IGO Primo jest OK.

Podaj konkrety. Jakie POI , w jakiej lokalizacji i jak je wyszukujesz ?
Bez tego to pisanie o niczym ( bo jak zweryfikować ? )

satman 
Waypoint

Wysłany: 2019-09-11, 19:54   

Dodalem pobrany plik do ux, dodalem hash przed diriconcolor i mam cieniowane ikony.
Jesli od-hashuje diriconcolor to mam kolorowe ikonki z linią przerywaną posrodku, ale 2D, płaskie. W żaden sposób nie widać takich ikon 3D jak w poscie @geranium:

Dam sobie z tym spokój, to tylko kosmetyka, Wolałbym mieć dostęp do kontaktów, do wyszukiwania online, ewentualnie wyszukiwanie głosowe: to są użyteczne rzeczy.

[ Dodano: 2019-09-11, 21:01 ]
no_taki napisał/a:
satman napisał/a:

Ale wazniejsza sprawa to dlaczego nie dziala mi wyszukiwanie POI w Gift? mam mapy i POI z HERE 2019 i nie znajduje mi punktow o ktorych wiem na pewno, ze są w wybranym miescie. Na IGO Primo jest OK.

Podaj konkrety. Jakie POI , w jakiej lokalizacji i jak je wyszukujesz ?
Bez tego to pisanie o niczym ( bo jak zweryfikować ? )

Kilka adresow w Holandii, ale w Polsce np. Lidl w Wałczu:
SZUKAJ POI - Polska - w miescie Wałcz - wpisuję Lidl

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2019-09-11, 21:20   

Dlatego zapytałem o szczegóły

iGO_Gift, mapy i POI Here 2019.q2:

Ostatnio zmieniony przez no_taki 2019-09-11, 21:34, w całości zmieniany 2 razy  

wal24 
GPS instruktor

Wysłany: 2019-09-11, 21:22   

Dla skina pongo. Wystarczy podmienić w katalogu ux. Mamy do wyboru 3 dodatkowe zestawy kolorowych ikonek manewrów.
diriconcolor.zip
Podziękowania dla kolegi railroad, twórcy tego dodatku i dla kolegi Alain57 za opracowanie ikonek.

satman 
Waypoint

Wysłany: 2019-09-11, 21:47   

@no_taki w opcji Szukaj wszedzie nie znajde, bo jestem w Holandii, a nie ma mozliwosci zmiany kraju. Wiec zaczynam od szukania w POI, wybieram Polska, Wałcz, lidl i nie znajduje. Ani Wałcz, ani gmina. Zobacz czy znajdzie ci przez szukanie POI, a nie Szukanie wszedzie
Nie wiem jak zrobic zrzut, żeby pokazac.
Gift, HERE 2019.Q2 POI rozszerzone

EDIT:
zmieniłem plik POI z rozszerzony na "normalny" i zadziałało!

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2019-09-12, 09:23   

Robisz tak: nowa trasa / miejsca po i/ szukaj wg nazwy lub kat. / wpisujesz "lidl" a pod spodem masz belkę z napisem prawdopodobnie "wzdluz trasy". Klikasz na nią wybierasz " w miescie" i jesteś w domu ;-)

mariano52
Waypoint

Wysłany: 2019-09-12, 14:09   

Czy jest możliwość żeby w skórce Pongo pokazywało semafory na
krzyżowaniach?
Chodzi mi o światła na skrzyżowaniach.

wal24 
GPS instruktor

Wysłany: 2019-09-12, 15:22   

Przecież pokazuje. Trzeba mieć tylko odpowiednie scheme. Np te.
scheme.zip
Można to też zrobić inaczej. Ale tak jest najprościej.

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2019-09-12, 15:35   

satman napisał/a:
zmieniłem plik POI z rozszerzony na "normalny" i zadziałało!

Podstawowa zasada: pliki extended_poi mają działać jako rozszerzenie "normalnych poi ( czyli OBOK nich ) a nie samodzielnie !!
Same pliki "rozszerzone" nie sa widziane przez program !!!

mariano52
Waypoint

Wysłany: 2019-09-12, 19:19   

Wal24

Używam Real Day Panorama by Ioji i w niej nie pokazuje.
A jak można inaczej?

Dzięki za radę, już przerobiłem i działa.

pakob
Waypoint

Wysłany: 2019-09-27, 23:23   

koledzy poradzcie proszę jak pozbyć się 4-krotnego lub nawet 5-krotnego wyświetlania poi wtedy gdy klikam na wybranej trasie -miejsca wzdłuż trasy i wybieram np.karczma, to na trasie np. Lublin-Baligród pokazuje mi 4x karczma Przemyska.Tak się dzieje kiedy na górze mam wybrane All lub dostawce map Tom Tom-przy HERE w ogóle nie pokazuje tej karczmy.Kombinowałem z plikami HERE Extended i zwykłymi oraz z tymi z TT.Mam 2 mapy i 2 lub 3 wpisy w folderze poi.Czy Extended jako rozszerzone też powinny być czy tylko po jednym pliku poi od każdego dostawcy?To 4 krotne pokazywanie jest b.wkurzające.

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2019-09-28, 13:47   

pakob, wejdź sobie w znaczniki miejsc i podejrzyj jaka jest struktura kategorii np. restauracji, czy sklepów.
Zobaczysz, ze Twoja karczma pasuje do kilku kategorii i jest mocno prawdopodobne, ze zostala w tych kilku kategoriach umieszczona ( np jako restauracja polska, jako grill, jako miedzynarodowa i Bóg wie jeszcze w jakich ) po to by uzytkownik trafił na nią wybierajac rózne kategorie.
Nikt nie wie jaka jest struktura plików .poi, ale jesli jest hierarchiczna , a nie bazodanowa jest mocno prawdopodobne, ze pojedyncze punkty są w nie wpisywane kilkukrotnie by pojawialy się przy wybraniu róznych podkategorii.

Jersli tak jest - nic się z tym nie da zrobić, bo po prostu w pliku .poi masz kilka wystapień swojej knajpy i algorytm przeszukiwania pokaże wszystkie te wystapienia

P.S zerknij ciut wyżej na tej stronie, gdzie poszukiwalismy Lidla w Wałczu. Są tam dwa wystapienia tego punktu, a ciekawe jest to, że sa one róznie opisane, co oznaczaloby , ze raczej mam rację i jest kilka wystapień tego punktu w pliku.

pakob
Waypoint

Wysłany: 2019-09-29, 17:42   

koledzy napiszę dokładnie co po uwzględnieniu Waszych porad zaobserwowałem-mam 2 mapy Polski (TT i Here) i 3 pliki poi w folderze- Here zwykle i Extended oraz te jako Tom Tom poi do map 2019.06.Wybrałem cel w Bieszczadach miejscowość Bystre k/Baligrodu-chcę coś zjeść (skądinąd wiem gdzie tam sam punkt gastrologiczne-ale teraz to tylko przykład) piszę karczma i po wybraniu u góry TomTom wyświetla mi 3x Karczma Miś,klikam na Here a tu w ogóle nie ma żadnej karczmy tylko oddalona o 13 km w Cisnej -Karczma u Karnasów.Wyświetlanie potrójne jest po wybraniu All i TomTom- i co teraz?

PS Zobaczcie jak to wygląda na screenie-trasa Lublin-Bystre i wybrane karczma:
https://www83.zippyshare.com/v/V93TFu5y/file.html

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2019-09-29, 18:19   

wyjasnij precyzyjnie GDZIE masz pliki poi ?
Czy Here_poi, Here_extended_poi i TT_poi w jednym folderze ?
Bo jak rozumiem - tak jest ( nie mam pojecia po co tak robisz ale to nie moja sprawa. )

I jest wszystko w najlepszym porządku
Karczma jest w plikach TT, wiec po wybraniu przeszukiwania TT_poi zostaje wyszukana ( 3 razy , ale o tym pisalem )
Nie ma jej w plikach Here, więc po wybraniu wyszukiwania w Here_poi jej nie ma.
Po wybraniu szukania "All" pragram przeszukuje wszelkie dostepne pliki zawierajace POI, a więc równoczesnie i pliki TT i Here i wynik pojawia się trzykrotnie , bo jest w plikach TT trzy razy

Odpowiedz do tematu