Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
iGO Nextgen - rózne problemy - dyskusja
Autor Wiadomość
pakob
Waypoint

Wysłany: 2019-08-17, 23:00   

podwójny głos to znaczy że komunikaty nawigacji i np dźwięki klawiszy są słyszalne z telefonu i równocześnie słyszalne z zestawu bluetooth Jabra Drive.Głos TTS w telefonie brzmi razem z głosem z zestawu bluetooth.

geranium 
Waypoint

Wysłany: 2019-08-19, 08:58   Re: podwójny głos w zestawie głośnomówiącym i fonie

pakob napisał/a:
...-od czego zależy kształt i wygląd strzałki(pomijając motywy kolorystyczne,które wynikająz ustawienia skinu )głównego manewru-jak można tu zadziałać?

nie bardzo wiem o co ci chodzi ?

bo sprawą oczywistą chyba jest że skoro jest manewr skrętu w prawo to musi być strzałka w prawo bo inaczej jaki to miałoby sens ? a o tym decyduje wyznaczona trasa..

jeżeli chodzi ci o wygląd to ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia i umiejetności w posługiwaniu się programem graficznym (ostatnio jest moda na strzałki z obwódką)
resztę napisał no_taki a pliki noszą nazwy

Kod:
diricon_001.svg
diricon_002.svg
diricon_003.svg
itd

pakob napisał/a:
podwójny głos to znaczy że komunikaty nawigacji i np dźwięki klawiszy są słyszalne z telefonu i równocześnie słyszalne z zestawu bluetooth Jabra Drive.Głos TTS w telefonie brzmi razem z głosem z zestawu bluetooth.

przecież najprostrzym rozwiązaniem jest ściszenie telefonu..

======================================================
val24 napisał/a:
Z gówniarzem, pajacem, mendą i chorym człowiekiem

widać wysoki poziom kultury

pakob
Waypoint

Wysłany: 2019-08-19, 12:25   

geranium już uprzejmie tłumaczę-zachciało mi się czegoś nowegoi stąd wybór padł na wersję iGO Israel i tak ze zwykłej ciekawości zainstalowałem.Wersja o której pisałeś,że sam używasz ma inny wpis sys.txt niż ten Israel i tam jest sound opisany jako voice stream music=3.Wtedy ściszając telefon ścisza się cała nawigacja włącznie z głosem lektora i tu jest problem.Pamiętam,że kiedyś jeszcze przy innym iGO podesłałeś mi jakiś cudowny wpis który tę "podwójność likwidował.No i jeszcze to,że zestaw głośnomówiący podaje komunikat nieco ,o ułamek sekundy później niż telefon i dlatego to jest nie do przyjęcia. W iGO PAL 719974 nie ma tego problemu i chyba trzeba wrócić

szwagier22
guru

Wysłany: 2019-08-19, 16:30   

pakob napisał/a:
W iGO PAL 719974 nie ma tego problemu i chyba trzeba wrócić

No to skopiuj ustawienia z Pal do Israela.

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2019-08-19, 19:24   

pakob napisał/a:
i tam jest sound opisany jako voice stream music=3

pakob, spokojnie możesz przetestowac calą gamę mozliwych w tym wpisie ustawień ( od 1 do 6 )
Gwarantuje, że urządzenie nie wybuchnie ;-)

pakob
Waypoint

Wysłany: 2019-08-19, 23:03   

zmieniałem wpisy stream od 1-5 bez efektu.Skopiowałem cały sys.txt z Pal do Israel i też nic-oczywiście pamiętałem o każdorazowym wykasowaniu save-więc już nie wiem :cry:

wal24 
Navi Expert

Wysłany: 2019-08-20, 08:59   

A na Pal napewno działa? Jeśli ci działa, to jaki problem? Używaj Pala. U mnie na Xiaomi Mi Mix 2 na żadnej wersji NextGena nie działa. Podejrzewam, że te wpisy działają albo na starszych wersjach androida, albo tylko na niektórych urządzeniach. Może chodzi o sterowniki, protokoły bluetooth, albo rodzaj modemu?

pakob
Waypoint

Wysłany: 2019-08-20, 12:10   

pewnie tak zrobię wal24 i wrócę do Pal-a.Jeśli to problem nie do rozwiązania to trudno-to nie jest aż tak wielka różnica a właściwie poza małymi ulepszeniami w wyglądzie to przecież iGO.Dziękuję Wam za zaangażowanie.

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2019-08-20, 14:52   

Powiem co jest u mnie,
iGO w ogóle nie chcialo "mówić" przez bluetooth, więc zainstalowalem apkę mono bluetooth ( znana także jako mono bluetooth router ) i jest pieknie.
Apka wysyla na blu... wszystko co ma się pojawić na głośniku, wyciszając przy tym głośnik.
Próba nie strzelba.. spróbowac mozna :-)

P.S są i podobne inne apki

wal24 
Navi Expert

Wysłany: 2019-08-20, 18:50   

No niestety. U mnie mono bluetooth router nie zadzałałał. Sprawdziłem kilka wersji. Telefon nie mówi, a w słuchawkach mam dziwny dźwięk "bib" w miejscu gdzie powinien być głos. Poekperymentowałem dalej. I doszedłem do wniosku, że to wina wersji iGO. Na jednej wersji Pal'a jest ok (a wersji Pal jest kilka). To ta wersja (nie obsługuje programów zewnętrznych, np Zmieniacz map, Zmieniacz skinów, Janosik, Google map).
iGO_PAL_9.18.27.719974.apk
Jest jeszcze potrzebny wpis w sys.txt
Kod:
[android]
navigation_audio_stream=3

Na wersji iGO_Israel i iGO_PAL_9.18.27.719974_SendSMS_ExtApp powyższy wpis chyba nie działa. Sprawdziłem tylko na dwóch urządzeniach.

satman 
Waypoint

Wysłany: 2019-09-08, 19:03   

Jakie fajne ikonki manewru! Chcialbym takie miec, skad je wziac i jak ustawic?
Mam wersje Gift, od @no_taki

[ Dodano: 2019-09-08, 19:19 ]
Mam takie pytanie: gdy wyszukuję POI, np sklep- w poblizu, w wybranym miescie, u celu - to mi nie znajduje. Pokazują sie punkty w dziwnych miastach, ale nie w tych gdzie szukam ( a wiem, że jest)
Wersja igo - Gift

wal24 
Navi Expert

Wysłany: 2019-09-09, 18:36   

satman napisał/a:
Jakie fajne ikonki manewru! Chcialbym takie miec, skad je wziac i jak ustawic?
Mam wersje Gift, od @no_taki

A_New_Diricon_Lanes.zip
Skopiuj do katalogu ux i będziesz miał. W skinie pongo działa bez zarzutu, ale trzeba zahaszować diriconcolor.zip. W arimi też działa. ale ronda pokazuje stare ikony.

satman 
Waypoint

Wysłany: 2019-09-11, 18:24   

dzieki @wal24
Skad wziąc takie ikonki jakie pokazal @geranium nieco wyzej?

Ale wazniejsza sprawa to dlaczego nie dziala mi wyszukiwanie POI w Gift? mam mapy i POI z HERE 2019 i nie znajduje mi punktow o ktorych wiem na pewno, ze są w wybranym miescie. Na IGO Primo jest OK.

wal24 
Navi Expert

Wysłany: 2019-09-11, 18:38   

Przecież, gdy zrobisz to co napisałem napisałem, to będziesz miał takie ikonki.

mariano52
Waypoint

Wysłany: 2019-09-11, 19:57   

Wal24

"W skinie pongo działa bez zarzutu, ale trzeba zahaszować diriconcolor.zip. W arimi też działa. ale ronda pokazuje stare ikony"

U mnie wystarczyło wyłączyć kolorowe ikony.

Odpowiedz do tematu