Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Lang NextGen
Autor Wiadomość
szwagier22
GPS instruktor

Wysłany: 2018-12-04, 17:05   

no_taki napisał/a:
był seksowny na WinCE. Na andku Agata mowi mi męskim głosem... więc ... hmmm... jakby to powiedzieć... :mrgreen:

Ja bym powiedział że się postarzałeś, a może cuś z orientacją? :mrgreen:

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2018-12-04, 17:06   

W andku nie jest to tak proste jak na WinCE. Tam Janusz40 dołączał okreslony syntezator, określoną bibliotekę i pod te skaldniki komponowal glos, mowiacy brzmieniem syntezatora.

Tu brzmienie tworzy zainstalowany syntezator a co daje glos ?
Do końca - przyznaję - tego nie rozgryzlem. Na pewno buduje kolejność wypowiadanych fraz.
Na pewno powoduje działanie większości odmian .
Wiekszości, bowiem z odmianą liczebników w zalezności od uzytego syntezatora nie jest już tak różowo i ten głos potrafi różnie odmieniać.
Ma też wplyw na wypowiadanie poszczególnych glosek i melodię zdań.

szwagier22
GPS instruktor

Wysłany: 2018-12-04, 17:20   

Przesadzasz - dla mnie Agatka ma na Andku najbardziej kobiecy głos ze wszystkich damskich - może zbyt łagodny i miły, co przy dużym hałasie na zewnątrz trochą przeszkadza, więc wolę bardziej zdecydowane głosy które są bardziej wyraziste.

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2018-12-04, 17:55   

Jak pisałem. Syntezator dał mi dostep tylko do męskiego głosu, co przy "skręć" angielskie R wymawia.
Uzywam i nie narzekam

metelan 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2018-12-06, 04:32   

Witam ponownie...
Używam syntezatora "zamiana tekstu na mowę". Chciałbym pokombinować żeby syntezator wymawiał np.: "A jeden" zamiast "A jedna", "B jeden" zamiast "B jedna", "E dziewiętnaście" zamiast "E dziewiętnastu". Moje pytanie, to w którym pliku mógłbym nanieść jakieś zmiany? Ponieważ nie mam pojęcia od czego zacząć a nie chciałbym też obciążać kogokolwiek swoim zmartwieniem. Jednocześnie nadmieniam, że podmiana pliku Voice_TTS od Przemo nic nie zmieniła w tym temacie (ale wielkie dzięki Przemku za zainteresowanie). Nadal korzystam z Lang i Voice od Wal. Pozdrawiam...
P.S. Ponieważ wykonuje zawód kierowcy, to zmuszony jestem więcej wysłuchiwać tej Navi niż własnej żony.

przemek171070
Navi Expert

Wysłany: 2018-12-06, 11:13   

Niestety w syntezatorze "zmiana tekstu na mowę" tak już jest i nic tu nie pomagają żadne zmiany w pliku voice. Trzeba się do tego niestety przyzwyczaić. Tylko pierwsza wersja "zmiany tekstu na mowę" wypowiadała prawidłowo, lecz niestety została udoskonalona przez producenta. Problemy są nie tylko w wypowiadaniu nr dróg, ale również w wypowiadaniu godzin w dodatku TTSpro np :jest godzina dwudziestej pierwszej jedenaście". Siedziałem wiele miesięcy nad naprawą tego problemu, lecz niestety muszę się poddać. Pozostaje tylko czekać, że może kiedyś producent naprawi te liczebniki. Spróbuj zmieniać w ustawieniach "długość komunikatów" oraz "czytaj nazwy dróg" trochę to pomaga w niektórych przypadkach. U mnie po zastosowaniu tego voice wszystkie autostrady wypowiadane są prawidłowo (Testowane na np autostradzie A1 -wjazd na autostradę z róznych miejsc i wypowiada: "na autostradę A jeden, lub "autostradę bursztynowa"), problem jest z trasami np E55 (E pięćdziesiątej piątej)

metelan 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2018-12-06, 13:07   

Przed chwilą jeszcze dokonałem kilku prób, m.in. odinstalowałem aktualizacje tego syntezatora, itp. Oczywiście wszystko okazało się nieskuteczne. Tak jak wspomniałeś, pozostaje mi tylko czekać na kolejną aktualizację tej "zamiany tekstu na mowę" (być może coś poprawią). Będę też testował inne syntezatory a uwagi postaram zgłaszać na bieżąco. Mogą się one komuś przydać. Na przykład w Belgi przy granicy z Holandią (zjazd nr 1a przy autostradzie A1, E19) kierując się z ronda na Transportzone Meer wszystkie syntezatory frazę "Transportzone Meer B,C,D" wypowiadają "zjedź w kierunku Transportzone Meer B,C,Niemiec". Jeszcze raz wielkie dzięki Ci Przemku za okazaną pomoc i zainteresowanie. Pozdrawiam...

geranium 
Maestro GPS

Wysłany: 2018-12-06, 14:24   

nie słuchaj bzdur nic nie stoi na przeszkodzie aby wszystko było wypowiadane prawidłowo..

jeżeli nie masz pojęcia o wyrażeniach regularnych(radzę się zapoznać) i do tego robisz to sam, to zajmie ci to trochę czasu ale efekt gwarantowany..
aby godziny były wypowiadane prawidłowo zarówno te "normalne " jak i czas dojazdu (ETA) wymagana jest modyfikacja dodatku ttspro lub poszukanie sobie tego dodatku ze starych wersji ..

możesz nawet mieć to co sobie wymyślił @przemek171070 czyli

Kod:
jest godzina trzynasta trzy
a u niego jest
Kod:
jest godzina trzynasta zero trzy

czy
Kod:
jest dwudziesta czwarta zero pięć

lub
Kod:
jest pięć minut po północy

funkcja ta musi być wywoływana z trzema parametrami aby działała a tak nie jest i za to odpowiada ttspro

syntyzator odczyta wszystko... przykład masz powyżej
wystarczy podwójny cudzysłów aby był zdublowany odczyt itd.

co do twojego przykładu to masz gdzieś przypisane że D to Niemcy i dlatego tak ci odcztyuje

wal24 
Navi Expert

Wysłany: 2018-12-06, 14:37   

Wypowiadanie 'Niemiec' da się usunąć. Trzeba w pliku głosowym w katalogu
config\config_transform_tables.lua
usunąć linijkę
{1,L"D", L"Niemcy"},

przemek171070
Navi Expert

Wysłany: 2018-12-06, 16:51   

Spodziewam się,że skoro geranium twierdzi, że masz nie słuchać bzdur, to zapewne zaraz poda Ci rozwiązanie na Twój problem. Od tego czasu nawigacja będzie Ci pięknie prawidłowo wypowiadała wszystkie nr dróg jak np"A jeden".

wal24 
Navi Expert

Wysłany: 2018-12-06, 17:38   

przemek171070 napisał/a:
Spodziewam się,że skoro geranium twierdzi, że masz nie słuchać bzdur, to zapewne zaraz poda Ci rozwiązanie na Twój problem. Od tego czasu nawigacja będzie Ci pięknie prawidłowo wypowiadała wszystkie nr dróg jak np"A jeden".

Mogę założyć się z tobą o skrzynkę piwa, że to nie nastąpi. (Czytaj do końca mój post).

przemek171070
Navi Expert

Wysłany: 2018-12-06, 17:44   

wal24 jeśli kolega będzie chciał usunąć sobie ten D, to zwróć mu proszę uwagę na winrara. Tam gdzieś coś się zaznaczało w ustawieniach, ale nie mogę przypomnieć sobie w którym miejscu.

wal24 
Navi Expert

Wysłany: 2018-12-06, 17:51   

Ja to robię w Total Commanderze. Nie trzeba nic kombinować.

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2018-12-06, 17:59   

przemek171070 napisał/a:
Tam gdzieś coś się zaznaczało w ustawieniach, ale nie mogę przypomnieć sobie w którym miejscu.

Dla przypomnirnia:
http://www.my-navia.pl/vi...p=447792#447792

przemek171070
Navi Expert

Wysłany: 2018-12-06, 18:01   

O to właśnie szło. Dzięki bardzo. Myślę,że przypomnienie o tym może się przydać i uratować komuś voice

Odpowiedz do tematu