Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Hukkle
2010-07-17, 19:51
Lark 35.0 - padnięta bateria
Autor Wiadomość
zorba128
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2009-05-04, 14:33   Lark 35.0 - padnięta bateria

Witam

Mam problem z pracą na baterii w Larku 35.0. Pewnego pięknego dnia (właściwie "z nienacka"), czas pracy na baterii spadł do kilku minut - podobnie zresztą jak czas ładowania, do zmiany koloru kontrolki. Teraz na bateria trzyma 0.5s, kontrolka ładowania wydaje się cały czas szybko mrugać.
Jeżeli uda mi się odszukać paragon (sprzęt ma niecały rok), to pewnie będę chciał to reklamować; w związku z tym kilka pytań:
- trzeba reklamować przez sklep (carrefour), czy można bezpośrednio u producenta?
- przed oddaniem - robić reset, przywracać ustawienia? (wgrana apteczka, dość stara wersja skryptów odblokowujących).
- udało się może komuś znaleźć zamiennik baterii pasujący gabarytowo? Jeżeli jednak nie uda się paragonu odszukać :).

pozdrawiam,
marcin

snaffie 
Navi Expert
Embedded...

Wysłany: 2009-05-04, 18:27   

zorba128 napisał/a:
- trzeba reklamować przez sklep (carrefour), czy można bezpośrednio u producenta?
Możesz i tu i tu, w obu przypadkach niestety trzeba sporo czekać.

zorba128 napisał/a:
- przed oddaniem - robić reset, przywracać ustawienia? (wgrana apteczka, dość stara wersja skryptów odblokowujących).
Raczej to zalecane, zawsze mogą próbować Ci zarzucić, że przez dziwne aplikacje baterię szlag trafił.

zorba128 napisał/a:
- udało się może komuś znaleźć zamiennik baterii pasujący gabarytowo? Jeżeli jednak nie uda się paragonu odszukać :)
no tu już co nieco przesadziłes... klik! ...a o baterii to wcale nie jest jedyny wątek.

PS. Pomogłem? Masz przycisk pod spodem ;-)

Wedrowca 
Maestro GPS

Wysłany: 2009-05-04, 19:09   

zorba128 napisał/a:
Teraz na bateria trzyma 0.5s, kontrolka ładowania wydaje się cały czas szybko mrugać.

To wygląda na niemożność naładowania aku. 0,5s działania akumulatora świadczy o jego 100% wyładowaniu - to raz. Dwa - miganie kontrolki (która MA ŚWIECIĆ a nie migać) oznacza że coś jest z ładowaniem; może akumulator ma zwarcie? Tak czy tak, jak sam nie będziesz grzebał to czeka Cię serwis. Samemu ja bym próbował podmienić akumulator a jak nie, to choćby tymczasowo na cztery połączone w szereg paluszki (4x 1,2V = 4,8V) i sprawdził co z ładowaniem. Jak będzie migać to awaria ładowania = serwis, a jak nałąduje te paluszki choć trochę, to już wiesz że masz szukac aku od komórek i cośpodebrać.
Jak sam nic nie robisz, to i tak masz kilka tygodni do tyłu z nawi, bo tak szybko jej z serwisu nie zobaczysz w domu... Przykre, ale prawdziwe.

zorba128
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2009-05-05, 08:47   

Wedrowca napisał/a:

Samemu ja bym próbował podmienić akumulator a jak nie, to choćby tymczasowo na cztery połączone w szereg paluszki (4x 1,2V = 4,8V) i sprawdził co z ładowaniem.

Mniej więcej taki mam plan (bateria z jakiegoś telefonu byłaby w sam raz na eksperyment); ewentualnie - złożyć jakąś prostą ładowarkę i spróbować naładować baterię na zewnątrz.
Tak czy inaczej - na razie nie sprawdzę tego, bo po otwarciu będą pewnie problemy z gwarancją... A może da się da bez zostawiania śladów rozkręcić/złożyć?

A co do baterii - jaka powinna być to wiem - właśnie ze wspomnianego wcześniej wątku. Ale mimo uporczywych poszukiwań nie udało mi się znaleźć nigdzie tego modelu, ani dopasować niczego pasującego wymiarami (nie rozkręcałem - więc nie wiem czy weszłaby odrobinę większa).

pozdrawiam,
Marcin

Wedrowca 
Maestro GPS

Wysłany: 2009-05-05, 11:18   

zorba128 napisał/a:
A może da się da bez zostawiania śladów rozkręcić/złożyć?

Da się. LARK nie ma plomb, i jak masz precyzyjne wkrętaczki do telefonów komórkowych to nie będzie sladu rozkręcania. Ale jak porypiesz łebki wkrętów (są czarne, oksydowane więc b.łatwo jest je zadrapać) to upierdliwy serwisant Ci nie uzna gwarancji :-)
zorba128 napisał/a:
nie rozkręcałem - więc nie wiem czy weszłaby odrobinę większa

Póki nie zajrzysz, nie dowiesz się ;-)

zorba128
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2009-05-06, 07:17   

Jeszcze eksperyment z wczoraj - pierwszy raz od dość dawna podłączyłem do ładowania przez usb - ładnie widać, że kontrolka ładowania robi co jej się podoba. No i nie wstaje do końca - w pewnym momencie prawdopodobnie pobór prądu jest zbyt duży - i się wyłącza.

A paragon chyba wsysło - bo go kiedyś wyszukałem w stercie paragonów, i położyłem tak, żeby nie zginął :). Także chyba będę musiał samemu sobie radzić :).

pozdrawiam,
Marcin

romcost
Waypoint

Wysłany: 2009-05-08, 12:20   

W moim Larku 35.1 jest TAKA bateria i też właśnie padła, znalazł może ktoś jakąś zastępczą lub wie, gdzie takie można kupić (w necie nie udało mi się nic znaleść)...
Ostatnio zmieniony przez romcost 2009-05-08, 12:35, w całości zmieniany 1 raz  

zorba128
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2009-05-11, 07:30   

romcost napisał/a:
W moim Larku 35.1 jest TAKA bateria i też właśnie padła, znalazł może ktoś jakąś zastępczą lub wie, gdzie takie można kupić (w necie nie udało mi się nic znaleść)...

Możesz poszukać na
aver
batimex
choć dokładnego odpowiednika pewnie nie znajdziesz. Ja na razie mam plan zmieścić w 35.0 baterię Nokia BC-4C... Jeżeli się uda - to dam znać... (a do Twojego w sam raz by BL-5C weszła :).

pozdrawiam,
marcin

Keszelski
Waypoint

Wysłany: 2009-05-14, 19:12   

Podepnę się pod wątek. Praktycznie od chwili zakupu mojego larka 35.0 jego bateria była kiepska i trzymała bardzo krótko. Teraz lark może pracować wyłącznie po podłączeniu albo do usb albo do samochodu. Muszę wymienić baterię, gwarancja nic tu mi nie pomoże.

Dlatego mam pytanie czy już ktoś wymienił baterię w larku 35.0. Jeśli tak, to proszę o podanie bliższych jej danych i gdzie taką można kupić.

Wedrowca 
Maestro GPS

Wysłany: 2009-05-15, 16:37   

Czy znajdziesz oryginalną baterię? Wątpię. Musisz coś podebrać; może od komórek? Ew. zawsze pozostają 2 paluszki-akumulatorki + mała przetworniczka :-)
Podebrać można m.in. to ---> http://batimex.pl/towar.a...u=358&menu2=359

A aku wygląda tak jak niżej.

IMG_0248.JPG
35.0 otwarty
Plik ściągnięto 9620 raz(y) 143,14 KB

Keszelski
Waypoint

Wysłany: 2009-05-15, 17:05   

Dzięki za info. Nie myślałem o szukaniu oryginalnej baterii, raczej o jakimś zamienniku, najlepiej o większej pojemności niż te 750 mAh. I do tego najlepiej byłoby, żeby taki zamiennik miał wyprowadzone przewody. Baterie do komórek mają tylko styki. Dotychczas nie robiłem eksperymentów czy operacja dolutowania do styków baterii, nie zaszkodzi samej baterii. Pewnie przy zachowaniu ostrożności tj. bez zbytniego nagrzewania, powinno być ok.

zorba128
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2009-05-16, 12:50   

Keszelski napisał/a:
Podepnę się pod wątek. Praktycznie od chwili zakupu mojego larka 35.0 jego bateria była kiepska i trzymała bardzo krótko. Teraz lark może pracować wyłącznie po podłączeniu albo do usb albo do samochodu. Muszę wymienić baterię, gwarancja nic tu mi nie pomoże.

Zanim zgubiłem mój paragon, rozmawiałem z serwisem - powiedzieli, że przy takim stanie baterii nie powinno być problemu z wymianą na gwarancji. Więc imho możesz spróbować.

No - niniejszym ogłaszam, że Nokia BL-4C (860mAh) pasuje do larka 35.0 jakby była dla niego zrobiona :). Jak będzie trzymać/ładować - zobaczymy. Podpiąłem ją przez dolutowanie kabelków do złącza - bałem się, żeby nie "wypśrtyknąć" zabezpieczenia termicznego baterii - ale blaszki złącza bardzo ładnie się cynują, więc nie trzeba było za bardzo grzać.

pozdrawiam
marcin

-=====================================-
@WĘDROWCA
Dobra robota! Dziękuję.
-=====================================-

lark350_po.jpg
po transplantacji - 35.0 a'la nokia
Plik ściągnięto 9585 raz(y) 243,77 KB

lark350_przed.jpg
Plik ściągnięto 9585 raz(y) 254,83 KB

Ostatnio zmieniony przez Wedrowca 2009-05-16, 14:09, w całości zmieniany 2 razy  

Keszelski
Waypoint

Wysłany: 2009-05-16, 13:13   

Cytat:
Więc imho możesz spróbować.

Ale pozbyć się ptaszka na jakieś 30 dni? :shock:

Justynka1
azymut

Wysłany: 2013-10-12, 10:54   Lark 35.0 działa tylko na zasilaczu?

Co może być przyczyną, że w/w działa tylko na zasilaczu? Po włączeniu pokazuje, ze bateria cały czas się ładuje od zera, a po odłączeniu kabla gaśnie. Rozebrałem ustrojstwo i okazało się, że siedzi tam bateria z SE BST-36, która pokazuje że jest naładowana (miernik pokazuje 3,78V przy baterii jak i na płytce) Jakieś sugestie? Przy okazji, czy kable, a zwłaszcza minusowy jest przylutowany w dobrym miejscu?

Robinson
Waypoint

Wysłany: 2018-08-09, 13:02   

zorba128 napisał/a:
No - niniejszym ogłaszam, że Nokia BL-4C (860mAh) pasuje do larka 35.0 jakby była dla niego zrobiona :).

Dobra wiadomość!
Myślę, że skoro pasuje do 35.0 to i do 35.3 też będzie OK.

Znalazłem taką w sklepie internetowym w cenie ok. 20zł:

Oryginalna bateria marki NOKIA
•Jakość znanego producenta
•Model: 6100 6300 X2 C2-05 i inne
•Symbol baterii: BL-4C
•Pojemność: 890mAh
•Napięcie: 3.7V
•Posiada certyfikaty: CE, ROHS
•Lista kompatybilności w opisie

Odpowiedz do tematu