Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
sygic 17.x
Autor Wiadomość
no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2018-07-10, 18:51   

Dopisz proszę dla "zielonych" króciutka instrukcje co i jak trzeba zrobić.
(lokalizacja programu, pobieranie map, gdzie je umiescić, pierwsze uruchomienie etc )

szwagier22
GPS instruktor

Wysłany: 2018-07-10, 19:55   

geranium napisał/a:
już jest 8-)

Map downloader mogłeś wstawić najnowszy.
Najnowsza wersja pobiera mapy 2018.03 zarówno TT jak i Here. A Here jak doświadczył @no_taki sprawują się lepiej od TT.

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2018-07-22, 18:20   

Przejechalem w weekend trasę do Krakowa w jedna strone na Sygicu , a w druga na iGO. ( sama trasa mi znana , w Krakowie tym razem pojechalem tak jak prowadziła navi, a nie tak jak lubię , czyli trasa przez miasto zdecydowanie bardziej skomplikowana i zupelnie w większości mi nie znana ).
W obu programach mapy Here 2018.Q1, trasa szybka, osobówka.

Bardzo subiektywne wrażenia:
Najwazniejsze : dojechalem na miejsce :-D
- trasę w obie strony programy wyznaczyły IDENTYCZNIE
- komunikaty TTS Sygica były jasne, nie mylące, może ciut za późno wypowiadane ( pierwszy 200 m, drugi jakies 60 m, trzeci już przy manewrze ), a może to kwestia przyzwyczajenia.
- kolorystyka pulpitu bardzo "automapowa", dobrze widoczna nawet w sloncu, choć - moim zadaniem - zbytnie poszerzenie "trasy przed" nawet do obu pasow autostrady zbyt przesadne.
- niektore komunikaty ciut absurdalne np. skręc w trzecią ulice w prawo, zamiast za 300 m skręć w prawo . Konia z rzędem temu, kto jadąc trzypasmowką w godzinach szczytu ma mozliwośc liczenia wszelkich uliczek z boku, a kolejny komunikat dostajemy na 60 m przed manewrem, czyli "na styk".
- bardzo brak w mieście astystenta pasa ruchu co zdecydowanie na skomplikowanych skrzyżowaniach utrudnia jazdę
- Pojawiający się panel - szcerze mowic nie za bardzo wiem czego .. asystenta wyprzedzania ? Bo pokazuje że jest przerywana, bądź ciągła. Nie rozgryzlem ( bo jednak patrzylem na drogę ;-) ) sensu tego panelu
-Program - o dziwo - jest bardziej bateriozerny niz iGO, przy podlączonej ladowarce samochodowej na Sygicu po trzech godzinach jazdy poziom naladowania nie zmianil się , a tel byl mocno ciepły, na iGO poziom naladowania wzrówsł o ok 10 % , a temp tel była zdecydowanie niższa
- bardzo fajna opcja domyslnego wyświetania z boku na pulpice najbliższych POI wybranych do wyświetlania, kliknięcie w ikonke ktorejś powoduje z automatu dodanie punktu via do tego POI i prowadzenie przez niego
- Sympatyczne info o zakretach w stylu rajdowym ( "prawy, bardzo ostry 60 km/h " ), aczkolwiek informacje o prędkości są czasem odbiegające mocno od rzeczywistości.
- info bezposrednio na drodze o zmienie dopuszcalnej predkości w postaci ikony POI do ktorego dojeżdzamy ( bardzo dobra i przydatna rzecz )
- na pięć radarów na trasie jednego w bazie nie było. Komunikat o radarze nie nachalny ( "za x m fotoradar" ) Mozna to rozbudować pobierając dodatkową bazę radarów . Mamy wtedy ikony radarow z prędkościami juz na drodze.

Generalnie, pomimo drobnych wpadek.. ale jaka nawigacja ich nie ma - naprawdę sympatyczny programik dla tych co nie chcą ustawiac tysięcy opcji , nie mają specyficznych preferencji, a chcą po prostu wgrac, w trzy minuty ustawić i od czasu do czasu dojechac bez problemow z A do B , a mieć rozbudowane komunikaty i w miarę jasne prowadzenie

geranium 
Maestro GPS

Wysłany: 2018-07-28, 12:39   

proponuję ci przejechać się z przyczepą kempingową aby zrozumieć ideę
Cytat:
- Sympatyczne info o zakretach w stylu rajdowym ( "prawy, bardzo ostry 60 km/h " )

które można wyłączyć lub skonfigurować sobie idealnie pod siebie..

a tak swoją drogą ciekawe jak masz tryb nawigacji "normalnie" czy "wcześnie" ?

szila1994 
Navi Expert

Wysłany: 2018-08-05, 07:29   

witam mam pytanie czy można mapy tt z sygic zmienić na te z igo here i jak to zrobić do którego folderu wkopiowac i czy musze utworzyć folder o jakieś nazwie?

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2018-08-05, 08:16   

szila1994 napisał/a:
czy można mapy tt z sygic zmienić na te z igo here

NIE
mozesz zmienic mapy Sygic TT na Sygic Here.
Sa dostepne jedne i drugie

P.S mapy pobierasz poprzez map downloadera. Napisz do geranium, wrzucil w linkowni map downloadera, może odświezy linka :-)

szila1994 
Navi Expert

Wysłany: 2018-08-05, 11:16   

to proszę udostępnić w linkowni kol.geranium downloadera do pobrania mapy sygic here bo podobno z tego co wytrzytalem są dokladniejsze
ps.mam już downloadera tylko pod jaka nazwa szukać mapy sygic here bo nie mogę znaleźć pod jaka nazwą się znajduje?dziękuję za pomoc

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2018-08-05, 16:19   

szukasz prawdopodobnie jako navteq ( juz nie pamietam - na pewno nie TT, na pewno nie OSM i na pewno nie mapy wersji 9.0 ) Tam wszystko jest opisane, wpisujesz tylko NUMER pozycji z listy i klikasz Enter. Najpierw wybierasz typ map, potem region, a na koncu konkretny kraj. Zreszta są tam podpowiedzi na dole
Mapy pojawią się na pulpicie, postep pobierania jest w gornej belce downloadera

szila1994 
Navi Expert

Wysłany: 2018-08-05, 16:40   

właśnie o to chodzi ze sa mapy tt a nevteq nie ma czy jest możliwe ze co usunęli?
może nie ten downloadera mam czy możesz proszę podesłać mi swojego downloadera?
Ostatnio zmieniony przez szila1994 2018-08-05, 16:47, w całości zmieniany 1 raz  

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2018-08-05, 16:44   

pobierz downloadera stąd :
https://www.gpspower.net/sygic-software-tools.html
Pierwszy temat u samej góry, pierwszy post.

trzeba się zarejestrować

szila1994 
Navi Expert

Wysłany: 2018-08-05, 16:47   

kurczę nie mogę się zarejestrować jakieś błędy wyskakują ponawiam prośbę o podeslanie samego downloadera B.dziekuje

jacekp1313 
Maestro GPS
NavitelT700+NaviExpe

Wysłany: 2018-08-05, 18:14   

Jestem tam zarejestrowany, więc cytuje caly post
Cytat:
Sygic PC maps DOWNLOADER - [TOMTOM 2018.03 v9]_v2
HERE 2018.03
TomTom 2018.03
TomTom 2018.03 v9 maps(Sygic 14.3.4. Car)
OpenStreetMap 2017.12
https://www74.zippyshare.com/v/wpSxOjhl/file.html

szila1994 
Navi Expert

Wysłany: 2018-08-05, 18:36   

dziękuję i zaraz pobieram plik here 2018.03

[ Dodano: 2018-08-09, 08:29 ]
mapka sciagnieta działa wszystko mam tylko pytanko czy ta nawigacja musi być taka szara?brak zielonego koloru wszystko takie szare i bez pliku jak w igo dem czy są dodatki czy u mnie coś nie tak?

szwagier22
GPS instruktor

Wysłany: 2018-08-11, 07:56   

Sygic 17.4.12 udostępniony. Aktualizuje się na 17.4.11.
Cytat:
NEWS:

* fixed showing of traffic info (consistently in notification centre, route info)
* fixed layout in FRW when user has large font
* Real view - manual adjustments of displayed route, when phone is in car holder + improvements + more supported devices
* fixed adding of shortcuts on home screen - android O
* fixed multiwindow crash (android N and O)
* hide speedlimit, when turned off in settings
* fix for sharing location via Whatsapp
* fix for random restart of sygic when low Memmory
* support for Basque TTS - vocalizer

szila1994 
Navi Expert

Wysłany: 2018-08-11, 08:39   

witam,kolego szwagier możesz mi podać namiary gdzie jest ta aktualizacja do pobrania ?

Odpowiedz do tematu