Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Garmin NUVI 57
Autor Wiadomość
siudziu
Waypoint

Wysłany: 2017-06-12, 22:41   Garmin NUVI 57

Witam otoz w nawigacji garmin nuvi 57 urzadzenie widziane jest jako dysk MTP nie jako dysk zewnetrzny :( i nie moge dostac sie do folderu .system aby dodac mape. Jakis patent odblokowane map source widzi nawigacje ale mam w wersj 2017.10. Wersji mapsource unlocked z 2018 nie moge nigdzie znalezc jak to zrobic ?

edit: przelaczylem w mass stroage i teraz mam dostep do katalogu .system tyle ze mimo dodania tam plikow z odblokowanymi mapami urzadzenie ich nie widzi jakis pomysl ? mapy które dodaje są uszkodzone i nie mozna ich używac :( Urządzenie obsługuje LM ale wgrany obszar nie obsługuje tych krajów które potrzebuje i chciałbym dodać jeszcze cześć wschodnią europy i tu pojawia się problem bo widzi tylko te orginalne mapy a te w wersji unlocked sciagniete z netu juz nie ? Wyświetla błąd ,że mapa uszkodzona.

P.S. mam nadzieje że teraz bedzie jaśniej.
Ostatnio zmieniony przez jacekp1313 2018-06-12, 22:04, w całości zmieniany 2 razy  

jacekp1313 
Maestro GPS
NavitelT700+NaviExpe

Wysłany: 2017-06-13, 07:19   

siudziu napisał/a:
mapy są uszkodzone
Które - te, które były w urządzeniu, czy wgrane?
I skąd wiesz, że są uszkodzone?

P.S. O ile kojarzę, to Nuvi 57 ma dożywotnią aktualizacje map: https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/p/500829/pn/010-01400-23#specs

mateuszklimala
azymut

Wysłany: 2018-06-12, 21:11   Garmin 57LM

Witam.
Na forum zaglądam dość często i zazwyczaj znajduje odpowiedzi bez zadawania pytań, teraz jest inaczej i potrzebuje pomocy.
wujek przywiózł mi do aktualizacji navi 57LM z USA z wgranym do urządzenia City Nawigator North America było 2014 ale odrazu zaktualizowało mi urządzenie i mapy do najnowszych.
Nawigacja miała mieć wgrane fabrycznie jeszcze europe ale urządznie jej nie wykrywało, okazało się że na karcie sd jest europa ale była nie w folderze Garmin, po wrzuceniu pliku do folderu można ją zobaczyc w nawigacji lecz piszę że mapy są nie odblokowane(próbowałem również wrzucać mapy z linków odblokowane zarówno NT jak i NTU i dalej to samo)
Przeczesłem połowę netu (angielski u mnie słaby ale gogle translator daje rade) i wyczytałem ze na nowszych navi z nowym softem nie da się odpalić nawet odblokowanych map. Jeżeli tak to rozumiem, ale dlaczego niby oryginalna mapa nie chce się odpalić no chyba ze ona ma tak słabe pokrycie kraju wersja 2014.30?
Pozdrawiam i liczę na pomoc..

jacekp1313 
Maestro GPS
NavitelT700+NaviExpe

Wysłany: 2018-06-12, 22:09   

Skopiuj mapy do ukrytego folderu .SYSTEM (patrz http://www.my-navia.pl/vi...p=409607#409607 i podane tam linki)
Zacznij od mapy UMPpc - na pewno działa na każdym Garminie, inne moga byc tylko opisane jako odblokowane, ale nie musza być.

mateuszklimala
azymut

Wysłany: 2018-06-12, 22:42   

Dzięki za odpowiedź..
Tylko że ja nie chce mu za bardzo ingerować w tą navi, on taki wystraszony świata...
Odblokowałem w navi aby folder system był widoczny.
W systemie jest miejsce na jedną mapę nie zmieszczą się dwie a on przyjechał tylko na wakacje i chce pozwiedzać tu i tam, nie che mi się mu tłumaczyć że najpierw mu wykasuje potem mu wgram z powrotem, to trochę taki ciężki temat jest.
nie ma innej opcji?
Podkreślam że navi zakupiona w USA i mapy na EU też podobno oryginalne.
Inne mapy które wgrywałem były z linków z tej stronki.
Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

jacekp1313 
Maestro GPS
NavitelT700+NaviExpe

Wysłany: 2018-06-13, 07:06   

Użyj innej karty, wgraj tak UMPpcPL, spróbuj róznych nazw plików i folderów wg wątku podlinkowanego wcześniuej

mateuszklimala
azymut

Wysłany: 2018-06-13, 23:04   

Próbowałem innej karty, UMPpcPL mi nie odpowiada bo wujo chce szaleć po europie.
Próbowałem wszystkich możliwych kombinacji folderów i plików cały czas mówi ze mapy są zablokowane i drugi komunikat uszkodzone..Nawigacja widzi dodane mapy EU.
Poddałem się pożyczę mu swoją navi z automapą.
Podobno jest to zabezpieczenie garmina które w jakiś sposób można ominąć, nikt jednak tego nie opisał nigdzie tak że nie wiem.
Pozdrawiam

bzyk83 
Navi Expert

Wysłany: 2018-06-15, 08:15   

Powiem ci tak. Jeszcze nie spotkałem aby Garmin był zablokowany. A trafiało do mnie sporo tego, nawet takie które niby były zablokowane i "spece" rozkładali ręce bo nie wiedzieli że w nowszych urządzeniach mapy są w ukrytym folderze .system. Miałem też takie z wykasowaną do zera pamięcią. Zastosuj się do poradnika, odpowiednie nazwy plików w odpowiednich miejscach i to wszystko. A jak wyskakuję że mapa zablokowana, to może pobrałeś "locked" Zmień źródło pobierania i szukaj unlocked.

Według mnie zablokowane Garminy to mit, który ktoś powielił, wszystko zależy od mapy ;-)

jacekp1313 
Maestro GPS
NavitelT700+NaviExpe

Wysłany: 2018-06-15, 09:30   

bzyk83 napisał/a:
zablokowane Garminy to mit, który ktoś powielił, wszystko zależy od mapy
Dlatego proponowałem UMPpcPL - jest darmowa dla wszystkich i musi działać, jeżeli jest z prawidłową nazwą w prawidłowym miejscu

bzyk83 
Navi Expert

Wysłany: 2018-06-15, 11:57   

jacekp1313 napisał/a:
Dlatego proponowałem UMPpcPL - jest darmowa dla wszystkich i musi działać, jeżeli jest z prawidłową nazwą w prawidłowym miejscu

Dokładnie innej możliwości nie ma :-D

Odpowiedz do tematu