My Navia Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum
Regulamin oraz opis zmian w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
BabolMapa 6.24_1710 Beta / Finał
Autor Wiadomość
MaxEd
Waypoint

Wysłany: 2017-12-02, 10:09   

Fidox1988 napisał/a:
Jak to jest z Targeo.pl? To "dziecko" AM czy jakaś kooperacja?

Teraz to już jest jedna firma.

Fidox1988 napisał/a:
(5.11 zgłoszone, 21.11 zwrotny ze uwzględniono - połączenie S19 z drogą po prawej w Sokołowie Małopolskim). Jeżeli takie podejście mają do wszystkiego to nie dziwne że jest jak jest...

Weż przeczytaj jeszcze raz tego emaila, tym razem ze zrozumieniem.
Masz już dostęp do mapy 17.12, że wiesz że poprawki nie nanieśli?
Od razu nanoszą zmiany typu blokada, otwarcie, kierunkowość.

Forest89 
Waypoint
Mobilny Haker :)

Wysłany: 2017-12-02, 12:44   

Panowie. Ja od lat wysyłam zgłoszenia czy to poprzez Targeo czy Miplo i nigdy nie miałem problemów, żeby czegoś w następnych mapach nie uwzględniono. Oczywiście nie da się zaktualizować wszystkiego od razu, więc takie zgłoszenia jak punkty adresowe, drogi, budynki itd są zazwyczaj nakładane w ciągu 2-3 miesięcy, czasami dłużej, ale finalnie każde moje zgłoszenie zostało uwzględnione. Natomiast takie zgłoszenia jak roboty drogowe, zmiany organizacji ruchu, kierunkowość drogi itd są uwzględniane praktycznie od razu, praktycznie w ten sam dzień jak tylko GeosystemsBot przyjmie zgłoszenie na Miplo to od razu jest tego odzwierciedlenie na mapie po aktualizacji SR czy Traffica na Androidzie a na WinCE po wruceniu nowego najnowszego SR.

Przykład:
Miasto KOŚCIAN, ul. Młyńska i budowa wiaduktu kolejowego - rozpoczęcie w czwartek 30 listopada. Przejazd kolejowy został zamknięty wraz z krótkim odcinkiem ul. Młyńskiej. Do tego reorganizacja ruchu na niektórych ulicach jak ul. Bernardyńska i ul. Świętego Ducha, gdzie została zmieniona kierunkowość ruchu.

Wiadomość na portalu lokalnym:
https://www.koscian.net/P...aki!,30363.html

Mapka objazdów, blokad i zmian organizacji ruchu:
http://koscian.pl/files/1...._Mlynskiej.jpg

Zgłoszenie wysyłałem poprzez serwis Miplo na początku tygodnia i w dniu rozpoczęcia, czyli czwartek 30 listopada naniesiono zmiany na mapę.

Proszę...

ul. Młyńska gdzie rozpoczeto budowe wiaduktu kolejowego zamknięta.

ul. Bernardyńska ma zmienioną kierunkowość

ul. Świętego Ducha również ze zmienioną kierunkowością

Poprostu pozgłaszałem zmiany i zostało wszystko ładnie zmienione na mapie...

Przykładów mam mnóstwo bo zgłaszam dużo i każde moje zgłoszenia są uwzględniane.

Zgłaszać można przez:

Targeo: https://mapa.targeo.pl/remark/
Miplo: https://www.miplo.pl/

Zgłaszając przez Targeo dostaje maila zwrotnego z orientacyjnym terminem naniesienia zmian na mapę. Sam osobiście korzystam z Miplo bo jest dla mnie wygodny. Wysyłam odpowiedni POI i po kilku godzinach albo dzień później zapala się na zielono i wiem, że zgłoszenie jest przyjęte i będzie rozpatrywane i uwzględniane w Trafficu lub w kolejnej wersji mapy. Działa to sprawnie i przyjemnie.

Także Panowie nie ma ludzi i tym bardziej programów idealnych, ale jak już oceniamy to oceniajmy uczciwie i krytykujmy konstruktywnie.

Pozdrawiam,

Fidox1988 
Waypoint

Wysłany: 2017-12-02, 16:49   

@MaxEd
Widzę że nie zrozumiałeś. Nie pytam o mapy 1712 tylko o Targeo. Kiedyś jak zgłosiłem rondo którego nie było na mapach to na Targeo pojawiło się dosłownie w kilka dni.

MaxEd
Waypoint

Wysłany: 2017-12-02, 17:25   

Sorry, ale to ty nie zrozumiałeś i nadal nie przeczytałeś ze zrozumieniem maila, który dostałeś z Targeo. Zapewne jest tam podobnie brzmiące zdanie:
"Spodziewany termin publikacji map zawierających stosowną poprawkę to (strzelam) styczeń 2018r."
Nowych odcinków, rond nie zobaczysz zobaczysz ani w AM ani w Targeo (tam też są mapy 1710),
dopóki nie pojawi się aktualizacja map, czyli zgłoszenia już uwzględnione będą naniesione na mapach 1712.
Wtedy trafiło ci się zgłosić nowe rondo tuż przed aktualizacją map, dlatego 'już za chwilę' widziałeś je w Targeo.
Ale to wcale nie był to skutek twojego zgłoszenia. Gdyby nie wiedzieli o nim wcześniej, to czekałbyś do następnej aktualizacji map.
Na koniec zacytuję jeszcze fragment maila z Targeo:
"Zmiany uwzględniające zgłoszenia z tej kategorii będą widoczne najpóźniej za 2-3 miesiące. Ten czas wynika z cyklu produkcyjnego map, na który składa się zbieranie danych i poprawek, tworzenie nowej wersji mapy, kilkuetapowe testy wewnętrzne oraz publikacja. Nową wersję map udostępniamy 6 razy do roku."
Co innego zgłoszenia trafikowe, te potrafią nanieść od ręki.

Fidox1988 
Waypoint

Wysłany: 2017-12-02, 21:20   

Wystarczyło powiedzieć ze na targeo są mapy 1710 i po temacie.

A co do ronda. Nic mi się nie trafiło, a jak nie wiesz to sobie daruj bo nie wiedzieli jakiś cudem o tym. Budowę rozpoczęto w kwietniu 2013 a oddano do użytku w październiku 2013. Poprawkę zgłosiłem 31.12.2013. Podczas budowy było tam kilka wypadków m.in. Tir położył się bokiem. Podesłać linki?

MaxEd
Waypoint

Wysłany: 2017-12-02, 21:37   

No i rondo pojawiło się na mapie 1312 czy 1402?
Linki zbędne, ale jak chcesz to możesz wskazać to rondo.

Fidox1988 
Waypoint

Wysłany: 2017-12-02, 21:58   

http://mapa.targeo.pl/,18...28fae510d88d0a2

Skoro zgłosiłem 31.12.2013 to oczywiste jest że nie mogło go być w mapach 1312 tylko w 1402. Na Targeo pojawiło się max do połowy stycznia 2014 (o ile nie w pierwszym tygodniu)

MaxEd
Waypoint

Wysłany: 2017-12-02, 22:34   

No i niestety tu się mylisz, a raczej już nie do końca pamiętasz. To rondo na budowanej obwodnicy Mielca (obecna DW985) faktycznie pojawiło się na mapie 1402 (na 1312 było tam skrzyżowanie z drogą gruntową).
Ale na Targeo nie mogło pojawić się w styczniu, bo technicznie było to niemożliwe. Po prostu.
Beta map 1402 została wydana w marcu a wersja komercyjna na początku kwietnia.
Wtedy też najwcześniej mogłeś zobaczyć to rondo na Targeo, bo tam są te same mapy co w AM.

ADINO 
Navi Expert

Wysłany: 2017-12-08, 16:46   

Pojawił się kolejny negatywny komentarz.
https://www.miplo.pl/articles/?art=330#comments
Ciekawe ja długo przeżyje? Wszystkie inne wyczyścili równo.

marek_39
GPS instruktor

Wysłany: 2017-12-09, 08:50   

@adino,
długo, bo kopie są dostępne:
komentarz.pdf (ca. 200kB, wydruk strony do pedeefa): http://www40.zippyshare.com/v/uBD3TJcj/file.html
zrzut ekranu: https://zapodaj.net/07bc4e8c0c03d.jpg.html

nie wierzę w boga (żydowskiego, dżejpitu, toruńskiego, kaczyńskiego i in.), nie używam babolmapy, nie zabijam i nie gwałcę
polecam yanosika (marek3999)

Odpowiedz do tematu