My Navia Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum
Regulamin oraz opis zmian w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
BabolMapa 6.24_1710 Beta / Finał
Autor Wiadomość
Bilunia 
Maestro GPS

Wysłany: 2017-11-08, 23:09   

Pora na drobne podsumowanie jakości mapy 1710 PL i zawartych w niej danych SR na podstawie rejonu nowobudowanego ronda u zbiegu ulic Starołęcka - Głuszyna w Poznaniu. Nie wiem skąd AQQ czerpało dane, ale jak widać na fotce, na Targeo potrafili zrobić poprawny routing, natomiast ten zawarty w BabolMapie (1710) jest w tym rejonie totalnie skopany (fotka z lewej na dole).

Gdyby ktoś miał wątpliwości i szukał dowodów, to polecam artykuł

Starolecka x Gluszyna - utrudnienia w rejonie budowanego ronda

... a poniżej realny przebieg ruchu i objazdów w rejonie budowanego ronda, obowiązujący od samego początku rozpoczęcia inwestycji, aż do chwili jej zakończenia, wraz z opisem.

W kwestii wyjaśnienia "Miejsce wstrzymania ruchu" zaznaczone na planie, to nie jakaś sztywna, stała zapora, ale coś w rodzaju krótkotrwałego, cyklicznego wstrzymania ruchu (coś w stylu ruchu wahadłowego), tyle że w jednym kierunku. Dodam, że zgodnie z przedstawionym planem śmigają w tym rejonie nie tylko samochody osobowe, ale i autobusy komunikacji miejskiej.
Faktem jest, że teraz to już musztarda po obiedzie, bo wspomniane ograniczenia będą obowiązywały do chwili zakończenia budowy ronda, czyli do końca listopada br.

MaxEd
Waypoint

Wysłany: 2017-11-09, 01:30   

Totalne nieporozumienie?

Bilunia 
Maestro GPS

Wysłany: 2017-11-09, 01:46   

Ile razy trzeba Ci tłumaczyć, byś nie wklepywał obrazków z wykorzystaniem LD, bo co pokazuje traffic na Targeo (korzystający z LD), to pokazałem wcześniej i wiem, że tam jest cacy.
Na dodatek z tego co sam pokazałeś, to:
1- na lewym obrazku ul. Lipnicka to nie polna droga, ale od dawna jest to asfalt
2- na prawym obrazku cały odcinek od startu do ul. Czernichowskiej, powinien mieć kategoryzację podniesioną do takiej, jak jest na Staszowskiej pomiędzy Andrychowską, a Wadowicką.
Z takich baboli biorą się m.in. takie routingi jak pokazałem, przy wyłączeniu "gruntowych utwardzonych"

A... już wiem, jakiego chwytu użyłeś, by pokazać co pokazałeś. Ustawiłeś "nie unikaj" :evil:
Gratuluję pomysłowości

PS. Na przyszłość - jak mi będziesz chciał wcisnąć podobne "kicicho", to musisz się bardziej postarać.

MaxEd
Waypoint

Wysłany: 2017-11-09, 11:33   

Chwila, moment, to ty się zabrałeś za porównywanie tras z Targeo z trasami z AM.
Porównywanie ma sens tylko gdy się zapewni podobne warunki, a w Targeo nie można zmienić domyślnych ustawień unikania (przynajmniej nie znalazłem takiej możliwości).
Jeśli porównujesz trasy przy różnych ustawieniach unikania, to albo jesteś ignorantem (jeśli nie wiedziałeś że są różne), albo cynikiem (jeśli wiedziałeś i celowo to wykorzystałeś).
Tak więc chwytu (świadomie czy nieświadomie) to ty użyłeś, ja go tylko zdemaskowałem.
Bilunia napisał/a:
ul. Lipnicka to nie polna droga, ale od dawna jest to asfalt

Od dawna? Czyli ile lat?
Asfalt tam kładli w sierpniu, więc nie opowiadaj, że jest od dawna. Ktoś nieżyczliwy mógłby sądzić że to kolejna manipulacja.

Bilunia 
Maestro GPS

Wysłany: 2017-11-11, 11:07   

Jeszcze do niedawna trasy bezpieczne, były rzeczywiście bezpieczne, bo mając do wyboru drogę międzynarodową, lub krajoznawczą (górskie serpentyny), bezpieczna zawsze wybierała wyższą kategorię drogi. Jak ktoś się przejedzie odcinkiem z Nagórzan przez Radków i Karłów do Kudowy, a dla porównania w Łagiewnikach nie pozwoli się BabolMapie ściągnąć z 8-ki tylko pogna przez Kłodzko, to na pewno właściwie oceni, która z tras jest bezpieczniejsza ...
Moim zdaniem warto przy długości trasy w granicach 290 km, dołożyć te 3 km i trzymać się 8-ki przez Kłodzko.

MaxEd
Waypoint

Wysłany: 2017-11-11, 15:12   

Ciekawe, że mnie znowu prowadzi dokładnie tak tak jak ty byś chciał (łatwa i bezpieczna).
I to bez względu na to czy ustawię trasę na teraz, czy sobotę rano.

wojtek1234321
GPS instruktor

Wysłany: 2017-11-11, 15:35   

MaxEd napisał/a:
Ciekawe, że mnie znowu prowadzi dokładnie tak tak jak ty byś chciał (łatwa i bezpieczna).
I to bez względu na to czy ustawię trasę na teraz, czy sobotę rano.

Nie tylko Ciebie...
Bilunia napisał/a:
Jeszcze do niedawna trasy bezpieczne, były rzeczywiście bezpieczne, bo mając do wyboru drogę międzynarodową, lub krajoznawczą (górskie serpentyny), bezpieczna zawsze wybierała wyższą kategorię drogi. Jak ktoś się przejedzie odcinkiem z Nagórzan przez Radków i Karłów do Kudowy, a dla porównania w Łagiewnikach nie pozwoli się BabolMapie ściągnąć z 8-ki tylko pogna przez Kłodzko, to na pewno właściwie oceni, która z tras jest bezpieczniejsza ...
Moim zdaniem warto przy długości trasy w granicach 290 km, dołożyć te 3 km i trzymać się 8-ki przez Kłodzko.

Tak jak pokazałeś tym jasno niebieskim to wyznacza u mnie optymalną. Wprawdzie tylko na komputerze ale...
Optymalna

Trasę bezpieczną wyznacza normalnie.

Autostrady - dozwolone
Płatne - Omijaj
promy - Omijaj

Bilunia 
Maestro GPS

Wysłany: 2017-11-11, 15:51   

wojtek1234321 napisał/a:
Tak jak pokazałeś tym jasno niebieskim to wyznacza u mnie optymalną.

Dane SR powodują, że trasa może być różna o różnych porach doby i dni tygodnia. W 99% bezpieczna może prowadzić przez Kłodzko, a w jednym % tak jak mnie wyznaczyło. Może ja mam jakąś wersję dla furmanek :lol:
Niestety nie jestem w stanie określić, o której dokładnie godzinie zrobiłem ten zrzut, bo zrobiłem go dzisiaj rano, później długo się zastanawiałem, czy go tutaj wrzucić, natomiast opisy na fotce robiłem dopiero tuż przed wstawieniem, więc ... godzina zrobienia zrzutu ma się nijak do czasu w finalnych właściwościach wstawionej fotki. Fakt jest faktem, że akurat wstrzeliłem się w tak niefortunny routing.

___Olivia_ 
Maestro GPS

Pomogła: 176 razy
Wysłany: 2017-11-11, 15:58   

MaxEd napisał/a:
Ciekawe, że mnie znowu prowadzi dokładnie tak tak jak ty byś chciał
Tak się zastanawiam, że posiadasz jakąś wersję specjalną Limited Edition for MaxEd
Kolega bugibu ma taką :arrow: http://www.my-navia.pl/vi...p=452092#452092

MaxEd
Waypoint

Wysłany: 2017-11-11, 17:20   

Eee, bugi ma tam jakąś starą wersję, nie chcę, nawet jeśli jest for MaxEd.
Poza tym już się wyjaśniło, że Bilunia wstał dziś lewą nogą i dostał od AM traskę na otrzeźwienie ;-)

Odpowiedz do tematu