My Navia Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum
Regulamin oraz opis zmian w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
BabolMapa 6.25_1708 Beta / Finał
Autor Wiadomość
MaxEd
Waypoint

Wysłany: 2017-09-21, 09:48   

jenks napisał/a:
Jakoś ja nie bardzo wierzę bezkrytycznie wyznaczanym trasom przez AM

I bardzo dobrze, bezkrytyczna wiara (w cokolwiek) jest czystą głupotą.

jenks napisał/a:
punkt przez był wyznaczony dokładnie na środku pasa S8 i jedź przez punkt natomiast według AM przyjęty został punkt adresu z ulicy bocznej obok S8.

To jest właśnie fragment opowieści w który ja nie bardzo wierzę, bo przeczy mu całe moje wieloletnie doświadczenie użytkowania AM.
Tak się dzieje tylko wtedy przy próbie postawienia Via na drodze płatnej czy autostradzie jeśli w ustawieniach jest włączone unikanie dróg płatnych/autostrad.
W tym przypadku na 99,7% stawiam na błąd ludzki, czyli że jednak nie wstawiłeś punktu na środku S8 tylko obok niej.

marek_39
GPS instruktor

Wysłany: 2017-10-05, 16:04   

jak widać, niektórzy tylko jadem pluć potrafią… ech, nikt ekskrementów nie sprząta…

ad rem,
okolice Miechowa (przy "siódemce", chłopcy się starają ;-) ), w "mapach targeo" północna jego obwodnica widnieje jako "projektowana", zonk! ułożona i wyrównana podsypka… ergo, na wiosnę będzie fertig
nowe szajsrouty: zero informacji o remontach na 7ce w podkrakowskich Węgrzcach, Bibicach i Michałowicach (niby nic, ale maxeda jego mać, ale można poczekać z pół godziny na łaskawość kierujących ruchem; nb. da się to objechać, ale wyłącznie osobówką, zakaz pow. 3,5)…
LD nie otwiera nowootwartego odcinka S7,
taaa… co by tu jeszcze przymaxedzić? aha, zaraz (najprawdopodobniej za dosłownie kilka dni) będzie otwarta część obwodnicy Skały (rano kładli asfalcik na rondzie ;-) ), a w drodze powrotnej 11 km spod wejścia do ikei [A] do Bibic, do świateł przy bp [B], przejechałem w ciągu 10 minut (osobówką, nieco tylko przekraczając dozwoloną v w zabudowanym)
założę się, że ktoś nieznający terenu, będzie jechał z punktu A do B godzinę!!! i na maxeda mu babolmapa?
aha, naruszyliśmy z sąsiadem warunki "licencji", ale wyłącznie celach testowych, niech mnie jakaś bugibibuła spróbuje pozwać! :-D

nie wierzę w boga (żydowskiego, dżejpitu, toruńskiego, kaczyńskiego i in.), nie używam babolmapy, nie zabijam i nie gwałcę
polecam yanosika (marek3999)

Bilunia 
Maestro GPS

Wysłany: 2017-10-05, 18:10   

marek_39,
Nie narzekaj, że z SzajsRoutes mają tylko "tyły", bo u mnie na skrzyżowaniu ulic Starołęcka x Głuszyna budują rondo, które planowo mają oddać za miesiąc, infrastrukturę "poboczną" za dwa, a bugibuły już je oddali w najnowszym SR :lol: .
Odnośnie DW 392
Opisałem tutaj nie tak dawno Kletno- Idzików, jaki odcinek jest zamknięty w rejonie Czarnej Góry. Bugibuły nanieśli zaporę tuż za Stroniem Śląskim i zablokowali cały odcinek niemal do samego Idzikowa. Na zaporze w BabolMapie opis, że blokada od 8 września. Dodam w tym miejscu, że 21 września dojechałem od strony Stronia Śląskiego do parkingu przy ośrodku przy wyciągu na Czarną Górę ... i dopiero od tego miejsca droga jest zablokowana.
Dla jasności dodam, że dojazd do ośrodka w Siennej zzgodnie z informacjami od ekipy remontującej drogę ma być zawsze. W tej chwili można dojechać od strony Stronia Śl. Jak skończą odcinek Sienna - Idzików, zaczną remont odcinka Sienna - Stronie, a dojazd do wyciągu i ośrodka będzie od strony Bystrzycy Kłodzkiej.
Tyle są warte dane SzajsRoutes

MaxEd
Waypoint

Wysłany: 2017-10-06, 01:48   

marek_39 napisał/a:
nowe szajsrouty: zero informacji o remontach na 7ce w podkrakowskich Węgrzcach, Bibicach i Michałowicach
Łżesz.
(Remont nawierzchni na dł. 6.6 km. Zawężenie prawo lub lewostronne. Ograniczenie prędkości do 50 km/h. Na czas prowadzonych robót wprowadzony ruch wahadłowy sterowany ręcznie. Prace polegają na frezowaniu nawierzchni i położeniu nowej nawierzchni...)

marek_39 napisał/a:
LD nie otwiera nowootwartego odcinka S7,
I znów łżesz.
(zarówno LD jak i SR otwierają cały odcinek Jędrzejów-Wodzisław)
Ostatnio zmieniony przez jacekp1313 2017-10-07, 14:58, w całości zmieniany 1 raz  

marek_39
GPS instruktor

Wysłany: 2017-10-06, 08:54   

@bilunia,
retoryczne nieco, ale czy babolmapa ma jakieś „przody”? pomijam tutaj wprowadzanie nieistniejących (będących w trakcie budowy lub w tzw. planach) dróg*)

*) ze względu na znaczną głębokość błota i obawę o zawieszenie hultaja nie wjechałem wczoraj w kierunku Osowej żeby zrobić świeże zdjęcia z postępów budowy (pisałem o tym kilka miesięcy temu); nawet to, co widać bezpośrednio z drogi (siódemki) między Jędrzejowem i Chęcinami nie napawa optymizmem - owszem, mosty są gotowe - ale prace ziemne, gdzie miejscami trzeba narzucić lub pozbyć się nawet kilkunastu metrów są mniej niż średniozaawansowane.

owszem, widzę poprawę w stabilności działania (tylko dwie zwiechy na 303-kilometrowej trasie) 6.24.2951, ale gdyby nie znajomość terenu i wstawienie dodatkowych 5 punktów "przez" i dwukrotne powiedzenie Marzence, że jest niemądra i pojechaniu tam gdzie chciałem :-D , to NA PEWNO zginąłbym jak Mańka w Czechach lub zaczął pić pod lusterko, gdzie jak widzisz powyżej komuś to zdarza się nadzwyczaj często… jak już ktoś ma jeździć z nawigacją po mieście, to przynajmniej niech używa do tego yanosika, nic nie robiąc pomoże innym w niepakowaniu się w korki, choćby w Kielcach, gdzie remont Jesionowej blokuje w godzinach porannych całą północno-wschodnią część miasta, także 73kę od strony Skarżyska/Radomia/Warszawy do ronda przy "galerii" i później od Tysiąclecia do Castoramy.

nie wierzę w boga (żydowskiego, dżejpitu, toruńskiego, kaczyńskiego i in.), nie używam babolmapy, nie zabijam i nie gwałcę
Ostatnio zmieniony przez marek_39 2017-10-06, 09:20, w całości zmieniany 2 razy  

marek_39
GPS instruktor

Wysłany: 2017-10-06, 09:19   

https://pdaclub.pl/forum/automapa/slabo-ze-zglaszaniem-remontow/ //rotfl
https://pdaclub.pl/forum/automapa/aktualizacja-smart-routes/1530/ //rotfl

a to już szczyt lizania kaczych stóp: https://pdaclub.pl/forum/automapa/livedrive!-zrzuty-testy-wyznaczania-trasy-komentarze/1890/#msg1660913 //devil

chwała wam zzabiurkowe (…) wasza mać! //rotfl
jeżeli ja piszę o jakimś remoncie i jakaś larwa to wprowadza, to nie dziwię się, że później są posty zarzucające mi pisanie o czymś, o czym klawiatura i klakierstwo aqqowe nie ma pojęcia :-D

Ostatnio zmieniony przez jacekp1313 2017-10-07, 14:58, w całości zmieniany 1 raz  

___Olivia_ 
Maestro GPS

Pomogła: 175 razy
Wysłany: 2017-10-08, 20:07   

Następne posty niezwiązane z tematem będą usuwane, a autorzy tych postów otrzymają ostrzeżenie na czas nieokreślony

marek_39
GPS instruktor

Wysłany: 2017-10-12, 19:04   

@olivka,
sięgnij do archiwum [moich postów, III 2010 i później], może warto zrobić restytucję „blackpointów”*) i nie przejmować się tym, co nocny kaczyński na padalcach [nie odpowiadam za braki w inteligencji, wykształceniu i znajomości j. angielskiego, a tym bardziej j. niemieckiego!!!] wydala ze swojej klawiatury!
na pewno zauważysz, że temat nadal aktualny… przejdź się też po forach (na niemieckich topiki z automapą zniknęły 3 lata temu…), ale "sprawa" POIsów nadal wszędzie aktualna, choćby na SCDB

@all,
moja baza "blackpointów" to obecnie ponad 200 miejsc, quot libet!
jeżeli ktoś chce współpracować, proszę o PW - gwarantuję, że dane nie trafią na miplo!

*) nigdy w moim zamyśle nie były to "Czarne punkty", ale tego nocny padalcowy kaczyński nie zrozumiał…

Odpowiedz do tematu