My Navia Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum
Regulamin oraz opis zmian w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
MIO M610 i nowe mapy w Miomap
Autor Wiadomość
redlo
azymut

Wysłany: 2017-04-10, 18:15   MIO MOOV M610 Europe plus - aktualizacja mapa

Witam,
jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość. Od niedawana jestem posiadaczem nawigacji MIO MOOV M610 Europe plus. Nieopatrznie kupiłem używaną nawigację przekonany że M610 są objęte dożywotnią aktualizacją map. Niestety nie doczytałem że wersja "Europe plus" jest objęta 2 letnią aktualizacją. Czy orientuje się ktoś jak i gdzie mogę wykupić dostęp do nowszych wersji mapy bo niestety na stronie producenta nie potrafię znaleźć mojego modelu. Czy może są jakieś inne sposoby aktualizacji mojego urządzenia?
Dodam tylko że jestem w posiadaniu również niedziałającego urządzenia M610 które miało dożywotnią aktualizację jednak uszkodziła się w nim pamięć. Posiadam spisane wszystkie jego numery i licencje. Może jest jakaś możliwość przepisania licencji urządzenia?

jacekp1313 
Maestro GPS
MX3+Primo+MM legal

Wysłany: 2017-04-10, 19:00   

Przepisanie licencji - pytaj u producenta.
Kupno map - patrz https://eu.mio.com/shop/pl/maps Albo wyszukaj wg porady w poście http://www.my-navia.pl/vi...p=414874#414874

No i przeczytaj wątek, do którego dołączyłem Twój post (patrz p.3 regulaminu forum)

redlo
azymut

Wysłany: 2017-04-10, 20:01   

Bardzo dziękuję za pomoc. Niestety na https://eu.mio.com/shop/pl/maps nie wyszukuje modelu M610, a wpisanie eu.mio.com/pl_PL/M610 przekierowuje do strony głównej (co dziwne w wersji anglojęzycznej). Co do wątku do którego mój temat został przeniesiony to zdążyłem go przeczytać wcześniej niestety nie znalazłem żadnych przydatnych dla mnie informacji.

jestem_ktoś 
Maestro GPS

Wysłany: 2017-04-10, 20:35   

Widocznie do Twojego modelu juz nie ma nowych map.
Pisz do Mio lub uzyj MioMoreDesktop

redlo
azymut

Wysłany: 2017-04-10, 20:46   

MioMore Desktop 7.50 niestety nie pokazuje żadnych aktualizacji. Do Mio również napisałem już w piątek niestety nadal nie otrzymałem żadnej odpowiedzi dlatego postanowiłem poszukać na tym forum jak widać działa ono zdecydowanie sprawniej ( 2 odpowiedzi w 2,5 godziny ).
Z tego co wiem aktualizacje wychodzą moje uszkodzone M610 aktualizowałem około pół roku temu. Pytanie tylko czy da się zaktualizować to M610 Europe plus po 3 latach od pierwszego uruchomienia.

___Olivia_ 
Maestro GPS

Pomogła: 175 razy
Wysłany: 2017-04-10, 20:51   

redlo napisał/a:
Do Mio również napisałem już w piątek niestety nadal nie otrzymałem żadnej odpowiedzi
Proponuję kontakt telefoniczny, bardzo szybko odbierają.
:arrow: http://service.mio.com/M0100/MainFrame.aspx Kliknij na Pomoc online

redlo
azymut

Wysłany: 2017-04-10, 20:58   

Bardzo dziękuję za informację. Jednak sam kontakt jest od 9:00 do 17:00 czyli najwcześniej dodzwonię się jutro rano. Do tego czasu mam nadzieję że ktoś na forum mi pomorze. Jeśli oczywiście nie uda się uzyskać żadnej informacji postaram się jutro po kontakcie telefonicznym zamieścić odpowiedź na moje pytanie.

[ Dodano: 2017-04-11, 09:42 ]
Witam ponownie,
udało mi się skontaktować z pomocą techniczną MIO i tak jak obiecałem przekazuje informacje które tam uzyskałem. Mianowicie aktualizacja mapy jest możliwa na urządzeniu, ale odpłatnie. M610 jest kompatybilne z mapami M613 LM. Zakup permanentnej mapy na Polskę kosztuje 30 euro i nie obejmuje żadnych aktualizacji mapy do nowszej wersji. Więc jednym słowem poważne naciąganie. Sam pracownik infolinii radził mi rozważyć taki zakup.

___Olivia_ 
Maestro GPS

Pomogła: 175 razy
Wysłany: 2017-04-12, 20:15   

redlo napisał/a:
Więc jednym słowem poważne naciąganie.
Sahem napisał/a:
Najlepiej chyba będzie dać sobie spokój z dość słabym programem MioMap, odblokować sprzęt, zainstalować AM lub iGO i nawigować.

tom21
azymut

Wysłany: 2017-10-06, 21:11   Mio Moov M610 problem z aktualizacją mapy

Witam

Mam problem z aktualizacją mapy do Mio Moov M610 - Miomore Desktop pokazuje, iż dostępna jest aktualizacja mapy, ale po wciśnięciu pobierania nic się nie dzieje, wskaźnik ciągle pozostaje na 0%.
Próbowałem różnych sposobów, z odinstalowaniem programu i ponownym zainstalowaniem włącznie.

Inny problem to taki, że próbowałem zainstalować Miomore Desktop 7.50 na innym komputerze z Windows 7 32bit i w trakcie instalacji wyskakiwał komunikat, iż wymagany jest system min. 2000, XP, Vista, 7 lub nowszy. Spotkał się ktoś już z takim problemem ?

jacekp1313 
Maestro GPS
MX3+Primo+MM legal

Wysłany: 2017-10-07, 07:38   

Aktualizacja map - na pewno przysługuje Ci jeszcze darmowa aktualizacja?

Problem z instalacją MMD - patrz http://www.my-navia.pl/vi...t=6717&start=60

P.S. Dołączyłem do istniejącego wątku (regulamin, p.3)

Bodek63 
Navi Expert
niedarady

Wysłany: 2017-10-07, 17:39   

jacekp1313 napisał/a:
Aktualizacja map - na pewno przysługuje Ci jeszcze darmowa aktualizacja?

Jeżeli aktualizacja nie przysługuje MMD jej nie pokaże.
Problem może leżeć po stronie serwera Mio.
tom21, spróbuj jeszcze raz za parę dni.
Ze swej strony polecam Miomore Desktop 7.30 ,bo z 7.50 bywają problemy.

Odpowiedz do tematu