My Navia Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum
Regulamin oraz opis zmian w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
porady
Autor Wiadomość
marek_39
GPS instruktor

Wysłany: 2017-09-15, 10:53   porady

na pewno wkurza was lepiący się plastik (mx2, mx2hd, mx3, mx4, mx4hd), zwłaszcza gdy samochód stoi "w cieple", który można zdrapać paznkociem…
znalazłem rozwiązanie: to zwykły spirytus (ok. 20 ml, może być ten w plastikowych butelkach z żółtym kapslem, dostępny w cenie 12-18 zł za litr; nie ma sensu kupowanie denaturatu, ten ma niecałe 80%) i kilkanaście "kółeczek"/wacików/czy jak tam to kobiety nazywają (tu uwaga: wacik ma być bez żadnych aloesów czy temu podobnych).
oczyszczenie z tego "klejącego się czegoś" zajęło mi 10 minut a zeszlifowanie "modecom" i "HD" dodatkowo też coś koło tego, mój stary mx2hd wygląda jak spod igły :-D zeszło idealnie!

kolejna rzecz, wyrobiona,ślizgająca się kulka w uchwycie: wystarczy pasek papieru ściernego (dowolny, powyżej 150) o rozmiarach ca. 30x10 mm złożony na pół i włożony do uchwytu - można go skleić "ziarnem na zewnątrz")…

i następna, ładowarka "samochodowa": masz instalację 24 V zamień bezpiecznik topikowy na 10-15 A (nielogiczne, ale skuteczne!)

[ Dodano: 2017-09-15, 11:01 ]
aha, rysy na wyświetlaczu…
NIE MA ŻADNEGO SPOSOBU (oprócz wymiany wyświetlacza) ŻEBY SIĘ ICH POZBYĆ! można je jedynie lekko zeszlifować, za pomocą gumki (tzn. ołówka z gumką), kawałka flaneli i zielonego kamienia (kredy) polerskiego, później trzeba wyczyścić ekran C2H5OH lub CH3OH (tja… niby na oczy szkodzi a lepiej widać ;-) )

nie wierzę w boga (żydowskiego, dżejpitu, toruńskiego, kaczyńskiego i in.), nie używam babolmapy, nie zabijam i nie gwałcę
polecam yanosika (marek3999)

___Olivia_ 
Maestro GPS

Pomogła: 175 razy
Wysłany: 2017-09-15, 20:54   

marek_39 napisał/a:
zeszło idealnie!
No super poradnik, mój MX3 teraz wygląda jak nowy :-D

marek_39
GPS instruktor

Wysłany: 2017-09-27, 10:31   

tym razem porada dot. wymiany wyświetlacza w mx4 - nie działał dotyk, a przyczyną było "nienaprawialne" upalenie ścieżki na tasiemce; rozwiązanie okazało się banalne: wymieniłem*) wyświetlacz wraz z obudową od mx2 - pasuje - hehe, znowu! - idealnie :-)
nie kombinowałem jeszcze z HD, ale uważam, że jest dokładnie tak samo**); dysponowałem starym mx2, ale orientacyjna cena używanego całego urządzenia (tzn. kompletu z ładowarką i uchwytem) w serwisie gps/komisie/lombardzie to 30-50 złotych, przypuszczam, że sama navi będzie za free lub za symboliczne piwo + 5 (pięć!) minut pracy

___
*) działa od ponad 2 tygodni
**) przełożyłem przy okazji świeży akumulator z naprawianej mx4 do prywatnego mx2hd ;-)

nie wierzę w boga (żydowskiego, dżejpitu, toruńskiego, kaczyńskiego i in.), nie używam babolmapy, nie zabijam i nie gwałcę
polecam yanosika (marek3999)

Odpowiedz do tematu