My Navia Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum
Regulamin oraz opis zmian w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki tablet - jako GPS
Autor Wiadomość
gosebus
azymut

Wysłany: 2013-09-26, 20:00   

Urządzenie ma tylko służyć do automapy, zakładam że będzie chodzić płynnie. Czyli nie trafię na minę kupując ten sprzęt?

mietek440 
Navi Expert

Wysłany: 2013-09-26, 20:09   

poszukaj jakichś recenzji

gosebus
azymut

Wysłany: 2013-09-27, 17:46   

google nic nie znalazło. dziś kupiłem tego tablecika i tak:
- system chodzi średnio
- ekran dotykowy jest baaardzo kiepski, mam problemy żeby coś wcisnąć (nie wiem jak będzie podczas ew. jazdy samochodem)
- dzięki kiepskiemu dotyku trzeba się mocno nagimnastykować aby kliknąć w ikonkę lupy w automapie, czasem i trzeba 10 razy kliknąć aby weszło :/

na + całkiem ok wygląd i jakość (poza tym, że jak się klika w ekran to automatycznie obok pojawia się przebarwienie aż do "szarego koloru") oraz automapa jak się okazało na 422dni

- nie rozumiem czemu to wszystko tak wolno chodzi - dla porównania moj tel. HTC desire S ma procesor 1Ghz i 595 RAMU wyś. 800x480 śmiga jak burza, a ten tablet ma procesor 1,5 Ghz, reszta parametrów oraz system taki sam i trchę lipa jest :roll:

mateusz16 
Waypoint

Wysłany: 2015-06-10, 13:02   

Witam, może ktoś polecić tablet na Androida na którym mu dobrze działa Igo? W najbliższym czasie rozpoczynam pracę jako kierowca. Niedawno jeździłem trochę i korzystałem z tabletu Lenovo Yoga 2 8 cali, ale na tym urządzeniu Igo nie chce działać prawidłowo. Poleci ktoś sprawdzonego przez siebie, aktualnie używającego tabletu pod Igo? Może być od 7 do 10 cali. Z góry dziękuje

mateusz16 
Waypoint

Wysłany: 2015-06-10, 15:40   

Ile ten tablet wytrzymuje na baterii? Da się z niego oglądać też filmy?
Czekam również za innymi propozycjami.

Westin
azymut

Wysłany: 2015-08-27, 22:57   

A coś w rozmiarze 8 - 9 cali? Tylko nie Asus, mam uczulenie na tą firmę.

Mój obecny NavRoad Leeo S po trzech latach dosłownie dogorywa. A po czterech nawigacjach 7 cali dochodzę do wniosku, że potrzebuję troszkę większy ekran, więc zaryzykuję przeskok na Androida. Podobno iGO i AutoMapa już sprawnie chodzą na nim.

Dodano: 2015-08-29, 10:03
Może ktoś miał styczność z:

Adax 8JC2, 7.85" za 331 zł (jest on coś wart?),
Lenovo A5500, 8" za 511 zł (nalazłem pochlebną recenzję),
Manta MID902, aż 9" za 307 zł (jako jedyna nie ma matrycy IPS).

Najtańszy ModeCom to FreeTAB 9000, 8.9" za 721 zł, ma rozdzielczość 1920×1200 i procek Intela, dlatego jest 2× droższy. Raczej nie warto kupować go tylko do nawi.

Do każdego trzeba doliczyć za uchwyt i ładowarkę.

A może inne typy?

felis
Waypoint

Wysłany: 2017-03-16, 11:48   

Witam
Czy ktoś korzystał z Samsunga Galaxy Tab 7.0 SM-T285 i automapą z karty pamięci?
Jak się sprawuje?
Jaki uchwyt do szyby dokupić?
Pozdrawiam

jacekp1313 
Maestro GPS
MX3+Primo+MM legal

Wysłany: 2017-08-04, 18:10   

Jak obiecałem w wątku http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=30907 - opisuję Navitela T700

Pamięć 16GB, z tego jakieś 10GB dla użytkownika, RAM 1GB, Android 6.0. dwa sloty SIM + 1 na kartę microSD
Zrobiona trasa 1600km, połowa na NaviExpercie, połowa na Primo
Czytelność ekranu - podobnie jak w MX3, ale mniejszy kąt widzenia, od 45 stopni robi się dość ciemny. W przeciwieństwie do kilku innych tabletów m.in. Prestigio PMT3277 okulary polaryzacyjne (używamy oboje z żoną) praktycznie nie wpływaja na jasność ekranu.
Czułość odbiornika GPS bez zastrzeżeń, odbiornika GSM również.

Trzeba tylko uważać na przyciski głośności - jedno dotknięcie i w Primo znika głos TTS, ale wymyślę jakąś osłonkę zintegrowaną z osłona przeciwsłoneczną (prawie pasuje moja stara z ModeComa)
Fabryczna ładowarka (wg opisu 2A) daje sporo poniżej i przy pełnym podświetleniu ekranu + GPS + transmisja danych 3G bateria spadała o 1% na 5 minut. Ładowarka tego typu dawała nadwyżkę prądu (poziom naładowania rósł o jakieś 15-20% na godzinę)

I jeszcze jedno: jeżeli po włożeniu karty SIM nie będzie się Wam chciało zamykać klapki, to nie zdziwcie się, jak nie złapie sygnału GPS - bo w klapce jest antena... (trochę mi zajęło zrozumienie, czemu nagle przestał odbierać sygnały)
Ciekawostka: fabryczny uchwyt pełni tez funkcję podstawki gdy używamy Navitela jako tabletu/telewizorka

Szczegółowe dane na stronie producenta

Odpowiedz do tematu