My Navia Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum
Regulamin oraz opis zmian w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: BladeX
2011-05-27, 20:49
Programy nawigacyjne na OS ANDROID
Autor Wiadomość
Arturek 
guru

Wysłany: 2015-01-07, 17:30   

geranium napisał/a:
znakomicie pod androidem spełniają swoje zadanie google maps i nie widzę lepszej alternatywy

Witam

Gdy Google Maps, w Krakowie koło Tesco (ul. Kapelanka) prowadziło błędnie na dużym, znanym skrzyzowaniu - to podziękowałem

prawoskręt z Brożka w u. Kapelanka jest rozjazdem => należy zjechać w prawo, natomiast nawigacja kazała jechac prosto i na środku skrzyżowania chciała aby skręcać w prawo

Dla mnie dodatkowym minusem jest to, że jest online

pozdrawiam
Arturek

geranium 
guru

Wysłany: 2015-01-07, 19:03   

Arturek napisał/a:
geranium napisał/a:
znakomicie pod androidem spełniają swoje zadanie google maps i nie widzę lepszej alternatywy

Witam ....
Dla mnie dodatkowym minusem jest to, że jest online...
pozdrawiam
Arturek

czyli manewr w prawo został podany :mrgreen: :lol: :lol: :mrgreen:

pytanie dotyczyło tylko nawigacji online :mrgreen:

nie zmienia to faktu że ile użytkowników tyle wersji. Każdy sprawdza w innych warunkach przy innych ustawieniach że nie wspomnę o innych wersjach map i programu. Jak widać nie ma wyjścia tylko wczytywać po kolei i testować. Idealne rozwiązanie do testów to kilka nawigacji włączonych na raz i jedna trasa

ubs 
GPS instruktor

Wysłany: 2015-01-11, 00:06   

___Olivia_ napisał/a:
betek,
Ben-on-road
Navi-Expert
Sygic
Szczególnie polecam Ben-on-road

Dzieki Olivia tego Ben-on-road nie znalem, juz pobrane i zainstalowane a nawet krotka testowa jazda juz sie odbyla.

Teraz na LG G3 mam juz 4 programy do navigacji - a co od nadmiaru glowa nie boli :mrgreen:
Google Map dziala on-line
Here - on-line/lub off-line - dzwiekowo ostrzega o przekroczeniu predkosci
iGo - on-line TMC/reszta off-line - dzwiekowo/wizualnie przekroczenie/fotoradary
Ben-on-road - tu jeszcze nie sprawdzilem czy cos pobiera on-line/dziala off-line/ostrzega o przekroczeniu i fotoradarach/wyswietla ograniczenia predkosci jak iGo, do tego mapy za free z calego swiata.

To tyle z malego podsumowania, moze sie komus przyda.

prenrzyk 
GPS instruktor

Wysłany: 2015-01-11, 10:51   

[quote="ubs"]
___Olivia_ napisał/a:
betek,
Ben-on-road - tu jeszcze nie sprawdzilem czy cos pobiera on-line/dziala off-line/ostrzega o przekroczeniu i fotoradarach/wyswietla ograniczenia predkosci jak iGo, do tego mapy za free z calego swiata.

Ben-on-road to nawigacja off-line. Korzysta z map oppen street. Jest całkowicie darmowa jak i mapy.
W/g mnie dobrą alternatywą w PL do wszelakich krakowanych programów.
Mnie osobiście lepiej jeździ sie na MapFactor - mapy te same tylko program inny.

betek
Waypoint

Wysłany: 2015-01-27, 23:50   

Jaka nawigacja Online jest najlepsza? jakie programy do takich nawigacji sa potrzebne, zeby bylo wszystko dobrze? antyradary, predkosci itd?

placek
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2017-02-17, 07:28   

betek napisał/a:
Jaka nawigacja Online jest najlepsza? jakie programy do takich nawigacji sa potrzebne, zeby bylo wszystko dobrze? antyradary, predkosci itd?

Możliwości jest wiele i każdy chwali swoje rozwiązanie. Na androida ja polecam Mapy Google z Ryśkiem.
A jak chcesz wszystko w jednym to świetna nawigacja NaviExpert jednak płatna. Bardzo dobra mapa która omija korki rewelacyjnie oraz informuje o ograniczeniach, miśkach i radarach.

Testowałem wszystkie aplikacje i jednym z największych kryteriów oceny było właśnie omijanie korków oraz szczegółowe mapy. To jak nawigacja radzi sobie na codzień oraz w szczycie (ferie, wakacje) kiedy korki są największe.

Najlepsze wg mnie są właśnie mapy google oraz NaviExpert. Oba te programy potrafią szybko reagować na zmiany na drodze i szybko obliczyć nową trasę aby nie tracić czasu i są to drogi bardzo logiczne i zbliżone do tego jak sami palcem po mapie wyznaczyli byśmy objazd.

Reszta programów też działa i też do celu dojedziesz ale w tak fantazyjny sposób że zrobisz wielkie oczy dlaczego tak właśnie jechałeś. Nadrobisz i czasu i kilometrów. Najlepiej przekonać się samemu porównując na dwa telefony lub więcej tak jak ja w trasie.

Są również aplikacje które są robione pod konkretnego kierowcę np ciężarówki i wtedy ciężko powiedzieć która lepsza bo musi mieć konkretne dane.

jacekp1313 
Maestro GPS
MX3+Primo+MM legal

Wysłany: 2017-02-17, 09:20   

Ja polecam iGoPrimo (z TMC-http) i w tle Yanosika
Logika wyznaczania tras przez GoogleMaps zostawia wiele do życzenia, ponadto iGo ma możliwość ustawienia własnych preferencji trasy (szybka/krótka/bezpieczna) i wytaczanie tras alternatywnych

A na krótkie trasy (do 100km) sam Yanosik

placek
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2017-02-17, 11:55   

Sory ale z tym że yanosik nadaje się jako nawigacja to się nie zgodzę. Jeszcze nigdy w trasie ani po mieście nie poprowadził mnie dobrze. Albo prowadzi dziurami kiedy główne drogi są przejezdne albo pakuje w korki albo prowadzi nad morze przez zakopane. Logika nawigacji tego programu jest zła. Mapy google jeszcze nigdy mnie nie zawiodły jeżdżąc po Polsce. Raz pod zakaz skrętu prowadziła ale to się zdaża każdej nawigacji więc tu akurat nie ma problemu. Mapa google gdzie trzeba trzyma się głównej drogi tak jak trzeba a jak są wypadki lub korki to ładnie to omija bocznymi. Kilka razy przekonałem się o wyższości map Google nad waze, yanosik, automapa (najnowsza) jadąc ze znajomymi na kilka aut w to samo miejsce ale oddzielnie i zawsze mapy google wygrywały. Zawsze byłem na miejscu najszybciej. I kończyło się to zawsze tekstem "a nie mówiłem". Mieszkam w mazowieckim. Teraz jechałem w góry na ferie i nie stałem w ani jednym korku. A było ich kilka po drodze i to długich w godzinach szczytu. I jechałem tylko 40 minut dłużej niż jechał bym w normalnych warunkach w trasie na 6h 20min jechałem 7h. Sobota w zeszłym tygodniu. Ciekawe które nawigację to potrafiły. .. z tego co ja przetestowałem to nie wiele jest takich nawigacji. A yanosik to by mnie tak poprowadził że jechał bym z 9h. Już to przerabiałem na wszelkie możliwe sposoby. Ze znajomymi testy na 3 auta robiliśmy każdy ze swoją nawi i to kilka razy. I zawsze z podobnym stylem jazdy żeby nikt niż zarzucił że tego pod uwagę nie brałem. Wydaje mi się że testy były bardzo wiarygodne jakoś zawsze wypadam najlepiej. Ostatnio z Wisły powrót i kumpel z waze i yanosikiem stał 40 minut w korku z wypadku a ja jechałem objazdem.
NaviExpert nie zapomnę nigdy jak szlaban na przejeździe kolejowym się zamkną i mnie poprowadziła do następnego bez szlabanu jak tylko ledwo się dwa auta zatrzymały. Nie wiem jakim cudem ale sam to przeżyłem.

jestem_ktoś 
Maestro GPS

Wysłany: 2017-02-17, 13:10   

placek napisał/a:
Jeszcze nigdy w trasie ani po mieście nie poprowadził mnie dobrze.
A mnie parę razy tak - kwestia ustawień lub regiony u kraju
Ale to raczej nie miejsce o wyższości reklamowanego przez Ciebie (w podpisie) Ryska nad tym i owym. Dajemy propozycje, a kolega i tak musi sam sprawdzić, co mu bardziej odpowiada.

A co do nawigacji typowo onlinowej - w Polsce jest trochę dróg poza zasięgiem sieci (99,5% mieszkańców zajmuje góra 90% powierzchni)

placek
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2017-02-17, 14:40   

Zgadza się i dlatego mam pobrane obszary offline które w Google można zapisać już na karcie pamięci. No w sumie się rozpisałem z tą reklamą ale dziele się tylko swoimi spostrzeżeniami po kilku latach testów i zabaw z nawigacjami. A to dużo czasu i wiele spostrzeżeń. Może komuś ułatwię podjęcie decyzji i trochę czasu.

Odpowiedz do tematu