My Navia Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum
Regulamin oraz opis zmian w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
GC 5055+ odblokowany do Win, przywrócenie stanu fabrycznego
Autor Wiadomość
oizdob 
Waypoint
Spec od dużych chec

Wysłany: 2016-10-05, 23:43   GC 5055+ odblokowany do Win, przywrócenie stanu fabrycznego

Witam. Długo mnie tu nie było, i wypadłem z tematu GPS. Przeczytałem sporo wątków i mam totalny mętlik w głowie. Problem jak w tytule, Gc 5055+ jest odblokowany do windowsa, chciałbym go przywrócić do stanu fabrycznego, czyli z zablokowanym Win CE i systemowym menu, lub jakimkolwiek pulpitem. Teraz po uruchomieniu nawigacji mam Win Ce 6.
:roll:

jacekp1313 
Maestro GPS
MX3+Primo+MM legal

Wysłany: 2016-10-06, 06:11   

Cofnij odblokowanie - wszystko zależy, co i jak zmieniałeś

oizdob 
Waypoint
Spec od dużych chec

Wysłany: 2016-10-06, 14:00   

Dzięki za odzew. Sęk w tym że takiego odblokowanego dostałem i nie mam pojęcia jakim sposobem został odblokowany.
Może masz pomysł jak zrobić żeby po uruchomieniu zamiast win ce, uruchamiał się pulpit np. Adja, może jakis skrypt startowy, etc.

SQT
Waypoint

Wysłany: 2016-10-08, 23:37   

Czy masz kartę pamięci w nawigacji ? Zobacz czy na niej lub w pamięci wewnętrznej nawigacji nie ma katalogu o nazwie "explorer.exe", bo o ile dobrze utworzenie takiego katalogu o tej nazwie powodowało z automatu uruchamianie windowsa.

oizdob 
Waypoint
Spec od dużych chec

Wysłany: 2016-10-09, 15:50   

Bingo ! Co prawda nie na karcie, ale w pamięci urządzenia po dokładnym przejrzeniu znalazłem w folderze frixi explorera :) Frixi to bodajże menu gościa który na alledrogo sprzedaje odblokowania. W każdym razie mam ori menu goclever. Sukces. Dzięki ;-)

Natomiast jak zawsze kolejny problem, nawigacje działają ale po złapaniu fixa GPS dostaje zawiechy, po zgubieniu fixa wszystko wraca do normy. Znalazłem kilka tematów i postów ludzi którzy w tym modelu maja taki sam problem. Napisałem nawet do serwisu Goclevera z zapytaniem czy maja może jakiegoś patcha/łatkę która to naprawia. Ciekawe co jutro odpiszą. :roll:

SQT
Waypoint

Wysłany: 2016-10-10, 16:08   

Nie wiedzieć czemu miałem też problem z zawieszającym się 5055+. Na chomiku znalazłem firmware i po wgraniu jak ręką odjął. W prawdzie straciłem oryginalny program nawigacyjny, ale i tak używam automapy więc kłopotu nie miałem.

oizdob 
Waypoint
Spec od dużych chec

Wysłany: 2016-10-11, 18:06   

Serwis odpisał: "Proszę dokonać zgłoszenia RMA na stronie www.goclever.pl w zakładce Wsparcie." :-/

SQT
Pamiętasz może który Firmware i z którego chomika? Jest sporo wersji z różnych chomiczków, i nie chciałbym coś namieszać.

EDIT:
Wgrałem firmware z tego chomika http://chomikuj.pl/januszek2245/GOCLEVER/FIRMWARE zgodnie z opisaną instrukcja i jest spokój z zawieszaniem, navi jakby szybciej chodzi.
Pełen sukces. 8-)

Odpowiedz do tematu