My Navia Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum
Regulamin oraz opis zmian w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Hukkle
2010-07-17, 19:59
Problem z ekranem dotykowym LARK 43.1
Autor Wiadomość
Google 
Maestro GPS

Wysłany: 2016-08-10, 08:44   

Odświeżę temat.

Dziś podczas wygrywania AM do Larka najpierw chciałem bezpośrednio do urządzenia ale wiadomo że będzie się długo wgrywać. Nie odłączając urządzenia podłączyłem pendriva aby na niego zainstalować AM. Podczas wyboru dysku zauważyłem że podłączona nawigacja przestawiła się na Ebook w celu wyszukania plików z Resident Flash lub karty pamięci. Nie miałem karty w nawigacji. Dokończyłem instalację na pendrive i przekopiowałem zawartość na larka. Lark podłączony nadal pokazywał wybór ścieżki dla Ebook. Nie zwracając zbytnio na to uwagi kopiowanie się skończyło i chciałem wrócić do głównego MENU aby podać ścieżkę. Jakież było moje zdziwienie :shock: :shock: :shock: bo nawigacja przestała reagować na dotyk. Odkąd ją mam nigdy problemów z dotykiem nie było. Nawi leży jeśli jest nie używana na biurku , od czasu do czasu włączana i ładowana.

Do dziś nie było z nią problemów. Oczywiście rozkręciłem i sprawdziłem taśmę czy się nie wypięła. Taśma jest na swoim miejscu. Wypięcie jej i wpięcie niekiedy powoduje zaświecenia się kafelka Ebook :shock: :shock: :shock:

Podczas uruchamiania słychać kliknięcie. Na elektrodzie znalazłem post że gdy uruchamia się z słyszalnym kliknięciem a dotyk nie działa oznacza że uszkodziła się płyta http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1780973.html .

Ale jakim cudem to nastąpiło :shock: :shock: :shock:

Czy wina dotyku czy jednak coś z płytą ? Spotkał się ktoś z czymś takim?

Wczoraj gdy była włączona od czasu do czasu słychać jak samo się klika :shock:

Są na Allegro dotyki po 30zł ale muszę wiedzieć na 100% czy to jest to.

Dziś obciąłem kawałek taśmy bo sama końcówka dziwnie wyglądała, zdjąłem folię i podłączyłem. Bez rezultatu. :-/

[ Dodano: 2016-08-06, 17:02 ]
Znalazłem jeszcze coś takiego na elektrodzie : http://www.elektroda.pl/r...ac44e30#8785033

Wczoraj (09.08.2016) udało mi się całkowicie rozładować. I tak leżało do dziś . Na przycisk ON-OFF nie reagowała już w ogóle. Na przycisk UŚPIENIA także. Podłączyłem wyłączoną do komputera i po jakich 20 minutach włączyłem. Już nie słychać kliknięcia w czasie uruchamiania i dotyk ożył i działa normalnie. :lol: :lol: :lol:
Warto było rozładować do końca a nie jak inni piszą wypinać baterię. U mnie się nie da wypiąć bo jest lutowana.

Zobaczymy jak długo.

Odpowiedz do tematu