My Navia Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2016-01-02, 14:43
Navroad VIVO S6
Autor Wiadomość
piertn 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2015-02-09, 13:37   

Co wy gadacie że glonasów nie łapie każdy łapie tylko to nr jest inna po bodajże ponad 80nr są glonasy i jest ich bardzo mało więc jak złapie to max 2

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2015-02-10, 18:52   

Pytanie zasadnicze
Na czorta Wam te "glonassy" ?
Jesli urządzenia oparte o wyższe wersje sirf są w stanie "widzieć" 20 satelitów GPS rownoczesnie ( naprawdę wwidocznych jest zwykle 7-9 ) to po co więcej ?
Przeciez to nic nie da, jako, ze dokladność algorytmu obliczającego pozycję w urządzeniu jest jaka jest i nawet sygnał równocześnie z 50 satelitów wszelkich mozliwych systemów nie spowoduje zwiększenia precyzji pomiaru ?. Zresztą ... mamy nawigacje a nie urzadzenia geodezyjne i większa dokłądnośc jest zbędna.
A szybkość tzw łapania fixa zalezy zdecydowanie bardziej od algorytmów m.in. przewidujących połozenie satelitów , niz od ich ilośc ( oczywiście powyżej minimum pozwalajacego na obliczenie pozycji ).

Na moim modecomie nie zdarza mi się bym nie miał pozycji zamin odpale panel i uruchomi się program.

ckrzys
Waypoint

Wysłany: 2015-02-14, 17:37   

A ja uważam, że skoro kupiłem urządzenie obsługujące sygnał z glonasów to chciałbym żeby faktycznie je obsługiwało, a nie ślepo zawierzać w zapewnienia producenta, że tak jest. Niestety wiele urządzeń ma różne problemy, a najmniejszym z nich jest brak odbioru sygnału z glonass.
Moje notorycznie się zawiesza i noszę się z zamiarem ponownej reklamacji. Z szybkością łapania fixa jest też różnie i prawdę mówiąc nie obchodzą mnie jakieś tam algorytmy wg. których wyszukiwany jest sygnał i zapamiętywane położenie satelitów, bo nie po to kupiłem to urządzenie. Ma ono zgodnie z zapewnieniami producenta szybko łapać sygnał i bezproblemowo prowadzić do celu. A co zrobić jeśli żadna z tych obietnic nie jest spełniona?

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2015-02-14, 19:47   

no cóz... co kupiłes to masz.
Navroady od jakiegoś czasu mają fatalną opinię, i tylko nalezy dziwić się , iz ludzie dalej łapią się na puste slogany reklamowe, nie czytając tego, co piszą o sprzęcie uzytkownicy, którzy mieli z nim juz przyjemnośc ( a raczej nieprzyjemność ).

A Tobie zyczę szczęscia przy wymianie sprzętu, bo w tym dziale pisali juz ludzie, którzy tych wymian zaliczyli kilka.
Z różnym skutkiem finalnym

biperek
Waypoint

Wysłany: 2015-02-18, 09:29   

No ja wymieniałem już 2 razy i na razie jest OK. Kilka razy mi się wyłączyła navi na trasie, co może mieć związek z połączeniem z aktywnym uchwytem i drganiami. Czekam na ocieplenie, bo teraz moje AURO S6 pracuje stabilnie nie grzejąc się tak jak poprzednie sztuki.

mr_szugi
azymut

Wysłany: 2015-07-12, 22:25   

Witam
Od dłuższego czasu bawię się NavRoad vivoS6 i Wolfem. Wszystko mam gotowe wolf zainstalowany skórka przerobiona według mojego projektu wszystko dział odpalane spod windowsa. Mam tylko problem z tym żeby się uruchamiał jako główny pulpit. Prosiłbym o łopatologiczne wyjaśnienie co gdzie jak pozmieniać ewentualnie dograć żeby to działało jako główny pulpit nawigacji.

VJanusz
azymut

Wysłany: 2015-12-03, 11:23   Jesteś poza trasą, wyznaczam nową!

Posiadam VIVO S6 półtora roku i generalnie jest jest ok. Satelity wykrywa bardzo szybko, poprzedni NavRoad NR560BF robił to zdecydowanie dłużej. Niemniej jednak podczas jazdy wcześniej wyznaczoną trasą VIVO S6 ni z gruszki ni z pietruszki podaje komunikat "Jesteś poza trasą, wyznaczam nową" i co ciekawe trasa się nie zmienia bo nawet nie było żadnego skrzyżowania, cały czas podświetlana jest na niebiesko i komunikat nie jest już powtórnie powtarzany przez lektora. Zdarza się to zupełnie przypadkowo: na prostej drodze, na łukach dróg a najczęściej na pętlach przy wjazdach i zjazdach na autostrady czy też drogi szybkiego ruchu. Zaznaczam, że posiadam oryginalną i aktualną AM EU. Dzieje się to od samego początku i na wszystkich wersjach AM jakie w tym czasie były wydane. Atakowałem już suport AutoMapy i Navroada /ten ostatni wymienił płytę główną/ i dalej to samo.
W związku z tym mam pytanie: czy u Was dzieje się podobnie?

andreas1 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2016-05-27, 19:32   

Witam
Jest aktualizacja oprogramowania VIVO S6 tu: http://navroad.com/files/do-pobrania/
Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu