Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
710 MSX uwalona
Autor Wiadomość
Liquidator88
azymut

Wysłany: 2016-02-11, 20:30   Reanimacja Manta 710msx

Witam wszystkich.
Mam problem z Mantą gps 710msx. Najpierw się zawieszała bez powodu na ekranie powitalnym i wywalał jakiś błąd, że brakuje jakiegoś pliku. Gdzieś tam wygooglowałem że można zaktualizować firmware, więc i tak zrobiłem według poradnika ze strony manty. Przygotowałem kartę SD, uruchomiłem z niej nawigację, wszystko szło ok aż wywaliło jakiś błąd po którym nawigacja umarła... Teraz po próbie włączenia zaświeca się tylko zielona dioda i nic nie da się zrobić. Przez kilka dni kopałem po necie i nic nie mogę znaleźć konkretnego co mogło by pomóc. Czy ktoś ma pomysł jak ją zreanimować?

___Olivia_ 
Maestro GPS

Pomogła: 183 razy
Wysłany: 2016-02-11, 20:49   

Liquidator88 napisał/a:
Gdzieś tam wygooglowałem że można zaktualizować firmware,
A pobrałeś Firmware dokładnie do swojego modelu urządzenia, bo aktualizacje Firmware są przeznaczone do konkretnych modeli i zastosowanie ich do innego modelu powoduje uszkodzenie urządzenia.
Liquidator88 napisał/a:
Teraz po próbie włączenia zaświeca się tylko zielona dioda i nic nie da się zrobić.
Spróbuj ponownie wgrać Firmware, jeśli nie pomoże, to serwis.

Liquidator88
azymut

Wysłany: 2016-02-17, 21:06   

Tak, pobrałem firmware ze strony producenta dokładnie do tego modelu i została wykonana aktualizacja zgodnie z instrukcją jaką zamieścił producent.
Nie wiem jak ponownie wgrać firmware bo tak jak wspomniałem świeci się zielona dioda i nic nie można zrobić - ekran nawet nie mrugnie.
Chcę uniknąć serwisu, ponieważ na tym forum było wiele tematów jak wgrać kompletne oprogramowanie od zera przy padniętej nawigacji ale niestety nie do tego modelu. Nie wiem, może jakaś kombinacja klawiszy włączenia i resetu... Nie wiem, reanimowałem już wiele uwalonych nawigacji ale do tego badziewia nie ma żadnych konkretnych informacji. Serwis kosztuje więc odpada skoro navigacja kosztowała 100 zł a tym bardziej skoro serwis potrafi to zrobić to My też możemy. Kwestia tylko jak :) Dlatego szukam kogoś kto miał z tym badziewiem do czynienia :)
Pozdrawiam

___Olivia_ 
Maestro GPS

Pomogła: 183 razy
Wysłany: 2016-02-17, 21:16   

Liquidator88 napisał/a:
świeci się zielona dioda i nic nie można zrobić - ekran nawet nie mrugnie.
Pewnie padła płyta główna i nic już nie zrobisz.
Liquidator88 napisał/a:
skoro serwis potrafi to zrobić to My też możemy
Serwis ma odpowiedni sprzęt (Programator), a my raczej takiego sprzętu nie posiadamy. Może z niektórzy użytkownicy Forum go posiadają, ale to też się wiąże z kosztami.
Skontaktuj się z kolegą koala106 :arrow: http://www.my-navia.pl/pr...profile&u=11079 może Ci pomoże.

Odpowiedz do tematu