My Navia Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum
Regulamin oraz opis zmian w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
VDO PN 4000 problem z uruchomieniem
Autor Wiadomość
danielsol
azymut

Wysłany: 2012-01-07, 13:20   VDO Dayton pn4000 ekran startowy

Witam
Posiadam nawigację VDO Dayton PN4000
Działała dobrze, odblokowałem ją wgrywając dwa pliki na kartę i cieszyłem się pulpitem windowsa ce następnie chciałem na stałe odblokować i za pomocą apteczki zmieniłem klucz rejestru z MyShell.exe na Explorer.exe wyłączyłem i włączyłem przyciskiem on/off i następnie przycisk reset i teraz mam tylko ekran startowy z trzema klepsydrami.

Próbowałem na karcie sd wgrywając plik explorer.exe z apteczki ale nic nie dało, zmiana nazwy tego pliku na Explorer, Autorun też nic nie daje,
przeczytałem chyba wszystkie posty odnoście Daytona i nie robiłem jeszcze tylko ładowania firmware bo strona vdodayton.com nie działa i nie mam pojęcia skąd mogę pobrać.
proszę o ewentualne wskazówki co jeszcze można zrobić bo trochę szkoda tego urządzonka :(

pozdrawiam

tikotka
Maestro GPS

Wysłany: 2012-01-07, 21:27   

Raczej tylko FW Cię ratuje. Ewentualne próby resetowania rejestru przez zwieranie nogi CE kostki pamięci często zamiast podnieść urządzenie, powodują dodatkowe, nienaprawialne już uszkodzenia, więc to absolutna ostateczność!

mirko1 
guru
Becker 7928

Wysłany: 2012-01-08, 09:20   

Nie proponuje zwierania,bo Daytony wstaja puste i FW trzeba i tak wgrac.Z PN4000 nie testowalem,lecz....FW mozesz pobrac z angielskiej stronki o ile takowy jest do pobrania.

danielsol
azymut

Wysłany: 2012-01-08, 11:39   

tak jak myślałem bez softu to nie da rady, muszę poszukać może gdzieś znajdę , jak by komuś udało się wyszukać ten soft to proszę o linka
dzięki za pomoc

marcus_pl1
azymut

Wysłany: 2013-03-11, 16:00   VDO PN 4000 problem z uruchomieniem

Witam nawigacja VDO DAYTON PN 4000 przestała się włączać, świeci czerwona dioda od ładowania po naładowaniu zmienia kolor na zielony, komputer nie rozpoznaje urządzenia po podłączeniu i szuka sterowników. Może ktoś wie jak ożywić tą nawigację? Strona producenta już nie działa i ciężko coś znaleźć do tego urządzenia.
Ostatnio zmieniony przez jacekp1313 2013-03-11, 18:09, w całości zmieniany 1 raz  

mory1971
azymut

Wysłany: 2016-02-09, 18:35   VDO Dayton PN4000

jakies 7 lat temu kupilem uzywana nawigacje PN4000.
Dziala doskonale ,w miedzyczasie "dorobilem" sie innej a ta spokojnie lezala w szafie.
Z nudow postanowilem ja uruchomic a po stwierdzeniu ze dziala wpadlem na pomysl aby uruchomic jakis inny program nawigacyjny jako ze wsparcie dla map zakonczylo sie w 2009 roku.
Nawi obsluguje tylko karty SD ,ale dowiedzialem sie ze istnieja sterowniki do SDHC i tu powstal proble.
Podczas wgrywania sterownika cos poszlo nietak i urzadzenie niewidzi karty tak SD jak SDHC.
Probowalem kilka roznych kart,formatowanych w Fat 32 i nic.
Mam oprogramowanie do nawi aby przywrocic do ustawien fabrycznych,jednak musi dzialac gniazdo SD bez tego ani rusz.
Pytanie cza ktos posiada takie urzadzenie a jesli tak czy moglby zgrac caly rejestr (polaczenie usb jest aktywne)

Czy istniej jakis sposob aby pliki przywracajace ustawienia fabryczne wgrac przez USB i uruchomic aplikacje WinCE z pulpitu PC gdyz niestety niemam odblokowanego CE na stale.
Szkoda mi wyrzucic nawi gdyz posiada wbudowany tuner DVB-T .

[ Dodano: 2016-02-14, 20:56 ]
Widze ze nikt niewie jak sie za zabrac ,ale problem rozwizal sie sam przy mojej pomocy :)

Sprwdzalem wszystko,reset,hard reset.
Uruchomilem jako activesync mialem dostep do wszystkich plikow rowniez mozliwosc edycji rejestru.Niestety zawrtosc karty SD byla niewidoczna mimo ze pokazywalo ja w komputerze.
W miedzy czasie odblokowalem WinCE tak ze startowal sam system bez nawigacji .
Wpadlem na pomysl aby zmienic ustawienie Usb wg. tego opisu:
http://www.my-navia.pl/vi...0201279ae26de55
by nastepnie za pomoca MyMobiler uruchomic oprogramowanie zapisane na jakims pendrivie.

Niestety nawi od "samosci" :) zmienila ustawienia Usb i niemam teraz polaczenia AS tylko jest widoczna jako dysk zew.

Poszukiwalem jeszcze mozliwosci zmmiany w rejestrze z poziomu wince(program cereg wgralem razem z programem do usb) ale okazalo sie ze niema klawiatury systemowej i takim to sposobem z fajnej nawigacji powstala cegla ktora chetnie oddam komus do zabawy.Byc moze znajdzie sposob na jej ponowne uruchomienie.

Odpowiedz do tematu