Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusja - Poradnik reanimacji Mio 500
Autor Wiadomość
___Olivia_ 
Maestro GPS

Pomogła: 180 razy
Wysłany: 2012-03-29, 18:50   Dyskusja - Poradnik reanimacji Mio 500

Poradnik jak naprawic zawieszone mio 500: http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=33370
Poradnik ratowania Mio500 z pomarańczowego ekranu: http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=33711
Ostatnio zmieniony przez jacekp1313 2016-05-06, 07:13, w całości zmieniany 2 razy  

Google 
Maestro GPS

Wysłany: 2012-03-29, 22:04   

Pozwolę sobie zabrać głos gdyż naprawiałem sam takie Mio zanim ukazał się poradnik.

Tom a4 czy już po pełnej aktualizacji twoim sposobem Mio i uruchamianiu go z kartą będzie wyskakiwał ekran aktualizacji?

Ja go wyłączyłem aplikacją którą go wywołałem. Jak pisałem w swoim poradniku pominąłem fakt wsunięcia karty do czytnika (niedopatrzenie) i u mnie zamiast ekranu pojawił się ekran połączenia z komputerem.

Tom a4 
guru

Wysłany: 2012-03-29, 22:10   

Google napisał/a:
Tom a4 czy już po pełnej aktualizacji twoim sposobem Mio i uruchamianiu go z kartą będzie wyskakiwał ekran aktualizacji?
nie, ale jesli tobie wyskakuje ten ekran po odpaleniu mio z sd w czytniku można go wylaczyć

Moj Oficjalny Poradnik jak naprawic zawieszone mio 500

Byl 35.4 Byl 43.0 Byl 43.1 Byl 50.1 Jest Mio Moov 500V2

Google 
Maestro GPS

Wysłany: 2012-03-29, 22:22   

Tom a4 napisał/a:
ale jesli tobie wyskakuje ten ekran po odpaleniu mio z sd w czytniku można go wylaczyć
Ja go wyłączyłem.

Pytałem tylko czy po tym resecie z kartą będzie wyskakiwał później.

Tom a4 
guru

Wysłany: 2012-03-29, 22:42   

Google napisał/a:
Ja go wyłączyłem.

Pytałem tylko czy po tym resecie z kartą będzie wyskakiwał później.

Ekran wywołany moim sposobem nie jest uruchamiany aplikacja. Wywołany jest przez rom znajdujacy sie na sd.

Moj Oficjalny Poradnik jak naprawic zawieszone mio 500

Byl 35.4 Byl 43.0 Byl 43.1 Byl 50.1 Jest Mio Moov 500V2

Google 
Maestro GPS

Wysłany: 2012-03-30, 23:05   

Tom a4 napisał/a:
Wywołany jest przez rom znajdujacy sie na sd.
OK.

jacekp1313 
Maestro GPS
NavitelT700+NaviExpe

Wysłany: 2012-04-24, 08:05   

W tym wątku proszę dyskutować wyłącznie o poradniku, a nie o reanimacji Mio - od tego są inne wątki, na przykład "Mio Moov 500 wisi na ekranie startowym (MioExploreMore)" czy "Mio 500 cały czas ekran połączenia" albo "ratowanie mio moov 500" - w zależności, jaki jest problem/objaw

wiciu-pl
azymut

Wysłany: 2016-02-06, 14:16   Update do oficjalnego poradnika ratowania MIO 500

Witam. Właśnie jestem po zakończonej sukcesem próbie ratowania mojego MIO500. Przy tej operacji korzystałem również z waszego poradnika. Miałbym jednak propozycję małego update bo są tu pewne małe luki.

U mnie był problem z tym że system nawigacji zaatakował wirus (zarażający pliki .exe oraz .dll) którego miałem na kompie (sprzęt był podłączony w celu aktualizacji i oczywiście akurat nie miałem żadnego antywirusa na pokładzie więc żyłem parę dni w nieświadomości). Dodatkowe szkody poczynił antywirus (gdy się zorientowałem wrzuciłem na pokład Kasperskiego żeby wyleczyć zarazę) który prawdopodobnie pokasował jakieś kluczowe pliki. Z początku navi robiła jaja raz odpalała od razu raz za którymś z kolei, czasem zwisała na amen przy podłączeniu do kompa, na końcu nie przechodziła ekranu z info oprogramowania i wyglądało że nic nie da się już zrobić).

Przechodzę do meritum:

- navi da się też wyratować jeśli wisi już na czarnym ekranie (a więc przed tym zanim załaduje się pomarańczowe logo) tym z wersją oprogramowania...

- karta pamięci, u mnie zadziałała 1GB MICRO SD (w adapterze). Należy pamiętać że nie może być to karta SD HC (czyli nowe o dużej pojemności) bo tej podsystem nie zobaczy (sprawdziłem osobiście, nie widzi żadnych plików, prawdopodobnie i karty)...

- u mnie zadziałała również metoda z base ce upgrade, co wydaje się być logiczne bo problem leżał po stronie uwalonego systemu...

- na stronie gpspassion są dostępne dwie wersje oprogramowania moov500 r2 v1.00.0004 (druga z rozszerzeniem _poland), wbrew pozorom ta druga u mnie nie zadziałała (sprzęt kupiłem w Polsce), otrzymywałem komunikaty o nieprawidłowym region, za to zadziałała ta pierwsza... na SD wrzuciłem wszystkie 4 pliki jakie były w paczce a nie tylko te dwa z waszego tutoriala...

Myślę że warto uzupełnić, bo kilka małych szczegółów powoduje że można pochopnie uznać że nic nie da się zrobić, a tak było w moim przypadku. Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu