My Navia Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum
Regulamin oraz opis zmian w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2015-04-21, 10:15
NAVIO 520 / 530 backup, ratowanie, reanimacja
Autor Wiadomość
polo44
azymut

Wysłany: 2015-04-21, 09:31   NAVIO 520 / 530 backup, ratowanie, reanimacja

Witam, mam olbrzymi problem, chciałem do dwóch nawigacji Goclever NAVIO 505 i Goclever NAVIO 520, wgrać Automapę.
Więc wyciąłem znajdujący się na nawigacji folder Maps i skopiowałem folder "mobilenavigator" na komputer następnie skopiowałem gotową instalację automapy na urządzenia.
Na 505 wszystko poszło bez problemu.
Natomiast na 520 musiałem chyba zamiast wybrać kopiuj wybrać wytnij folder "mobilenavigator", gdyż po przekopiowaniu automapy, wyłączyłem i włączyłem urządzenie normalnie przyciskiem on/off i po włączeniu widzę tylko czarny ekran.
Urządzenie nie jest wykrywane na komputerze świeci się tylko zielona lampka po podłączeniu do komputera lampka zmienia kolor na czerwony i nie ma żadnej więcej reakcji.

Jak mogę uratować to urządzenie?
Proszę o wszelkie sugestie
Ostatnio zmieniony przez jacekp1313 2015-12-27, 11:22, w całości zmieniany 1 raz  

marek216 
GPS instruktor
serwis elektroniki

Wysłany: 2015-07-12, 22:35   

Powinna pomóc opcja wgrania ROM z karty - jeśli jest dostępny.

Serwis elektroniki: www.soft-serwis.eu
Części i narzędzia: www.sklep.soft-serwis.eu
Projektowanie urządzeń: www.fenikstech.pl
Ogłoszenia dla elektroników: www.elektronika.sprzedawaj.eu

Nie pomagam na PW/GG/e-mail !

gruby19
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2015-12-07, 20:40   GC Navio 520/530 - problem - przywrócenie stanu fabrycznego

Witajcie.
Tydzien temu kupiłem GC Nvaio 530. Tego samego dnia wgrałem AutoMape, ale okazało się, że nawigacja ma problem z ładowaniem i nie trzyma prądu - ładowarka samochodowa nie jest w stanie jej ładować bo się rozładowuje. Muszę zwrócić ją do sklepu w w ramach niezgodności towaru z umową, jednak przed tym chciałem usunąć pliki AutoMapy z pamięci urządzenia i tu pojawił się problem - pliki usunąłem ale MobileNavigator nie startuje. Pojawia się czarny ekran i muszę restartować urządzenie.
Wgrywam niby jakieś paczki dontpanic ale nic się nie zmienia. Technicznie model 530 jest tym samym co 520 więc podejrzewam, że lekarstwo dla obu będzie takie samo.

Moje pytanie brzmi czy znacie jakiś sposób, żeby przywrócić urzadzenie do stanu fabrycznego? Czy ewentualnie jakis posiadacz mógłby mi spakować paczka Mobilenavigator i wrzucić gdzieśw chmure ? bede bardzo wdzięczny...

Pozdrawiam,
Adam

___Olivia_ 
Maestro GPS

Pomogła: 175 razy
Wysłany: 2015-12-07, 21:14   

gruby19 napisał/a:
MobileNavigator nie startuje. Pojawia się czarny ekran
Brak pliku przypisania licencji do urządzenia.
gruby19 napisał/a:
Wgrywam niby jakieś paczki dontpanic ale nic się nie zmienia.
I nic tu nie poradzisz dopóki nie odzyskasz pliku licencyjnego.

gruby19
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2015-12-07, 21:18   

mam jakieś pozostałości z plików, które zostały na urządzeniu. Jak wygląda plik licencyjny? jakas konkretna nazwa/format ? czy to nie przypadkiem passport.txt ?

jestem_ktoś 
Maestro GPS

Wysłany: 2015-12-07, 21:24   

Licencje są w likach *.lix i *.lic
Ale licencja jest przypisana do urządzenia i cudzy program u Ciebie nie ruszy. Kopia pewnie jest na stronie GoClevera - ale dla osób, które zarejestrowały program.
Zobacz http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=17093

gruby19
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2015-12-07, 21:45   

No ale skoro posiadam orginalne urządzenie, na gwarancji to chyba mam możliwość przeprowadzenia rejestracji i odzyskania pliku?

___Olivia_ 
Maestro GPS

Wysłany: 2015-12-07, 21:49   

gruby19 napisał/a:
mam możliwość przeprowadzenia rejestracji i odzyskania pliku?
Jak uruchomisz program nawigacyjny, to tak. Do rejestracji potrzebujesz odpowiednie numery, które będą widocznie po uruchomieniu programu nawigacyjnego.

wojtek1234321
GPS instruktor

Wysłany: 2015-12-07, 21:56   

gruby19 napisał/a:
skoro posiadam orginalne urządzenie, na gwarancji to chyba mam możliwość przeprowadzenia rejestracji i odzyskania pliku

Tak, ale... aby zarejestrować (nie jestem całkowicie pewny) to chyba trzeba podać numer urządzenia i również odczytać numer w programie go go tam podać, a u ciebie program się nie uruchamia no i i koło się zamyka. Nie pamiętam jak rejestrowałem swoją ale właśnie był tam chyba jakiś numer w programie do odczytania na potrzeby rejestracji, nie wiem i już nie pamiętam bo zrezygnowałem dawno z Mireo z powodu braku aktualizacji map....

gruby19
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2015-12-07, 21:59   

a może próba reklamacji urządzenia z takiego powodu, że się nie uruchamia program nawigacyjny ? :)
bo na dobrą sprawe nie mam pojęcia czy kiedykolwiek się uruchamiał bo od razu posadziłem automape

___Olivia_ 
Maestro GPS

Wysłany: 2015-12-07, 22:06   

Zawsze można spróbować, każdy sposób jest dobry.

Odpowiedz do tematu