Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2015-08-05, 19:59
Problem z synchronizacją Modecom MX3 z komputerem
Autor Wiadomość
Beezqp
azymut

Wysłany: 2014-09-11, 00:15   Problem z synchronizacją Modecom MX3 z komputerem

Witam. Od dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem Modecom MX3 z wgraną od nowości AutoMapą. Euforia po przeczytaniu wszystkich bajerów AutoMapy dość szybko opadła, bo oczywiście rzeczywistość nie jest tak kolorowa jak wyobraźnia by chciała... Toteż mam trochę problemów i mam nadzieję że Państwo pomożecie.

Problem 1. Chciałem zaktualizować swoją AutoMapę do najnowszej wersji. Sęk w tym że nie mam karty pamięci a moje urządzenie ma wgraną mapę na wbudowaną pamięć. Wg strony automapy w takiej sytuacji można mapę zaktualizować poprzez ActiveSync. Tu jednak problem, bo po podłączeniu nawigacji do komputera ten się buntuje i jak na złość nie chce urządzenia zobaczyć, krzywiąc się że aktualizacja sterownika nie powiodła się. Zacząłem wertować sieć w poszukiwaniu sterownika do tego ustrojstwa ale nigdzie nie mogę znaleźć. Czy w ogóle są do tego sterowniki? A jeśli nie - jak inaczej mogę użyć ActiveSync? Dodam że mam Windowsa 7 i korzystam z Centrum Synchronizacji, ale w ogóle nie widać nawigacji.

Problem 2. Funkcja LiveTraffic. Nawigację sparowałem ze swoim telefonem przez BT (telefon to Samsung Galaxy Ace II). Mimo pomyślnego sparowania, funkcja LT nie chce działać (a przynajmniej nie daje objawów żeby działała). Historia komunikatów kończy się na "Błąd połączenia". Próbowałem dogrzebać się gdziekolwiek do ustawień Bluetooth i w nawigacji i w telefonie ale nigdzie nie mogę nic znaleźć o tym tajemniczym połączeniu DUN które iby gwarantuje wymianę transferu danych. Gdzie i jak mogę ustawić oba urządzenia tak żeby swobodnie wymieniały się danymi do LT? Jak w ogóle sprawdzić czy to możliwe?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

[ Dodano: 2014-09-11, 01:47 ]
OK, odrobina grzebania nie zaszkodzi, sam sobie częściowo odpowiem...

Co do mojego problemu nr 1 - zmieniłem w ustawieniach urządzenia by połączenie USB czytało jako "Pamięć masowa" a nie przez Active Sync. Tym samym komputer czyta nawigację jako pamięć zewnętrzną Flash i, jak się domyślam, mogę tu zainstalować nową wersję automapy zgodnie z instrukcją na stronie Automapy dla kart pamięći...

Co do problemu nr 2 to się doedukowałem i widzę, że smartfony Androidowe nie zezwalają na połączenie DUN i i o LiveDrive mogę na razie zapomnieć... Ale ponieważ to dla tej funkcji zdecydowałem się na nawigację z AutoMapą to nie zamierzam tego tak zostawić. Jaka jest najtańsza opcja do skorzystania z tej funkcji? Pewnie będę musiał kupić inny telefon + starter jakiejś sieci. Możecie coś polecić co na pewno działa a nie kosztuje zbyt wiele?

jacekp1313 
Maestro GPS
T700+NE

Wysłany: 2014-09-11, 06:08   

W kwestii formalnej - dyskusje o łaczeniu z telefonem proszę prowadzić we właściwych miejscach ("modecom mx2 mx3 - połączenie DUN" oraz "Modecom MX2 i MX3 - problemy ze sparowaniem z telefonem")
Programy nawigacyjne tez mają swój własny topic - ten (jak sam zatytułowałeś) jest o połączeniu z komputerem

gooliver
azymut

Wysłany: 2014-11-12, 19:46   Brak połączenia MX3 HD z komputerem

Próbuję połączyć nowego MX3 HD z komputerem Windows 7 i niestety wyskakuje błąd:
Nie rozpoznano urządzenia USB

W GPS próbuję opcji USB:
- Pamięć masowa
- MS ActiveSync

Próbuję połączyć GPS do komputera z włożoną kartą pamięci do GPSa i z wyjętą.

Niestety cały czas efektu brak.

Może ktoś pomóc?

___Olivia_ 
Maestro GPS

Pomogła: 183 razy
Wysłany: 2014-11-12, 19:56   

gooliver,
Wgraj na nowo Firmware :arrow: http://www.modecom.pl/fre...e_gps/produkty/ Kliknij na wsparcie, a problem zniknie.

Ps. Scaliłam z odpowiednim tematem, regulamin punkt 3.
Ostatnio zmieniony przez ___Olivia_ 2014-11-12, 20:10, w całości zmieniany 1 raz  

gooliver
azymut

Wysłany: 2014-11-12, 20:02   

Tylko jak wgrać Firmware jak nie widać GPSa w kompie?

___Olivia_ 
Maestro GPS

Wysłany: 2014-11-12, 20:05   

gooliver,
Do wgrywania Firmware nie trzeba komputera. Na tej stronie co podałam jest instrukcja wgrywania Firmware.

gooliver
azymut

Wysłany: 2014-11-12, 20:25   

Niestety zmiana Firmware nic nie dała.
Dodam, że Windows 7 jest w wersji 64 bit.

Może tego Modecoma nie da się przyłączyć do tego systemu?

___Olivia_ 
Maestro GPS

Wysłany: 2014-11-12, 20:28   

gooliver napisał/a:
Windows 7
Zainstaluj na PC program Mobile Device Center.

jestem_ktoś 
Maestro GPS

Wysłany: 2014-11-13, 06:47   

I jeszcze:
- inny kabel
- podepnij do kompa, a nie huba
- inne wejście USB (2.0, nie 3.0)
- wyłącz zaporę Windowsa i firewalla

Najemnik 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2015-10-25, 19:26   MX3 problem z lacznoscią w Win 8.1

Witam
Mam problem z polaczeniem sie przez USB z MX3. Jakis czas temu udalo sie polaczyc przez USB 2.0 zaraz przed pierwsza instalacja Automapy, lecz teraz wybierajac funkcje jako pamiec masowa lub jako synch.. uzywajac rowniez zainstalowanego programu Centrum sterowania urzedzen z Windows Mobile nie mam polaczenia. Chce zaisntalowac nowa wersje Automapy do pamieci Flash z powodu braku karty pamieci, ktora chyba bede musial nabyc.

[ Komentarz dodany przez: ___Olivia_: 2015-10-25, 19:37 ]
Scaliłam z odpowiednim tematem.
Regulamin punkt 3.

___Olivia_ 
Maestro GPS

Wysłany: 2015-10-25, 19:39   

Najemnik,
___Olivia_ napisał/a:
Wgraj na nowo Firmware
jestem_ktoś napisał/a:
- inny kabel