Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2015-12-02, 10:20
Becker z201 - programy nawigacyjne, nowe mapy
Autor Wiadomość
no_taki 
Maestro GPS

Wysłany: 2015-02-04, 13:28   

Po pierwsze - na wersji 8.3.1 nie uaktualnisz map .
Mapy do tej wersji nie sa już wydawane.

Masz więc dwa wyjscia
- odblokować i (o ile masz slot na kartę SD ) wgrac "testową" wersję iGO, która umożliwi systematycz ą aktualizaję map. Tu znow pojawia sie kwestia jakie karty obsluguje to urządzenie i czy chcesz mieć tylko Polske, czy calą Europę. Dla iGO z mapami całej Europy potrzebna jest karta 8 GB, na Polskę spokojnie wystarczy 2 GB. Co do możliwej wersji do wgrania - proponowałbym zacząć od 9.6.5 i dopiero - o ile bedą problemy z jej działaniem -wgrywać 8.3.4.

- wgrac iGO na urządzenie z Androidem , a Beckera lotem jaskółki skierować w stronę najbliższego kosza, bowiem jeżdżenie na mapach sprzed trzech lat lub starszych , przy obecnej dynamice zmian infrastuktury drogowej mija się z celem.

test1uci
azymut

Wysłany: 2015-02-04, 18:38   

Ten PDA ma 2GB pamięci ROM i obsługuje karty SD do 2GB (taką właśnie mam zamontowaną).
Na chwilę obecną wystarczy mi Polska, ale w przyszłości przydałaby się Europa. Oczywiście obecnie nie używam iGO ze względu na stare mapy właśnie. Na karcie mam natomiast "testową", w miarę nową AM. Ale wolałbym iGO, ponieważ korzystanie z AM na tym wyświetlaczu jest ciężkie, wielu informacji po prostu nie idzie rozczytać.
Dlaczego nie da się skorzystać z wolnej pamięci na urządzeniu przy wgrywaniu "testowej" iGO?

jestem_ktoś 
Maestro GPS

Wysłany: 2015-02-04, 18:45   

W iGO każdy kraj jest oddzielnym plikiem - możesz mieć na SDe tylko te państwa, które planujesz odwiedzić. 2GB wówczas wystarczy

szwagier22
guru

Wysłany: 2015-02-07, 14:07   

Cytat:
Ten PDA ma 2GB pamięci ROM i obsługuje karty SD do 2GB (taką właśnie mam zamontowaną).

A skąd ta pewność że obsługuje karty do 2GB? Bo taką akurat masz?
Nie tak dawno miałem model Z098, czyli trochę starszy i gorszy od twojego a z kartą 8GB nie było problemu.
Na wewnętrznej miałem Revo z wybranymi mapami, a na karcie Automapę EU i iGO 2.4 z mapami Here i TT.
Oczywiście zawsze najnowsze mapy. Śmiga to wszystko do dzisiaj chociaż podarowałem to zięciowi który nie ma żadnego pojęcia o tym co w środku jest. Jak przyjeżdża w odwiedziny to robię mu aktualizację map.
Beckery to bardzo dobre navi i nie zdarzyło mi się żeby coś na tym nie chodziło.

Irokez 
Navi Expert

Wysłany: 2015-02-10, 17:56   

Spokojnie pójdzie karta 8GB.
Mój staruszek 7827 taką 8GB SDHC obsługuje. Działa też na 7928, z101...
Nadal używam na dalsze wyjazdy ze względu na TMC oraz nie blokowanie komórki z Androidem.

Odpowiedz do tematu