Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Mapa w ktorej mozna pominac ulice i wpisac numer domu.
Autor Wiadomość
Emu89
azymut

Wysłany: 2012-06-20, 15:43   Mapa w ktorej mozna pominac ulice i wpisac numer domu.

Prosze o pomoc gdyz nie moge znalesc nic ciekawego posiadam navi goclever 500 mam problem jesli chce jechac w jakas wies w polsce pod dany numer domu moja auto mapa potrzebuje wczesniej wpisania ulicy lecz nie kazda wies je posiada moje pytanie jest takie czy jest jakas mapa ktora moge wgrac a zeby mnie na wies zawiozla pod nr domu bez wpisywania ulicy

jestem_ktoś 
Maestro GPS

Wysłany: 2012-06-20, 15:47   

Żadna MAPA takiej funkcji nie ma. Co innego programy nawigacyjne...
Ale w tych z reguły małe miejscowości nie mają numeracji domów (przynajmniej w znanych mi miasteczkach i wsiach)

Poza tym:
Cytat:
Polsce jest 908 miast:, liczba polskich wsi wynosi 43.007
A AM czy MM chwalą się, że mają pełna bazę adresową 6 tys, miejscowości

Daj jakiś przykład, to każdy porówna na swoim ulubionym programie
Ostatnio zmieniony przez jestem_ktoś 2012-06-20, 16:04, w całości zmieniany 1 raz  

___Olivia_ 
Maestro GPS

Pomogła: 183 razy
Wysłany: 2012-06-20, 15:50   

Emu89 napisał/a:
czy jest jakas mapa ktora moge wgrac a zeby mnie na wies zawiozla pod nr domu bez wpisywania ulicy

Nie ma takiej Mapy.
Jeśli chcesz , aby doprowadziła Cię pod sam dom we wsi to poszukaj tego domu i wskaż jako cel (jako punkt z mapy).

DonVitek 
młodszy inspektor GPS
DonVitek

Wysłany: 2012-06-20, 16:11   

hej. juz dawno sie nad tym zastanawialem ale w zadnym znanym mi programie nie ma takiej mozliwosci, a jezeli chodzi o automape to rzeczywiscie jezeli przegladasz wioske to mozna znalezc numeracje domow i wtedy ustawic jako cel. pol biedy jezeli wioska ma tylko jedna glowna ulice i wzdluz niej ustawione sa domy. ja mieszkam w takiej wiosce ze jest tylko nazwa wiochy i nr domu, a wiocha jest polozona na duzym obszaze i do tego nr nie sa nadane pokolei. jedynie listonosz wie gdzie jaki nr sie znajduje hahaha. pozdro

jestem_ktoś 
Maestro GPS

Wysłany: 2012-06-20, 16:16   

6 tys miejscowości z tzw. "pełnymi danymi adresowymi" z 400 tysięcy to tylko 7 procent kraju

zibi1953 
guru
stypendysta MON

Wysłany: 2012-06-26, 16:13   Re: Mapa w ktorej mozna pominac ulice i wpisac numer domu.

Emu89 napisał/a:
.... jest jakas mapa ktora moge wgrac a zeby mnie na wies zawiozla pod nr domu bez wpisywania ulicy

Ja to robię inaczej. Jeśli znam okolicę, gdzie znajduje się ta posesja, korzystam z programu GoogleEarth lub http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/. Ustalam współrzędne "celu", wprowadzam je do nawigacji i mam precyzyjnie wytyczoną trasę.

MagicOl
Waypoint

Wysłany: 2014-08-25, 14:02   

Od jakiegoś czasu mnie też trapił ten problem, jak znaleźć adres na wsi w AM:

"W przypadku kiedy mała miejscowość nie posiada nazw ulic, ale posiada numerację domów na mapie - wyszukiwanie adresu należy wykonać poprzez wprowadzenie nazwy miejscowości w pole "Ulica", np. Roszyce, Roszyce. W ten sposób odnajdziemy odpowiedni numer domu."

Trzeba powtórzyć nazwę miejscowości, którą szukamy w polu ulica. Potem będzie można wybrać numer domu jaki chcemy by nam znalazł.

Odpowiedz do tematu