My Navia Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum
Regulamin oraz opis zmian w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Hukkle
2010-07-17, 20:09
Lark 43.0 Czy ma ktoś dodatkowe złącze zasilania??
Autor Wiadomość
ruto2
Waypoint

Wysłany: 2009-01-24, 04:21   Lark 43.0 Czy ma ktoś dodatkowe złącze zasilania??

Kupiłem Larka 43.0 i niby wszystko ok....ale z boku gdzie wciska się kartę SD ma on dodatkowe wejście na zasilanie DC 5V ...a właściwie nie ma...jest zaślepka , no i ładowanie tylko za pomocą USB.Pytanie czy ma ktoś wersję z tym gniazdem?? Może jakieś fotki?? Jutro go rozbiorę i zobaczę czy da sie dorobić takie ustrojstwo....

[ Dodano: 2009-01-24, 19:50 ]
Witam ponownie , a więc tak rozebrałem tego larka i okazuje się ,że na płycie jest miejsce montażowe pod wejście zasilające (mało tego na obudowie jest wyraźne kółko w którym miejscu ma ono wystawać) .Nie byłbym sobą gdybym tego nie "spróbował" .Ładowarka od nokii w łapki , 2 kabelki i ......działa !!!!!!!, nie pozostaje nic jak tylko dokupić wejście montażowe DC 3,5 mm i zamontować , jak dorobię i będę miał chwilkę czasu to opiszę...

[ Dodano: 2009-02-06, 09:54 ]
No to koledzy stało się ... dorobiłem dodatkowe wejście DC do tego Larka, no i napiszę tak ... ładowanie od "zera" do 100% za pomocą ładowarki z noki 3100 (ten średni model ładowarki ) tylko 2,5 h . Proces ładowania identyczny jak na USB , dioda pali na pomarańczowo podczas ładowania , na zielono przy 100%- obojętnie czy navi jest na uśpieniu czy na Off. Bateria tak samo powoli rozładowuje się w stanie spoczynku, czyli na off , zresztą tak jak 90% tanich GPS na rynku ( w innych postach tak się wszyscy tym podniecają - a moim zdaniem te navi pobierają prąd w celu utrzymania zegara i innych pierdół na chodzie) . Nie napiszę ile trzyma bateria po takim ładowaniu jeśli jest włączona , bo nie miałem okazji sprawdzić ... Jak dam radę to umieszczę zdjecia...

[ Dodano: 2009-02-06, 20:16 ]
Oto obiecane fotki.

IMG_0423.JPG
Plik ściągnięto 101 raz(y) 131,37 KB

IMG_0420.JPG
Plik ściągnięto 97 raz(y) 168,94 KB

IMG_0414.JPG
Plik ściągnięto 78 raz(y) 190,84 KB

IMG_0411.JPG
PS .Widzę ,ze prowadzę monolog :)
Plik ściągnięto 106 raz(y) 190,75 KB

devil-80 
Waypoint

Wysłany: 2009-02-21, 13:43   

fajny opis a moze lepiej kupic redukcje z 12v na 230v i nie trzeba nic lutować i gwarancji tracić?

ruto2
Waypoint

Wysłany: 2009-02-22, 01:02   

Niby tak , kupiłem takie ustrojstwo na allegro (nawet 4 szt,dla znajomych - jedna padła -wymienili ) I faktycznie przez to coś Lark ładuje się dość szybko...tylko ma jedną wadę , wtyczka wchodzi od dołu - w domu to nie przeszkadza - ale w samochodzie ...ja lubię mieć nawi nisko ,prawie na desce, poza tym inne ładowarki na usb za bardzo nie dają rady i jeszcze jedno -trzeba pamiętać ,żeby do domu zabrać ładowarkę z samochodu - a ja jestem leniwy :)...natomiast ta od nokii po przeróbce wtyczki ładuje ją w 1.15-1.30 min .Teraz jeszcze przerobię ładowarkę samochodową (orginalną) dam zamiast Usb wtyczkę 3mm , i gra...Poza tym nikt chyba nie ma Larka 43.0 z wejściem do ładowania z boku i to na taki wtyk :) A co do gwarancji.... to jak kto woli....

greg1704 
Waypoint

Wysłany: 2014-06-25, 11:30   

Kolego ruto2 wstawiłbyś fotkę płyty gdzie dokładnie się wlutowałeś z zasilaniem.
Kolega ma urwane gniazdo USB w swoim 43.0 i ciężko tam się wlutować więc może z tej strony warto spróbować.

Odpowiedz do tematu