Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2016-01-02, 15:07
NavRoad LEEO ST - opinie
Autor Wiadomość
Cobi78
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2012-10-02, 18:05   NavRoad LEEO ST - opinie

Witam. Przymierzam się do wymiany szwankującej nawigacji i zastanawiam się nad tym modelem (7" z TV).
Czy macie jakieś doświadczenie z tą nawigacją? Jak działa AM, jak działa TV i wejście video (bo z tych funkcji mam zamiar korzystać - wejście video do kamerki cofania). Tylko zastanawiam się czy produkt warty uwagi.
I jeszcze jakość wyświetlacza - wiem że "odbija" światło, ale czy mocno to przeszkadza.
Będę wdzięczny za opinie

aug21
Waypoint

Wysłany: 2012-10-03, 21:23   

Kolego kupilem niedawno Leeo S ,urzadzenie warte swojej ceny.Urzadzenie dobrze wykonane,dobry procek,ladny desing ,wyswietlacz czytelny nawet na sloncu.Urzadzeni naprawde warte uwagi.

arekus 
azymut

Wysłany: 2012-10-18, 09:36   

Witam wszystkich,

Pozwolę sobie odświeżyć temat, gdyż jestem zainteresowany zakupem tego właśnie modelu nawigacji.

Problem w tym, że nie ma w necie obiektywnych opinii na temat tego urządzenia a jeśli juz jakieś są to bardzo mało i co gorsza są często sprzeczne ze sobą.
Jedni piszą, że produkt świetny, inni, że do niczego.
Jedni piszą, że wyświetlacz jasny, wyraźny w słoneczny dzień i dźwięk dobry a inni, że nic nie widać a dźwięk kiepski.
Wiem, że czasem (najczęściej to widać w necie) zdarzają się "internetowi trole", którym nigdy z niczym się nie dogodzi i zawsze będą na NIE (często pisząc opinie nie znając dobrze produktu).

Gdzie jednak jest prawda??
Jak sprawdza się same nawigowanie? (W teście Chip'a piszą, że dość słabo, biorąc pod uwagę tak szybki procesor...??)
Jak działa w nim telewizja cyfrowa? Dość dobrze, czy będziemy zmuszania podpinać antenę zewnętrzną?

Bardzo proszę o wypowiedzi osób znających się na tym temacie i/lub samych użytkowników Navroad Leeo ST.

Pozdrawiam

jacekp1313 
Maestro GPS
Navit.T700+NaviExpert

Wysłany: 2012-10-18, 09:54   

arekus napisał/a:
Jedni piszą, że wyświetlacz jasny, wyraźny w słoneczny dzień i dźwięk dobry a inni, że nic nie widać
W Modecomie MX2 było tak, że wypuszczono dwie wersje z różnymi wyświetlaczami - jedne był białe, drugie zaniebieszczone.
Może tu tez jest kilka odmian Leeo (ze zmianami nie ujętymi w żadnej dokumentacji)
Najlepiej przekonaj się na własne oczy w sklepie

arekus 
azymut

Wysłany: 2012-10-18, 10:33   

Hmm...
No przyznam, że jest to jakaś podpowiedź i pomysł, z tym, że urządzenie chcę kupić w necie z prostej przyczyny - cena. W takim wypadku trudno będzie to sprawdzić.
Można próbować w jakimś stacjonarnym sklepie obadać temat, ale nie zawsze muszę trafić, by był ten konkretny model a tym bardziej w kilku egzemplarzach, by można było porównać te wyświetlacze.

Może póki co niech piszą użytkownicy tego modelu jaki wyświetlacz mają - może to nas do czegoś doprowadzi.

Co jednak z dźwiękiem, łapaniem sygnału i samą telewizją? Jak to wszystko działa?
Tu już można chyba zdać się tylko na opinii samych użytkowników.

tikotka
Maestro GPS

Wysłany: 2012-10-18, 11:31   

Kiedyś miałem okazję instalować AutoMapę na karcie w Leeo (aktualizować konkretnie) i przy okazji chciałem sprawdzić działanie TV. Niestety na południu Krakowa (zaledwie kilkanaście kilometrów od potężnego nadajnika Chorągwica) nie było szans na oglądnięcie czegokolwiek w pomieszczeniu. Dopiero po wyjściu na zewnątrz i pokręceniu się po ogrodzie, udało się znaleźć takie miejsce, gdzie co nieco odbierał (próbowałem też w aucie - również zero odbioru). Oczywiście to subiektywne wrażenia - wiele zależy od ukształtowania terenu, zakłóceń itp.

arekus 
azymut

Wysłany: 2012-10-18, 14:13   

Tak właśnie myślałem, że w roli odbiornika naziemnej cyfrowej telewizji może być ciężko.
A Powiedzcie mi jedną rzecz. Istnieją tunery na USB do laptopów. Czy istnieje możliwość podpięcia takiego zestawu z dodatkową anteną pod np. Navroad Leeo S?
Czy navi musi być przystosowane do oglądania telewizji tak jak to w przypadku Leeo ST?

jestem_ktoś 
Maestro GPS

Wysłany: 2012-10-18, 14:42   

90% nawi ma "martwe" USB - czyli nie jest w stanie wczytać żadnego sygnału (obojętnie TV mysz czy na BT).
Ale były próby z OTG (na przykład http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=8025 ; więcej - wpisz w Google site:my-navia.pl OTG )

tikotka
Maestro GPS

Wysłany: 2012-10-18, 15:06   

Jak wspomniał Przedmówca, konieczne jest po pierwsze uaktywnienie funkcji OTG Host w nawigacji (mają ją wszystkie Atlasy III i część Atlasów V), ale co gorsze trzeba by jeszcze znaleźć dongla TV ze sterownikami pod Win CE (prawie niemożliwe). Znacznie łatwiej było by dorobić do nawigacji wejście antenowe (oczywiście tracisz gwarancję), albo spróbować anteny indukcyjnej (cały zestaw, czyli duża antena ze wzmacniaczem, a na jej wyjściu dajesz odpowiednio dopasowaną pętlę indukcyjną (cewkę), którą następnie przyklejasz do obudowy Leeo np. taśmą klejącą.

arekus 
azymut

Wysłany: 2012-10-19, 12:19   

OK wielkie dzięki za wyjaśnienia, co do możliwości podpinania tunera do zwykłego navi.

Jestem naprawdę bardzo ciekawy jak ma się sprawa z tym wyświetlaczem i dźwiękiem?

Wyczytałem w teście na pcworld, że dźwięk jest cichy i zniekształcony. Był to test Navroad Leeo więc ciekawe jak to jest w przypadku modelu ST?

Jeśli jest tu jakiś posiadacz w/w nawigacji, prosimy o wszelkie spostrzeżenia i sugestie.

Yani
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2012-11-14, 13:35   

Właśnie testuje i poznaje NavRoad Leeo ST, tak w skrócie... wyświetlacz trochę lustrzany ale widoczny , GPS i procek ten sam co w VIVO Plus, odbiór TV cyfrowej zaje.... fajny, miniaturka HD (no cóż tylko 7 cali) oczywiście jak znajdzie sygnał , na zachodzie nawet w czasie jazdy można oglądać ..oczywiście pasażer ;-) , w Polsce też ale sygnały słabsze. Poprzednio miałem analoga gdy był słaby sygnał śnieżył ale coś tam było widać , przy cyfrówce musi być dobry sygnał, gdy szyba w aucie metalizowana zapomnieć o oglądaniu TV . Praktyczny uchwyt aktywny i w końcu solidny , w VIVO rozpadł się . Kamerka cofania działa obraz ..gówniany ale to wina kamery :-( . Nadajnik FM działa gorzej niż w VIVO, za to internet poprzez blutucha lepiej chodzi. Tylko te gniazda ..gupie. do anteny zewnętrznej TV (MCX..) do dziś nie mogę znaleźć odpowiedniej wtyczki, słuchawkowe 2,5 milimetra . No na tyle jak by coś to pytać :-)

brunok
azymut

Wysłany: 2014-05-05, 22:09   NavRoad LEEO ST - opinie

Leeo ST mam od roku ,na początku a AM 6.13 potem 6.14,aktualnie 6.15 i nie zauważyłem zwiech i zacięć. Gniazdo do anteny musi być MMCX i to przedłużone bo zwykłe jest za krótkie.Co do odbioru TV to na zachodzie odbiera bo nadajniki mają większą moc nadawczą a nasze są za słabe by można je odbierać,próbowałem podłączyć antene domową przez przejściówkę i odbiera wszystkie programy, natomiast próbowałem cztery różne anteny samochodowe zachwalane jako nailepsze z dużym zyskiem i co nic ,sygnał na poziomie 13-18 procent gdzie na domowej miałem 70-85%. Dopóki mocy nadajników nie zwiększą nici z tv.Na jakimś forum kierowca ciężarówki opisywał że podłącza przez przejściówkę zwykłą siatkową antenę na postoju i dobrze odbiera ja nie mam miejsca na takową. Poprzednio próbowałem goclavera 7" ale moja metalizowana szyba nie pozwalała na łapanie sygnału a Leeo łapie i dotychczas go nie traci.Ja jestem zadowolony mimo wysokiej ceny

zielony9999
azymut

Wysłany: 2014-06-12, 22:14   

Witam, mam zamiar kupić jakąś nawigację dla ojca na urodziny w miarę dużą na Automapie . Wybór padł na Navroad LEEO S6. Czy zawiesza się ona na AM, jak inne nawigacje NV np Vivo S? Wyczytałem, że ma cichy głośnik, można jakoś temu zaradzić?Ewentualnie jakie inne nawigacje kompatybilne z Automapą polecacie?(6-7 cali). Z góry dzięki.

Odpowiedz do tematu