Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2016-01-02, 14:47
Vivo S - Jaki proces odpowiada za hibernację urządzenia!
Autor Wiadomość
meehoo 
Waypoint

Wysłany: 2014-04-18, 08:38   Vivo S - Jaki proces odpowiada za hibernację urządzenia!

Korzystam już rok z Vivo S i jestem BARDZO zadowolony z urządzenia. Mam swoje menu, podpiąłem kamerkę, zamontowałem na stałe w aucie i sprzęt spisuje się wyśmienicie - spokojnie nadaje się do zabudowy, gdyż wszystkie procesy działają tak jak w stacjach multimedialnych montowanych do aut - nie trzeba używać żadnych przycisków z obudowy do jego prawidłowej pracy.

Mój problem od pewnego czasu polega na czymś innym. Gdy wyłączam silnik, muszę czekać ze 3/5s. na uruchomienie procesu, w którym mogę wybrać czy urządzenie hibernować, czy wyłączyć, czy działać na baterii. Jest to super opcja - ale za długo się włącza. Do tej pory korzystałem z przycisku, który sam zrobiłem i po kliknięciu w logo auta, włączał się program "off.exe" i urządzenie się wyłączało. Ostatnio jednak dokupiłem do urządzenia kartę 32gb i słucham trochę muzyki, przez transmiter, a tu wiadomo, że jeśli będę wyłączał navi przez "hard reset" - off.exe to po odpaleniu auta, muzyka już nie będzie grać od momentu, w którym ucichła... no i tu pojawia się moje pytanie...

Czy można gdzieś podejrzeć, jaki program/proces uruchamia naciśnięcie przycisku Power na obudowie oraz kiedy odłączę zasilanie nawigacji ? Chciałbym pod logo auta podpiąć w tym układzie nie program "off.exe" tylko ten mały programik, w którym mogę zadecydować czy navi wyłączyć/hibernować/czy wrócić do menu. Nie wiem gdzie tego szukać, czy w rejestrach, czy w plikach windows'a... nie wiem, bo mam wrażenie że całą navi obadałem już pod tym kątem. Może ktoś umiałby pomóc, bądź zna podobny program jak "off.exe" tylko dotyczący hibernacji urządzenia a nie wyłączania.

bixmixer 
Waypoint

Wysłany: 2014-05-28, 01:56   

Witam
meehoo Widziałem różne wersje programu "off.exe" lub ten sam program różnie zachowywał się w różnej nawigacji. Może użyj "Suspend.exe" lub sprawdź programy z TEJ PACZKI .
Pozdrawiam

meehoo 
Waypoint

Wysłany: 2014-05-28, 08:28   

bixmixer... dzięki za odpowiedź i podpowiedź. Jak będę przy aucie to to sprawdzę, bo zauważyłem w paczce, że jest tutaj trochę tych programów. Super. Wiesz, ja odnalazłem ten domyślny proces w plikach windowsa i jest to "powerkey.exe", ale on bardzo dziwnie działa. Gdy odpalam program, odpala się soft taki sam jak przy wyłączaniu navi "20sek. do końca, oraz przyciski power/zawieś/wyjdź" ... i póki co zacząłem sobie radzić tak, że wciskam "zawieś" jednak nawigacja wraca mi do normalnego działania (normalnie powinien zawiesić ją)... ALE. Teraz w momencie kiedy odetnę jej zasilanie, to nie pyta już czy hibernować urządzenie, tylko od razu je hibernuje. Nie jest najgorzej bo już nie muszę czekać 5 sekund po zgaszeniu silnika, aż mi się zapalą możliwości wyboru. Problem tylko w tym, jak w czasie jazdy nie pacnę mu tego "magicznego" wyłącznika, to z kolei po wyłączeniu silnika przeleci mu 20sekund i tak zostanie do momentu aż wyczerpie baterie :) Masakra jednym słowem, bo i tak muszę klikać za każdym razem po odpaleniu auta (i teraz koniecznie musi mieć wtedy zasilanie) w "wyłączanie urządzenia".. Ehh ciężkie to trochę do wytłumaczenia bo ja mam swoje menu, które sam zrobiłem pod auto ale mam nadzieję, że twoja paczuszka zadziała. Jeszcze raz piękne dzięki i dam znać jak coś wymyślę.

[ Dodano: 2014-05-28, 17:44 ]
Kurcze już się cieszyłem... wszystkie te pliki działają u mnie na navi, ale niestety suspend.exe po prostu wyłącza urządzenie. Gdy podłączam z powrotem zasilanie, to niestety navi odpala się od nowa. Ciekawe bo odpalił mi się nawet ten soft z Becker'a, ale tam jest tylko wyjdź, reset i wyłącz. Może są jeszcze jakieś programiki, które mógłbym spróbować?

Odpowiedz do tematu