My Navia Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum
Regulamin oraz opis zmian w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego warto aktualizować GPS tylko z pewnych źródeł
Autor Wiadomość
gsmphone 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2013-07-10, 06:40   Dlaczego warto aktualizować GPS tylko z pewnych źródeł

Filmik przedstawiający co się stanie gdy pobierzemy POI gdziekolwiek z sieci i wgramy do nawigacji GPS. Trochę prawdy w tym jest.

http://www.youtube.com/watch?v=rpcMJGyoeD4

Film trochę długi ale warto zobaczyć co by się stało gdybyśmy jechali zza granicę i chcieli zatankować LPG bo by się nam paliwo właśnie kończyło.

parzydlo 
azymut

Wysłany: 2014-04-15, 10:33   

Też raz mi się zdarzyło, ze ściągnąłem aktualizację GPS z jakiegoś zupełnie nieznanego źródła i jak pojechałem do Czech, jakieś 50 km za polsko-czeską granica, gdy chciałem zatrzymać się by zatankować, okazało się, że amapa jest nieaktualna, zamiast POI którym miała być stacja był tylko McDonalds. Także uważajcie!

bugibu 
GPS instruktor

Wysłany: 2014-04-15, 17:00   

To zwykla reklama serwisu poipoint, ktory niczym specjalnym sie nie wyroznia,
rozprowadzana przez uzytkownika powiazanego z tym serwisem.
Udowadnianie ze jakis POI nie istnieje, ze jest tam tylko szczere pole, za pomoca starych, najczesciej kilkuletnich zdjec z googlemaps to tez srednio udany pomysl.

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2014-04-15, 17:26   

Bez przesady.
Podstawowe dla kierowcy POI typu stacje benzynowe , parkingi etc.. nie są rozbierane co pół roku i przestawiane w inne miejsce, więc komplety POI dostarczane przez producenta oprogramowania/map w tej kwestii sa moim zdaniem zupełnie wystarczające.
A jesli kierowcy zabraknie LPG może spokojnie te 20 km przejechac na benzynie.
Nie mowiąc o tym, że ciut dziwny to kierowca, który szuka stacji, gdy jedzie już na oparach.

bugibu 
GPS instruktor

Wysłany: 2014-04-15, 18:21   

no_taki napisał/a:
Podstawowe dla kierowcy POI typu stacje benzynowe , parkingi etc.. nie są rozbierane co pół roku i przestawiane w inne miejsce

Raczej chodzilo mi o to, że na zdjeciach GM nie znajdzie sie wiekszosci nowych POI, powstalych rok czy dwa lata temu, wiec udowadnianie jak na filmiku z pierwszego postu, ze jakis POI nie istnieje, bo na zdjeciach GM rosnie tam tylko trawa, jest nic nie warte.

Hukkle
Maestro GPS
Akira512

Wysłany: 2014-04-17, 21:57   

no_taki napisał/a:
Podstawowe dla kierowcy POI typu stacje benzynowe , parkingi etc.. nie są rozbierane co pół roku

Kto wie, od przyszłego roku może zniknąć kilkaset stacji benzynowych - http://nafta.wnp.pl/z-ryn...2477_1_0_0.html
Z drugiej strony, w moim miasteczku jest ich dwanaście. Większość w byłych PRL-owskich zakładach pracy. gdzie mieli własne zbiorniki.

no_taki
Maestro GPS

Wysłany: 2014-04-18, 19:31   

W kwestii nowych POI...
To, że nasza navi ich nie "widzi" to żaden problem. Naprawde w kraju stacji nie brakuje , sa dosłownie co kilka - kilkanascie km, więc te zawarte w paczkach dostarczanych wraz z mapami sa - w moim odczuciu - całkowicie wystarczajace.
Problemem sa nieodpowiedzialnie wstawiane i nie zweryfikowane poi, wrzucane na serwisy nie weryfikujące danych . Pół biedy jesli to powiedzmy parking, restauracja.. ale jesli to puntk medyczny ( a tych poi szukamy, gdy czasem wazna jest każda minuta ) to POI-widmo może być na miare zycia lub śmierci.
Dlatego wolę może i niepełny komplet, ale zweryfikowany i godny zaufania,

gsmphone 
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2014-04-19, 17:43   

bugibu napisał/a:
To zwykla reklama serwisu poipoint, ktory niczym specjalnym sie nie wyroznia,
rozprowadzana przez uzytkownika powiazanego z tym serwisem.
Udowadnianie ze jakis POI nie istnieje, ze jest tam tylko szczere pole, za pomoca starych, najczesciej kilkuletnich zdjec z googlemaps to tez srednio udany pomysl.

Nie miałem zamiaru reklamować poipoint tylko chciałem uświadomić ludzi(dobrze napisał to użytkownik powyżej tego postu - "no_taki").

Z własnego dochodzenia które zrobiłem przed chwilą podaje przykład z różnych stron losowe POI(nie będę wymieniać użytkowników).

Chomikuj- użytkownik nr 1(na przykładzie stacji benzynowych w Chorwacji):
44.938891 15.170352
45.038066 14.908615

Chomikuj- użytkownik nr 2(na przykładzie Radary_Semafory w Słowacji):
48.756811 19.160235
48.734569 19.134915
49.240102 18.593023

PEB(na przykładzie fotoradarów stacjonarnych w EU) - jeden z cenionych użytkowników dodaje POI od dawna z tymi samymi błędami a ludzie i tak to pobierają:
50.523190 15.245290
48.863130 17.147090

MY-NAVIA(niestety tutaj nie którzy użytkownicy również się nie spisali)(na przykładzie stacji LPG w EU):
51.084156 17.023934

Każdy z tych punktów można sprawdzić poprzez StreetView.

Dlatego wolę pobierać z konkretnego źródła POI. Po za tym zauważyłem np że firmy takie jak KFC, PEPCO, NORDGLASS, BZWBK i wiele innych na swoich stronach również mają dużo błędów jeżeli chodzi o dokładną lokalizacje... np:
http://kfc.pl/kfc-libertow-lukoil/
http://www.pepco.pl/sklepy - np Myszków lub Góra

Czyli ewidentnie podali adresy i uwierzyli że Google idealnie dopasuje im lokalizacje.

Odpowiedz do tematu