Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z folią naklejoną na larka
Autor Wiadomość
maba
azymut

Wysłany: 2014-02-19, 01:24   Problem z folią naklejoną na larka

Kupiłem nie dawno tą motocyklową nawigację. Pomyślałem że warto zainwestować w folię na ekranik, gdyż jeździ się w różnych warunkach a piasek niestety rysuje ekranik. I jest problem. Po naklejeniu folii ekran wcale nie reaguje, a zdjąć tej folii nie mogę bo jest pod tą ramkę włożoną. Co mam robić? Gdy go rozbiorę to tę ramkę od ekranu zdejmę? czy jest przyklejona do ramki? czy lepiej pod kran wrzucić i folia się odklei? Proszę o pomysły bo sam nie wiem co robić lark niestety na gwarancji ;/

jestem_ktoś 
Maestro GPS

Wysłany: 2014-02-19, 07:22   

maba napisał/a:
Po naklejeniu folii ekran wcale nie reaguje, a zdjąć tej folii nie mogę bo jest pod tą ramkę włożoną
A jak ja włożyłeś pod ramkę przy naklejaniu?
Jaką folię kupiłeś - na pewno na ekrany oporowe, czy może na pojemnościowe?

maba
azymut

Wysłany: 2014-02-19, 10:08   

folia marki camgloss ,,LCD protective Film 3,5" Milimetr była za duża folia to wepchnąłem ją tak że środek folii na środku ekranu zgiąłem, żeby weszła pod ramką. Całe szczęście w nieszczęściu calutka folia nie weszła pod ramkę, został jeszcze 1cm i ten kawałek jest przeklejony do ramki 1mm wysokości. Czy warto szpilką się bawić i wyciągać? czy bezpieczniej rozkręcić? Myślę że gdzieś ten opór ten ekranik przez tą folie ma bo jak uruchamiam to pika głosem raz ekran,

maba
azymut

Wysłany: 2014-02-19, 21:12   jak rozkręcić larka

wyjałem na wierzku te gumowe zabezpieczenia , o dziwo po wyjęciu nadal siedzą drugie gumowe kuleczki, tym razem głębiej. Czym je wyjąć? śrubokrętem nie da się łatwo a nie chce zniszczyć

Dobra zrobiłem i wyjąłem folię. Gdyby miał ktoś brak pomysłu przez chwilę jak ja to najlepsze rozwiązanie domowe to pilnik do paznokci;) Ma nie ostry czubek i na dodatek bardzo płaski metal. Druga sprawa trochę się na rozkręcałem jak na takie małe urządzonko troszkę śrubek jest. Na dodatek mam złe wspomnienia szczególnie po ruskich radyjek że niestety jak otworzymy obudowę to są kabelki które łączą drugą obudowę.

Odpowiedz do tematu