Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2013-05-08, 11:48
Jaka nawigacja z duza iloscia drog lesnych i polnych
Autor Wiadomość
kubuswujo
Waypoint

Wysłany: 2013-05-08, 11:39   Jaka nawigacja z duza iloscia drog lesnych i polnych

Czesc!

Pracuje w Niemczech dokladnie Okolice Frankfurtu (am Main) i Koblenz (Koblencja).
I duzo jezdze po lasach drogami lesnymi (polnymi mniej).
Gdzie musze zapamietywac jak dojechac do danych pól w lesie.

Obecnie uzywam TomTomXL i AutoMapy XL Na Europe. TomTom ma zdecydowanie wiecej drog lesnych niz AutoMapa, ale niestety nie ma wszystkich.

1. Jakie inne programy Nawigacyjne byscie polecili z duza iloscia drog lesnych.?

2. Albo jakies programy do zapisywania sladu GPS i pozniej mozliowsc, prowadzenia po sladzie GPS. (w Automapie mi nie odpowieda jakos)

Mam na mysli nawigacje samochodowa, nie do komputera.
Ale jesli byly by jakies ciekawe programy pod Windows 7 pomysle nad zakupem malego Notebooka pod GPS.

pozdrawiam
Kuba

jacekp1313 
Maestro GPS
Navit.T700+NaviExpert

Wysłany: 2013-05-08, 12:04   

Drogi leśne to raczej OziExplorer + mapa własnej roboty - ale ten program raczej do nawigacji pieszej.
Chyba najlepsze będzie Primo z mapami od Emapy lub Navteq (TeleAtlas ma ubogą częśc poza drogami).
O śladach możesz więcej przeczytać tu: http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=25506

Na Windowsa praktycznie tylko AM (reszta to albo starocie, albo działają na emulatorach WinCE i strasznie mulą)

P.S. Przeniosłem z działu "Jaka nawigacja? Co wybrać?" - sprawa dotyczy programu nawigacyjnego, nie urządzenia

kubuswujo
Waypoint

Wysłany: 2013-05-08, 17:05   

Tak zauważyłem, ze od razu został przeniesiony.
Sam nie wiedziałem czy tam może być. Dzięki

Piesza to raczej nie bardzo bo jeżdżę samochodem, po lasach i muszę przejeżdżać miedzy polami czasem robie 200 km miedzy polami dziennie (pola sa od 1km do 15km-20km) od siebie.

Na robienie wlasnych map nie mam czasu bo nigdy nie wiem jakim drogami bede jechac, jakie pokaze mi leśnik. i zapisuje punkt GPS gdz konczy sie droga a dalej na pamiec albo zapisuje w natatniku typu (duze drzewo w prawo, lesniczowka prosto itp. itd.)
tylko nieraz pokazuje nawet 15-20 pol za jednym razem i moze sie to troche pokrecic.

Mowisz o IGO Primo tak? sprubuje moze akurat bedzie lepsze.
a jakies inne propozycje czy IGO bedzie najlepsze?

Myslalem zawsze ze na Windows bedzie wiecej programow do GPS.
A cos tylko do zapisu sladu na mapie na windows? i prowadzenia po nim? hmnn dziwne ;/

Arturek 
guru

Wysłany: 2013-05-18, 14:48   

jacekp1313 napisał/a:
[...]
Chyba najlepsze będzie Primo z mapami od Emapy lub Navteq (TeleAtlas ma ubogą częśc poza drogami).[...]

Witam

Coś mi się nie zgadza!
Kolega pytał o mapy Niemiec, a firma Emapa jest autorem tylko map Polski!

Firma Emapa sprzedaje poza mapami, swój program nawigacyjny ALE jeśli wybierzemy wersję z mapami Europy, to cała Europa (także Polska) jest od firmy Teleatlas.

Śmiem twierdzić, że w temacie map Niemiec, mamy dwóch dostawców map
- Navteq
- TomTom (dawniej Teleatlas)

Inne firmy, do swoich programów nawigacyjnych kupują mapy od jedengo z tych dostawców

Mapy Europy w AutoMapie, pochodzą od firmy Navteq

pozdrawiam
Arturek

kaszana
Waypoint

Wysłany: 2013-05-18, 16:35   

To, co potrzebujesz to bardziej map Topo
Polskie to Kamap ale chyba niema map na Niemcy
U ciebie to Garmin, Twonav i Medion
Ostatni wypuścił na rynek MEDION S3867 Outdoor Navi

keeczmi 
Waypoint
Małestro GPS

Wysłany: 2013-05-18, 22:39   

Jest jeszcze OpenStreetMap. Możesz sprawdzić jakie jest pokrycie w danym terenie na stronce. I jeśli jest ok to użyć np programu MapFactor (WinCe, Windows, Android), 7ways (Android, iOS, Windows, WinCe i jeszcze kilka innych platform). Tak samo bardzo prosto jeśli zapiszesz ślad sam możesz dodać drogi leśne do OSM.

Odpowiedz do tematu