Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
ALGA AS-5034R HD BT DUN
Autor Wiadomość
varth 
Navi Expert
Radek

Wysłany: 2012-03-22, 15:57   ALGA AS-5034R HD BT DUN

Dzięki uprzejmości pana Wojtka z Alga-Shop.pl miałem okazję przetestować nawigację AS-5034. Oto garść informacji o tym ciekawym urządzeniu.
Opis techniczny i zdjęcia
W standardowym pudełku Algi-Shop znajdujemy urządzenie, uchwyt na szybę (umocowany na nim jest rysik), dwie ładowarki - samochodową i sieciową, kabelek miniUSB - USB do połączenia z komputerem oraz książeczkową instrukcję obsługi w języku angielskim.
Akcesoria
Ramię uchwytu ma dwa przeguby - do regulacji góra / dół i kulowy blokowany pokrętłem. Uchwyt ma zaczepy w systemie HR więc nie ma problemu z zastosowaniem innego ramienia z takimi zaczepami.
Ładowarka samochodowa ma wydajność (według naklejek) 1,5A a sieciowa 2A. Obie ładowarki zakończone są wtyczkami miniUSB.
Nawigator
Urządzenie ma obudowę z czarnego, matowego plastyku przypominającego taki jaki zastosowano w urządzeniach Wayteq'a. Też widać na niej ślady palców :-P
Pięciocalowy ekran o rozdzielczości 800x480 pikseli otoczony jest czarną błyszczącą ramką i tworzy jedną płaszczyznę z obudową.
Z lewej strony mamy (od góry) gniazdko słuchawkowe 3,5mm, slot miniSD na kartę z oprogramowaniem nawigacyjnym, gniazdko 2,5mm oznaczone AV-IN (zewnętrzna kamerka?) i gniazdko miniUSB do ładowania i komunikacji z komputerem. Dół mieści zaczepy do uchwytu. Prawa strona jest pusta. U góry mamy z lewej strony 2 przyciski - uruchamiania urządzenia i włączania kamerki a z prawej strony drugi slot na kartę miniSD obsługiwaną przez kamerę.
Tył urządzenia mieści kratkę głośnika, otwór do resetowania nawigacji i obiektyw kamery, który minimalnie wystaje ponad powierzchnię nawigacji.

Po uruchomieniu widzimy splashscreen Alga-Shop a po chwili standardowe menu nawigatorów opartych o chipset Mediatek rozszerzone o dwie ikonki "Track record" do uruchomienia kamery i "Track rec. settings" do jej ustawienia.

Nawigacja działa jak każda na Mediateku - Primo 2.0 bezproblemowo i szybko łapie sygnał, podczas pracy nie ma jakiś dziwnych zacinek (używam Primo w full opcji - budynki, znaki drogowe itd...). Znając życie pewnie przycinało by się po włączeniu TMC Online ale nie mogłem tego sprawdzić bo do testów otrzymałem urządzenie przedprodukcyjne, które nie miało DUN a bluetooth działał wyłącznie jako zestaw głośnomówiący.
W każdym razie TMC działało gdy połączyłem nawigację przez ActiveSync z komputerem.

Kamerkę która nagrywa to co dzieje się przed pojazdem można włączyć z menu urządzenia albo przyciskiem na obudowie. Można nią nagrywać w formacie AVI lub robić zdjęcia (JPG). Nie jest to jakość HD ale wystarcza by zabawić się w "Uwaga! Pirat!" :mrgreen:
Szkoda, że nie nagrywanie nie uruchamia się od razu po podaniu zewnętrznego zasilania - trzeba pamiętać by robić to ręcznie. Możliwe, że egzemplarze seryjne mają to poprawione. Nie dałem rady sprawdzić też czy nagrywa w pętli (najstarsze nagrania są kasowane), gdyż używałem karty 8GB i nie zapełniłem jej :-)
Ważne jest by sprawdzić czy obiektyw kamerki jest osadzony centralnie w okienku - u mnie był minimalnie przesunięty i z prawej strony był cień z obudowy.
Podsumowanie
DUN, transmiter FM, zestaw głośnomówiący a przede wszystkim kamerka sprawiają, że sprzęt jest ciekawy i godny polecenia.

zibi1953 
guru
stypendysta MON

Wysłany: 2012-03-22, 17:55   

Czy faktycznie ma tak małą pamięć wbudowaną (Flash)? W specyfikacji jest napisane, że tylko 128 MB - tyleż samo co RAM-u. No chyba, że to jakaś pomyłka w opisie.
Czyżby dlatego, że ma możliwość korzystania z dwóch kart pamięci?

jacekp1313 
Maestro GPS
Navit.T700+NaviExpert

Wysłany: 2012-03-22, 17:58   

Próbowałeś podłączać zewnętrzny TMC?

Jeśli nie, to pytanie do Alga-shop: czy macie w ofercie współpracujący odbiornik?

varth 
Navi Expert
Radek

Wysłany: 2012-03-22, 18:53   

zibi1953, rzeczywiście ma tak mało pamięci i do pracy potrzebuje karty miniSD. Druga karta służy wyłącznie do zapisu nagrań z kamery.
jacekp1313, nie posiadam zewnętrznego TMC i nie miałem jak sprawdzić. Ale ta Alga pracuje na MediaTeku tak jak AS-7009 a na tamtej zewnętrzne TMC Royalteka nie działało.

zibi1953 
guru
stypendysta MON

Wysłany: 2012-03-22, 19:45   

Czyli mój WayteQ x960 jest bardziej praktyczny. Kamerki wbudowanej nie potrzebuję, bo mam na szybie rejestrator wideo w rozdzielczości HD :-)
Karta kartą, a pamięć wbudowana mogłaby być zdecydowanie większa. :-D

Odpowiedz do tematu