Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Instalcja na karcie czy w pamieci .
Autor Wiadomość
zbyszek460 
Waypoint

Wysłany: 2012-01-12, 10:13   Instalcja na karcie czy w pamieci .

Witam , czy ma znaczenie gdzie jest zainstalowany program np. AutoMapa , w pamieci urzadzenia czy na karcie , czy jest roznica w szybkosci dzialania ? mam na mysli mio .

jacekp1313 
Maestro GPS
NavitelT700+NaviExpe

Wysłany: 2012-01-12, 10:16   

Zobacz tez wątek "Czy na szybszej karcie pamieci AM bedzie dzialac lepiej?"

Ja nie zauważyłem żadnej różnicy - a testowałem Navie Nv35, GoClevera 4330a oraz Mio M500 (zakładam, że karta jest markowa, a nie NONAME czy wietnamska podróbka, urządzenie wspierane przez AM a instalacja przeprowadzona prawidłowo). Często w przypadku małej pamięci urządzenia wgrywa sie program do nawigacji, a mapa jest na karcie
A na niektórych urządzeniach instalacja w pamięci jest wręcz niemożliwa: http://www.my-navia.pl/vi...=asc&start=1695

No i instalacja na SD przez czytnik jest prostsza i nie powoduje komplikacji (typu uszkadzanie pliku podczas transferu)

Z drugiej strony - teoretyczna różnica jest. Zarówno odczyt, jak i transfer danych z pamięci wewnętrznej jest szybszy, niż z SD - ale to raczej zauważy się przy filmach ( to nie konwertowanych na rozdzielczość urządzenia) niz przy programie nawigacyjnym.

Poczekaj jeszcze na opinie innych - bo mi nie przeszkadza wyświetlanie w tempie 2FPS (bo nie patrzę na ekran, tylko na drogę)

Ostatnio zmieniony przez jacekp1313 2012-01-12, 10:44, w całości zmieniany 1 raz  

zbyszek460 
Waypoint

Wysłany: 2012-01-12, 10:16   

jacekp1313 dzięki

Odpowiedz do tematu