Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
korzystanie z dróg płatnych osobno dla każdego kraju
Autor Wiadomość
xaliemorph 
młodszy inspektor GPS
xaliemorph

Wysłany: 2011-08-19, 12:28   korzystanie z dróg płatnych osobno dla każdego kraju

Czy jest taki program nawigacyjny w którym przy wytyczaniu trasy moglibyśmy zdecydować w którym kraju chcemy korzystać z dróg płatnych a w którym nie? Dlaczego pytanie? Bo programy nawigacyjne zawsze traktują te sytuację zbiorczo traktując ustawienie z dróg płatnych dla wszystkich krajów mijanych po drodze. A co np. gdy chcę wytyczyć trasę do Chorwacji ale nie chcę akurat w Słowenii korzystać z dróg płatnych (winiety) ???

Wiem że można się męczyć punktami pośrednimi i tak robię ale to nie jest dobre wyjście gdyż sam w zasadzie wytyczam trasę przez co równie dobrze mogę pojechać wg. mapy, po co mi wtedy nawigacja GPS?

BladeX 
Maestro GPS
Kamil

Wysłany: 2011-08-19, 14:10   

xaliemrph, nie ma. Nie widziałem.

Edgar
Navi Expert

Wysłany: 2011-08-19, 19:31   

xaliemorph napisał/a:
ale nie chcę akurat w Słowenii korzystać z dróg płatnych (winiety) ???

Witam nie musisz

jacekp1313 
Maestro GPS
Navit.T700+NaviExpert

Wysłany: 2011-08-19, 19:32   

Super! Jaki to program? W innych krajach tez tak jest (na przykład u nas)?

Edgar
Navi Expert

Wysłany: 2011-08-19, 19:49   

W PL też MN-7.7.5, cały czas faza testów
Dodać mogę że program ten świetnie działa z MX2

Mirkok 
Navi Expert

Wysłany: 2011-08-24, 22:40   

Edgar napisał/a:
xaliemorph napisał/a:
ale nie chcę akurat w Słowenii korzystać z dróg płatnych (winiety) ???

Witam nie musisz (...)

Witam.
mam pytanko:
- i co, pyta tak o każdy kraj oddzielnie, zanim wytyczy trasę ?
xaliemorph, jaka trasa Cię interesuje i jaki program używasz - AM, iGO Tomtom, itd... ?

xaliemorph 
młodszy inspektor GPS
xaliemorph

Wysłany: 2011-09-14, 11:39   

Nie próbowałem innych bo raczej zmienię swoje stare Sony nv-u93t bo doprowadza mnie do szewskiej pasji masakrycznie wolną pamięcią (wgrywanie danych do urządzenia trwa wieki).

No ale do rzeczy. Niestety Navigona nie przetestowałem. Jechałem z IGO 8.3 (nie Amigo, nie Primo), skórka Gurjon trasę do Polska - Chorwacja. Niestety z racji głupich ustawień (inne ustawienia trasy jednym kraju, inne w innym) rozwiązałem sprawę połowicznie. Sam sobie ręcznie zaplanowałem trasę na mapie papierowej, a potem w GPS'ie ustawiałem trasę ręcznie od granicy do granicy dla każdego z krajów z osobna. Dzięki temu zawsze mnie prowadził tam gdzie chciałem.

Miałem też przy okazji pożyczonego TomTom'a ale go nie używałem bo mimo najnowszych map potrafił wyliczać jakieś absurdalne trasy. Zresztą interfejs TomTom'a mi nie przypada do gustu a z kolei ubóstwiam opcję multi calculate w IGO 8.3 skin Gurjon. Przy okazji jest jeszcze jeszcze w jakimś innym programie tak intuicyjnie wykonana funkcja jednoczesnego wyliczenia różnych profili tras i ich jednoczesnej wizualizacji? Przy okazji TomTom zdecydowanie lepiej wyróżnia graficznie autostrady na mapie przez co łatwiej można planować bez podparcia się mapą papierową. IGO rysuje je w zasadzie podobnie jak inne drogi.

zibi1953 
guru
stypendysta MON

Wysłany: 2011-09-15, 10:45   

xaliemorph napisał/a:

Z "braku laku" zawsze możesz podzielić trasę na etapy - na poszczególne kraje (trasa w danym kraju - zapisać, a później wczytać) od granicy do granicy.
Zapewne dużo czasu to nie zajmie. :-)

xaliemorph 
młodszy inspektor GPS
xaliemorph

Wysłany: 2011-09-15, 14:23   

I dokładnie tak właśnie zrobiłem w drodze powrotnej :) Granica i wyczytywałem wcześniej wytyczone trasy.

Tak OT, czasem się dziwię że w tak wielu oprogramowaniach brak różnych dość intuicyjnych rozwiązań, niestety tworzyć oprogramowania nie umiem ;-) GPS to bardzo przydatna i wygodna rzecz ale tak de facto głównie przydaje się w mieście, szczególnie gdy ma się na miejscu pasażera osobę z papierową mapą. I nadal będę używał nawigacji gdyż zawsze jest pomocna ale nieco irytująca jest nadal prymitywność tychże urządzeń względem rozwoju technologicznego. Zresztą to samo mogę powiedzieć o systemach operacyjnych które z poziomu kontaktu z użytkownikiem nadal pokutują filozofią z wczesnych systemów okienkowych. De facto nic się nie zmieniło tylko doszły cukierki.

BTW odpowiednik multicalc route z IGO jest jeszcze w jakimś oprogramowaniu?

wifi20 
Waypoint

Wysłany: 2011-11-27, 15:47   

xaliemorph napisał/a:

De facto nic się nie zmieniło tylko doszły cukierki.

Jestem tego samego zdania.
Moim zdaniem dałoby się to wszystko zrobić o wiele prościej, niż to robią twórcy oprogramowania do tej pory.
Maut przez różne kraje to jedno. Też mam z tym problemy. Powinna być możliwość w trakcie planowania trasy, że zostaje pokazana lista w których krajach będę miał do czynienia z opłatami. Przy tym mogę akceptować wszystkie, wszystkie odrzucić, albo wybrać. Czegoś takiego nie ma.
Druga sprawa: Dlaczego ja mam akceptować na ślepo taką trasę jaką mi to “cacko” wskaże. W Google Maps można sobie wygodnie przesuwać trasę gdzie się chce. Myszą. Tu mamy do dyspozycji rysik. I co?
To by było na tyle.

wifi20

Odpowiedz do tematu