Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacekp1313
2015-08-07, 16:44
TomTom i Samsung Omnia
Autor Wiadomość
david555
młodszy inspektor GPS

Wysłany: 2010-11-02, 07:43   

witam wszystkich
mam wielka prosbę czy mógłby mi ktos wyjasnić jak odblokować mape 855 posiadam Omnie2
z windowsMobile 6.5 a program TT 7.9 bardzo prosze o pomoc

pozdrawiam

jacekp1313 
Maestro GPS
Navit.T700+NaviExpert

Wysłany: 2010-11-02, 10:31   

Polecam uważną lekturę postu (w dużym skrócie) http://www.my-navia.pl/vi...p=197145#197145

Szczegółowo: http://www.my-navia.pl/vi...p=223583#223583

grzech_t 
azymut
Grzesiek

Wysłany: 2011-04-08, 06:48   GPS MOD DRIVER

dagetto napisał/a:
Do uruchomienia TT na Omnii potrzebny jest GPS MOD DRIVER
http://forum.xda-develope...ad.php?t=571266

Program który polecił ten użytkownik , a mianowicie GPS MOD DRIVER jest lekarstwem na szybsze łapanie fiksa, sygnal pojawia sie automatycznie po 10-30s , a nie jak wczesniej trwało to nawet 1h i to rzadko zdarzało sie zeby moja Omnia II złapała sygnal. Ale teraz po wgraniu tego programu prosto w telefonie jest super. Program sciagnąłem z tej strony http://handheld.softpedia...load-85195.html Polecam wszystkim którzy maja problemy z TT i Omnia II

[ Dodano: 2011-04-08, 12:07 ]
Musze jednak stwierdzić , że po częstszym włączaniu i wyłączaniu TT okazało się, że nie do końca ten program który poleciłem ściągnąć działa. Mianowicie najlepszym sposobem żeby moja omnia II złapała sygnał GPS jest wyłączenie i włączenie telefonu. Wtedy zazwyczaj nie ma problemu. Pomaga tez aktualna baza satelitów z XTRA. Jeżeli ktoś ma inny pomysł żeby ożywić TT na Omni II bez konieczności wyłączania telefonu proszę pisać.

[ Dodano: 2011-04-11, 18:31 ]
kolabio napisał/a:
Zainstalowałem z cab'a Tom Toma 7.9 dla PDA. Wszystko poszło ok. Nie mozna jednak korzystac z nawigacji, gdyż program nie może złapa fixa. Informuje o braku urządzenia GPS, mimo, że jakoś je rozpoznaje (wybiera prawidłowy port com 7. Czy ktoś uruchamiał Omnię z Tomkiem. Wydaje się, że jest to najlepsze rozwiązanie dla telefonów. Automapa 5.2 daje mnóstwo błędnych komunikatów. TomToma natomiast z mapami 2034 (na PNA)jeszcze nie złapałem na żadnym błędzie.Może ma ktoś doświadczenie w temacie TomTom - Omnia?

[ Dodano: 2008-12-06, 13:56 ]
chyba znam rozwiązanie problemu. Może przyda się też innym. Podobno trzeba zainstalowac program GPS Gate przed uruchomieniem TomToma. Sprawdzę w poniedziałek i napiszę, gdyż dotyczy to wszystkich posiadaczy Omnii.

[ Dodano: 2008-12-08, 15:32 ]
Trzeba zainstalować na Omni GPSGate 2.6. Jest w necie. Potem Tomek łapie Fixa bez problemów. Uwaga, w ustawieniach należy wybrać - inny odbiornik NMEA na porcie wirtualnym com:1. Działa 100%.

<br><br>

Wlasnie sprawdziłem to co napisał kolabio. I faktycznie wszystko dziala jak nalezy. Wystarczy GPS Gate poprzez Active Sync wgrac do komorki , zainstalowac i odpalic. A pozniej za pomoca Wizard ustawic intuicyjnie znaleziony COM7 gpsu na np wirtualny COM1 urzadzenia, mi np chodzi na wirtualnym COM2 w tym programie. Odpalam program nastepnie nawigacje i wybieracjac konfiguracje GPS ustawiam Inny Odbiornik GPS NMEA , nastepnie szybkosc transmisji np 4800 , kolejna czynnoscia to wybranie portu Franson COM2 i po sprawie. Po kilku sekundach cieszymy sie TT z zasiegiem 4-7 satelit.
Wrazie pytan sluze pomoca
Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu