Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
DUTSLaunch - Rosyjski SystemInformation ?
Autor Wiadomość
Marek_aa 
GPS instruktor

Wysłany: 2010-11-20, 18:53   DUTSLaunch - Rosyjski SystemInformation ?

Ostatnio z lubością penetruje rosyjskie fora :lol: , znalazłem tam ciekawy „Panel” do naszych nawigacji. Panel, choć jest w całości rosyjski (język), to tak mnie zainteresował że poświęciłem mu parę dni ciężkiej harówy i „wydłubałem” z niego najbardziej użyteczne funkcje. Myślę że, jeżeli się okaże że panel zachowuję się poprawnie na większości urządzeń to warto będzie wydobyć z niego wszystkie funkcję oraz przetłumaczyć pozostałe elementy. Nie będę się tu rozpisywał nad jego możliwościami gdyż każdy kto zna temat SysInformation, poradzi sobie także i z tym panelem i zobaczy co on potrafi !.
Tak jak już pisałem, program ten częściowo przerobiłem na swoje potrzeby, więc testuje go dopiero parę godzin. Zachowuje się stabilnie, chciałbym jednak aby inni koledzy przetestowali na swoich nawigacjach nawigacjach i podzielili się swoimi opiniami.
Skórkę CarPanel_ wykonałem do rozdzielczości 480x272, w pakiecie dołączam jeszcze oryginalną rosyjską skórkę na rozdz. 320x240. Zachęcam do zaglądnięcia na to rosyjskie forum, tam jest mnóstwo skórek do tego Pulpitu.
http://4pna.com/
Program, dzięki temu że można zastąpić ścieżkę do karty SD komendą „CARD$”, sam dopasowuje się do danego urządzenia.
Język English, który dorobiłem nie jest jeszcze w pełni skończony, zostały przetłumaczone tylko bitmapy.
Aby ustawić port GPS i inne , należy przycisnąć na parę sekund ekran w dowolnym miejscu.
Na Manta GPS 440 MS - port 4 i 38400.
Pulpit wraz ze skórką można ściągnąć z Chomika

screeny poniżej

skorik 
Navi Expert

Wysłany: 2010-11-20, 21:51   

Ale panel miałeś już w październiku bo z jego grafik zrobiłeś CarPanel: http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=24265 :roll:
Zaraz ściągnę i się pobawię...

Moje menu:

jacekp1313 
Maestro GPS
Navit.T700+NaviExpert

Wysłany: 2010-11-20, 22:11   

Az ręce świeżbią, żeby napisac o lampkach...
Zaczynam zabawę - jakby ktoś miał problemy z odszukaniem, to jest w folderze Pulpity/DUTSLaunch

qlin 
Navi Expert
Oberschlesien

Wysłany: 2010-11-20, 22:53   

Całkiem niezła produkcja , fajnie by było jakby któryś z uzdolnionych lingwistycznie kolegów spolszczył to cudo :mrgreen:

jacekp1313 
Maestro GPS
Navit.T700+NaviExpert

Wysłany: 2010-11-20, 23:03   

Niestety, na emulatorze WinCE nie startuje

Bismar 
Maestro GPS

Wysłany: 2010-11-20, 23:48   

Na moim że aplikacja nie dla win ce.

Marek_aa 
GPS instruktor

Wysłany: 2010-11-21, 06:52   

skorik napisał/a:
bo z jego grafik zrobiłeś CarPanel

Nie, kolego skorik, w październiku zrobiłem CarPanel na SysInf. (to moja grafika), a teraz na jego bazie zrobiłem skórkę do DutsLaunch.
Kolego Bismar, autor programu pisze że aplikacja wykorzystuje tylko bibliotekę Coredll.dll, i jeżeli ukazuje się taki komunikat to podobno oznacza że masz okrojoną wersję tej biblioteki .
Co do spolszczenia, to ja tu nie widzę większych problemów, ale najpierw chyba łatwiej sprowadzić do wersji angielskiej a potem przerobić na polską (po za tym że dużo pracy). Ja robiłem przeróbkę trochę w ciemno, gdyż na ekranie nie widziałem nawet Cyrylicy tylko krzaki (nie umiem jakoś przełączyć swojego kompa tak aby pokazywał rosyjskie fonty).
Jacku , tak nie chodzi na emulatorze ale się nie przejmuj, nawigacje w rączki i na początku rób na edytorze z CECMD, potem szybko się połapiesz w plikach .ini i będziesz w ciemno pisał naPC.Wiem bo też myślałem że będzie ciężko, zawsze robiłem pulpity na PC a po krótkim czasie już nie było problemu, no będę musiał tylko zmienić okulary na mocniejsze :lol: .

Bismar 
Maestro GPS

Wysłany: 2010-11-21, 09:55   

Marek_aa napisał/a:
Kolego Bismar, autor programu pisze że aplikacja wykorzystuje tylko bibliotekę Coredll.dll, i jeżeli ukazuje się taki komunikat to podobno oznacza że masz okrojoną wersję tej biblioteki .

Wiem o tym i dlatego zawsze sprawdzam programem depends22 jakich bibliotek brakuje. Ale i to nie pomogło. Próbowałem też na emulatorze i też to samo.
Za to na emulatorze WM5 odpala bez problemu.
http://www.fotosik.pl/pok...dda5dab058.html

Marek_aa 
GPS instruktor

Wysłany: 2010-11-21, 18:12   

Bismar napisał/a:
Ale i to nie pomogło.

Poczytałem dzisiaj jeszcze trochę porad odnośnie instalowania tego programu i w pewnym momencie Autor programu pisze że pierwszy raz należy odpalić program wraz z oryginalną skórką o nazwie "NoGames". Skórka ta jest tam do pobrania w pakiecie "1_2_final, Jeśli jeszcze nie ściągnąłeś, to jest już na moim chomiku. Ja zapomniałem napisać że tak właśnie zrobiłem na początku, dopiero później przerobiłem tę skórkę (NoGames) na CarPanel, wyrzucając z niej nie potrzebne (?) elementy. Nie twierdzę że to pomoże Ci w uruchomieniu tego panelu, ale co szkodzi spróbować. Był tam jeszcze dołączony plik o nazwie DutsLaunch.key (wpis do rejestru) także wrzuciłem na chomika, ja go nie instalowałem gdyż program odpalił mi bez niego.

Bismar 
Maestro GPS

Wysłany: 2010-11-21, 22:44   

Niestety i to nic nie dalo. Najwyraźniej jeszcze mi czegoś brak .

Marek_aa 
GPS instruktor

Wysłany: 2010-11-22, 08:11   

Bismar napisał/a:
Najwyraźniej jeszcze mi czegoś brak .

A sprawdź jeszcze swoją wersję Coredll.dll, moja waży 549KB

Bismar 
Maestro GPS

Wysłany: 2010-11-22, 08:25   

Moja ma 531KB , i jej używam do innych programów np sygic.

Marek_aa 
GPS instruktor

Wysłany: 2010-11-23, 05:54   

I cała para poszła w gwizdek, w testach drogowych okazało się że aplikacja zawiesza się podczas wpisywania adresów w AM i Primo :cry: . Cóż, będę śledził temat, aplikacja jest rozwojowa może nowsze wersje będą lepsze....

julek1981 
Waypoint

Wysłany: 2011-03-28, 08:22   

Marek_aa, udało Ci się rozpracować ten system? masz może folder English (nie mowie o Polish) do tego? Bo rosyjski jakos mi nie idzie pojąć ;)
Odpalilem bezproblemowo na Lark 35.8 ale chcę trochę poprzerabiać i może zrobić swoj panel ;P

Marek_aa 
GPS instruktor

Wysłany: 2011-03-28, 09:40   

julek1981 napisał/a:
Marek_aa, udało Ci się rozpracować ten system? masz może folder English (nie mowie o Polish) do tego?

System miałem już rozpracowany gdy wstawiałem ten panel. Z tego co pamiętam to nawet zacząłem zmieniać pliki .ini i robić PL, Panel po pierwszych testach był naprawdę zadowalający. Zrobiło aię jednak małe "ale", pisałem już o tym, Programy AM i IgoPrimo wieszały mi się po uruchomieniu spod tego panelu. Także z powodu braku większego zainteresowania dałem sobie z nim spokój, ale jeśli masz ochotę to testuj może u Ciebie będzie OK.
Znalazłem jeszcze jeden Panel W sieci , wygląda zaj..., ma dużo bajerów, udało mi się go odpalić bez problemów na Manta 440 MS tylko jest także jedno ale - panel jest po Chińsku :lol: .
Wystarczy wpisać w Google jego nazwę TLoader5 i można ściągnąć wersje na 480x272 oraz 800x480.

Odpowiedz do tematu