Ogłoszenie 
Prosimy o zapoznanie się z nową wersją regulaminu forum (ver 003) oraz zasadami przetwarzania danych osobowych
Regulamin oraz zasady przetwarzania w dziale REGULAMIN

Poprzedni temat «» Następny temat
laptop + odbiornik GPS garmin GPS18 USB
Autor Wiadomość
neposz 
azymut

Wysłany: 2009-10-06, 22:40   laptop + odbiornik GPS garmin GPS18 USB

Witam, jeżeli jestem w złym pod-forum, to proszę o przeniesienie.

Szukam i nigdzie nie mogę znaleźć opisu jak ugryźć ten model odbiornika GPS. Z PNA i PDA daję sobie jakoś radę, posiadam podstawy, zaś z GPS i mapami na komputer nigdy nie miałem do czynienia.

Odbiornik Garmin GPS18 USB trafił do mnie przypadkowo w USA jako nieużywany, nie mam nawet do niego magnesu trzymającego, który był w zestawie, ale odbiornik posiadam, a przecież to on jest ważny :-)
Wiem już, że program ze strony producenta nie obsługuje win Vista, czy 7, więc nie mogę się na "sucho" połączyć z satelitami, ale chyba to też nie problem, gdyż programy z mapami obsługują wszystko same - mam rację?

Proszę o pomoc w uruchomieniu mojego odbiornika GPS i programów z mapami.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez jacekp1313 2013-08-20, 09:44, w całości zmieniany 1 raz  

jacekp1313 
Maestro GPS
Navit.T700+NaviExpert

Wysłany: 2009-10-07, 06:27   

Nawigacje samochodowe (i turystyczne) to jakby 2 urządzenia w jednym pudełku - odbiornik GPS, który służy do odbioru sygnału satelitarnego i przetwarzanie tegoż, oraz komputera z programem nawigacyjnym, który na podstawie informacji z modułu GPS wyświetla na mapie pozycje odbiornika.
Ty masz http://www.gpsnow.com/gm18.htm to samo w dwóch kawałkach: odbiornik GPS + połączony z nim przez kabel USB laptop. Bez odebrania sygnału z modułu GPS żaden program nawigacyjny nic nie zdziała - jak długo laptop nie będzie widział odbiornika, tak długo będziesz miał oryginalny przycisk do papieru

A tym miejscu https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID=6445#featureTab jest FAQ z odpowiedzią na pytanie, co zrobić, żeby działało na Viście (oraz manuale i sterowniki)
Oryginalnych sterowników nie znajdziesz, gdyż produkt jest już martwy ("discontinued") i nikt nie wyda ani centa na prace nad oprogramowaniem.

Natomiast co do map, może być problem - w opisie urządzenia jest informacja:
Cytat:
works only with Garmin MapSource mapping software
Z drugiej strony, jeśli już uzyskasz połączenie z modułem, żaden problem zainstalować testowo AutoMapę (jest wersja na PC) i sprawdzić, czy będzie odbierała sygnały

Odpowiedz do tematu